Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rozrywka

15 kwietnia 2022 r.
15:47

Program TV na Święta Wielkanocne 2022. Co warto zobaczyć?

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
15 kwietnia 2022 20:00
(fot. kadr z filmu Boże Ciało)

W długi świąteczny weekend w naziemnej telewizji cyfrowej nie zabraknie zróżnicowanych tematycznie i gatunkowo produkcji, spośród których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wśród głośnych propozycji będzie na pewno nominowane do Oscara "Boże Ciało" Jana Komasy. Poniżej prezentujemy kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piątek, 15 kwietnia:

Emotki. Film, reż. Tony Leondis, Polsat, godz. 20

Animacja dla całej rodziny nawiązująca do ikonek wykorzystywanych w mediach społecznościowych. Akcja zabiera widzów do miasta Tekstopolis ukrytego za aplikacją, z której korzystamy wysyłając wiadomości. To tu mieszkają i pracują emotki. Każda z nich ma określone zadanie i jedną konkretną emocję, którą wyraża.

Człowiek słoń, reż. David Lynch, TVP Kultura, godz. 20.05

Film Davida Lyncha, nakręcony na początku jego reżyserskiej drogi. W przeciwieństwie do większości jego surrealistycznych produkcji, "Człowiek słoń" zrealizowany jest w klasycznym stylu. To biografia żyjącego w wiktoriańskiej Anglii Johna Merricka cierpiącego na rzadką chorobę. Londyński medyk postanawia wykorzystać go do prezentacji naukowej.

To skomplikowane, reż. Nancy Meyers, TVN Siedem, godz. 20.30

Autorka kultowych filmów romantycznych, m.in. "Lepiej późno niż później", prezentuje kolejne ciepłe kino w sam raz na Walentynki. W obsadzie znaleźli się m.in. Meryl Streep, Alec Baldwin, Steve Martin i John Krasinski.

Światło między oceanami, reż. Derek Cianfrance, TVP 2, godz. 21.35

Twórca doskonale przyjętego dramatu "Blue Valentine" tym razem adaptuje poruszającą powieść M.L. Stedman. To historia żyjącej u wybrzeży zachodniej Australii pary, która pewnego razu znajduje dziecko w dryfującej łodzi. Od tej pory wychowują je jak swoje. Wkrótce spotykają jego matkę.

Apocalypto, reż. Mel Gibson, TV4, godz. 22.40

Królestwo Majów chyli się ku upadkowi. Władcy próbują pozyskać przychylność bogów i szykują ofiary z ludzi. Jeden z wojowników ucieka, by uniknąć śmierci na ołtarzu. Niezwykle brutalny film w reżyserii Mela Gibsona, który pragnął oddać kulturę Majów z dbałością o wszelkie detale, chociażby pod względem używanego przez aktorów języka. Angażujące i dramatyczne kino, pełne doskonałej akcji.

Sobota, 16 kwietnia:

Cristiada, reż. Dean Wright, TVP Historia, godz. 16.40

Film opowiada o prawdziwych zdarzeniach, jakie miały miejsce w Meksyku lat 20. XX wieku, kiedy to chrystusowcy walczyli z restrykcyjnym i krwawym reżimem państwa. W obsadzie znaleźli się Andy Garcia i Oscar Isaac.

Pacific Rom: Rebelia, reż. Steven S. DeKnight, TVN Siedem, godz. 17.35

Propozycja dla wielbicieli filmów o widowiskowych walkach gigantycznych robotów i stworów. Kontynuacja hitu Guillermo del Toro z 2013 roku, choć w tym przypadku projekt porzucił i reżyser, i jego główni aktorzy. W nowej obsadzie znaleźli się John Boyeaga i Scott Eastwood.

Maria Magdalena, reż. Garth Davis, TVN Siedem, godz. 19.55

Głośny film Gartha Davisa, twórcy "Lion. Droga do domu". To filmowy portret Marii Magdaleny, która dołącza do Jezusa podczas jego wędrówki. W rolę tytułową wcieliła się Rooney Mara, a na ekranie towarzyszą jej między innymi Joaquin Phoenix w roli Jezusa i Chiwetel Ejiofor w roli św. Piotra.

Rob Roy, reż. Michael Caton-Jones, TVP Kultura, godz. 20

Liam Neeson w opowieści o XVIII-wiecznym szkockim góralu, który zostaje oszukany przez chciwych podwładnych angielskiego markiza i wyjęty spod prawa. W obsadzie znaleźli się również Jessica Lange, John Hurt i Tim Roth.

Boże Ciało, reż. Jan Komasa, TVN, godz. 21.25

Jeden z najgłośniejszych polskich filmów ostatnich lat. Nominowana do Oscara produkcja opowiada losy Daniela, który zostaje warunkowo zwolniony z poprawczaka. Wyjeżdża na drugi koniec Polski, żeby pracować w stolarni, ale zamiast tego zaczyna udawać księdza.

Pianista, reż. Roman Polański, TVP 1, godz. 22.05

Nagrodzony trzema Oscarami film Romana Polańskiego ukazujący dramatyczne losy pianisty Władysława Szpilmana, który w czasie wojny starał się przetrwać w okupowanej Warszawie. W filmie doskonałą kreację stworzył wcielający się w rolę główną Adrien Brody.

Wielkanoc, 17 kwietnia:

Transformers: Wiek zagłady, reż. Michael Bay, Polsat, godz. 12.10

Kolejna odsłona widowiska o gigantycznych robotach z kosmosu. Tym razem Michael Bay opowiada historię mechanika i jego córki, którzy dokonują odkrycia, które sprowadza do nich Autoboty i Decepticony. W obsadzie serii pojawiają się nowe postaci, m.in. Mark Wahlberg i Nicola Peltz.

BFG: Bardzo Fajny Gigant, reż. Steven Spielberg, TV Puls, godz. 17.45

Familijne kino w klasycznym stylu od Stevena Spielberga. Cierpiąca na bezsenność sierota Sophie pewnej nocy zauważa olbrzyma. Ten, dla bezpieczeństwa swojej rasy, postanawia ją porwać. Przyjemne widowisko ze wspaniałą stroną audiowizualną.

Mission: Impossible, reż. Brian De Palma, TV4, godz. 20

Pierwsza część słynnego cyklu o przygodach agenta Ethana Hunta. Mężczyzna, niesłusznie oskarżony o zdradę, musi odkryć i zdemaskować prawdziwego szpiega. Tom Cruise w szczytowej formie, międzynarodowa obsada, Brian De Palma za kamerą i popisowa akcja, która do dziś potrafi wgniatać w fotel.

Szybcy i wściekli, reż. Rob Cohen, TVN Siedem, godz. 20

Pierwsza część słynnego cyklu o rajdach samochodowych. Policjant przenika do grupy organizującej nielegalne wyścigi samochodowe. Sytuacja komplikuje się, gdy poznaje bliżej siostrę lidera przestępców. Rok temu światło dzienne ujrzała już 9. odsłona serii.

II dzień świąt, 18 kwietnia:

Kate i Leopold, reż. James Mangold, TV4, godz. 14.45

Wielbiciele filmów romantycznych będą dobrze bawić się na kostiumowym romansie "Kate i Leopold". To historia angielskiego arystokraty z drugiej połowy XIX wieku, który trafia do współczesnego Nowego Jorku, gdzie zakochuje się w pięknej Kate. W rolach głównych Hugh Jackman i Meg Ryan.

Vaiana: Skarb Oceanu, reż. Ron Clements, Polsat, godz. 16.25

Animowany przebój Disneya. Nastoletnia córka przywódcy plemienia chcąc ocalić swoją wyspę przed zagładą wyrusza na niebezpieczną wyprawę po oceanie. Barwna produkcja dla całej rodziny.

Jak wytresować smoka 2, reż. Dean DeBlois, TVN, godz. 16.40

Kolejna animowana propozycja na ten dzień to kontynuacja słynnego „Jak wytresować smoka”. W drugiej części, pięć lat po zjednoczeniu rasy smoków oraz ludzi, Czkawka i Szczerbatek stają do obrony wyspy Berk przed niebezpiecznymi dzikimi bestiami, a także tajemniczym Smoczym Jeźdźcem.

Jutro będziemy szczęśliwi, reż. Hugo Gélin, TV Puls, godz. 17.45

Prowadzący beztroskie życie mężczyzna musi niespodziewanie zaopiekować się córką, o istnieniu której nie wiedział. Gwiazdą produkcji jest Omar Sy, wielbicielom francuskiego kina znany przede wszystkim występu w cieszącym się olbrzymią popularnością filmie "Nietykalni".

Piłsudski, reż. Michał Rosa, TVN Siedem, godz. 21.40

Borys Szyc w roli legendarnego męża stanu. Film przeprowadza widza przez kilkanaście lat losów Piłsudskiego, od 1901 roku i jego ucieczki ze szpitala psychiatrycznego od roku 1914 do podjęcia bezkompromisowej walki o niepodległość kraju.

Ostatni Mohikanin, reż. Michael Mann, Puls 2, godz. 21.45

Biały Indianin, który jako dziecko został przygarnięty przez plemię Mohikanów, zakochuje się w córce angielskiego generała. Bohater pragnie żyć w harmonii z naturą, ale musi stanąć do walki z najeźdźcami. Wspaniały romans historyczny w reżyserii Michaela Manna, twórcy "Gorączki". W obsadzie Daniel Day-Lewis i Madeline Stowe.

 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Jarosław Niemiec - związkowiec podczas strajku głodowego

Jak będzie przyszłość górników z Bogdanki? Jutro zaczyna pracę specjalny zespół

Jutro, 17 lutego, zacznie pracę powołany w ubiegłym tygodniu Zespołu ds. transformacji regionów. Chodzi o przyszłość górników z Bogdanki, ale także energetyków z Połańca czy Kozienic. Tymczasem zarząd kopalni poinformował rekordowym odpisie w wysokości 1 miliarda 249 mln zł.

Padwa Zamość wygrała w Legnicy 35:34

Padwa Zamość wygrała w Legnicy, AZS AWF gorszy od Stali Mielec

Nasze drużyny po wielu tygodniach przerwy w końcu wróciły do walki o punkty. KPR Padwa Zamość pokonała Siódemkę Miedź Huras Legnica. AZS AWF Biała Podlaska nie dał za to rady Handball Stali Mielec.

Domicjan Grabowski to puławianin, artysta, twórca grafik nawiązujących symboli miejskich, autor map oraz krytyk estetyki przestrzeni publicznej

"Żeby Puławy były bardziej puławskie"

Twórca najbardziej znanej, autorskiej mapy powiatu puławskiego nie spoczywa na laurach. O jego nowych projektach, miejskiej przestrzeni, architekturze, puławskich muralach, grafice oraz powodach wyrzucenia go z jednej z grup na facebooku rozmawiamy z młodym artystą, Domicjanem Grabowskim.

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Nawet do minus 15 stopni może miejscami spaść temperatura powietrza na Lubelszczyźnie w ciągu najbliższej doby. Ostrzeżenia przed mrozem dla ośmiu powiatów wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zarząd województwa lubelskiego jeszcze w lutym ma zamiar ogłosić konkurs na dyrektora kazimierskiego muzeum. Od lata zeszłego roku pełniącą obowiązki dyrektora tej placówki pozostaje była starosta puławska, Danuta Smaga.

Fiesta Latina
foto
galeria

Fiesta Latina

Gorące latynoskie rytmy i atmosfera przyciągają Was co tydzień do El Cubano. Sobotni wieczór jest do tego najlepszą okazją. Zobaczcie, co się działo w ostatni weekend w El Cubano.

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach
zdrowie

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach

Będą lepiej diagnozować, szybciej interweniować i skuteczniej leczyć urazy czaszkowo-mózgowe. Na Uniwersytecie Medycznym trwa szkolenie „Neuro - Trauma Days”.

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Dzisiaj przed godz. 11 na obwodnicy Lubartowa, drodze krajowej nr 19, zderzyły się dwa samochody. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Utrudnienia w ruchu potrwają kilka godzin.

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych
ZDJĘCIA
galeria

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych

To nie jest typowy bal karnawałowy, ale cieszy się dużym zainteresowaniem. Już po raz 29. katolicy bawili się na Balu Młodych.

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby
galeria

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby

Amfetamina, mefedron, marihuana i niemal 1400 tabletek MDMA - łącznie ponad 1,5 kilograma narkotyków policjanci znaleźli u mieszkańców powiatu radzyńskiego. Zatrzymane osoby mają od 18 do 25 lat. Najbliższe miesiące spędzą za kratkami.

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

W miniony weekend Puchar Świata gościł w japońskim Sapporo, a na skoczni królował reprezentant gospodarzy – Ryoyu Kobayashi

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie
zdjęcia
galeria

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie

W sobotę, 15 lutego, na studniówce bawiły się ostatnie klasy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida przy ul. Muzycznej w Lublinie. W odróżnieniu od większości szkół średnich, które swoje bale najczęściej organizują w hotelach i salach weselnych, "Plastyk" postawił na tradycję.

Urodzinowy weekend
foto
galeria

Urodzinowy weekend

Naprawdę trudno w to uwierzyć, ale Helium Club jest z nami już 10 lat. Jeden z najpopularniejszych klubów w Lublinie obchodził swoje urodziny. Impreza odbyła się w myśl zasady albo grubo albo wcale. Faktycznie tak było, co można zobaczyć w naszej fotogalerii. Zobaczcie, jak się bawił Lublin.

Przemysłowy Lublin w dobie PRL. Zobacz jak wyglądały lubelskie fabryki
historia, zdjęcia
galeria

Przemysłowy Lublin w dobie PRL. Zobacz jak wyglądały lubelskie fabryki

W czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej Lublin był jednym z liczących się ośrodków przemysłowych w ówczesnej Polsce. W mieście powstały nowe zakłady przemysłowe i fabryki: Fabryka Samochodów Ciężarowych, Zakłady Metalurgiczne „Ursus”, Lubelskie Fabryki Wag czy Lubelska Fabryka Maszyn Rolniczych.

Piłkarze Motoru w dwóch wiosennych kolejkach zapisali na swoim koncie tylko punkt. Ostatnio przegrali w Kielcach 0:1

Motor kontra Jagiellonia. Beniaminek sprawdzi formę mistrza

Po meczach z rywalami znajdującymi się w strefie spadkowej czas na zupełnie inne spotkanie. W niedzielę o godz. 17.30 Motor Lublin zmierzy się na wyjeździe z mistrzem Polski – Jagiellonią Białystok. Transmisja tradycyjnie na Canal+ Sport 3.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium