Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rozrywka

15 kwietnia 2022 r.
15:47

Program TV na Święta Wielkanocne 2022. Co warto zobaczyć?

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
15 kwietnia 2022 20:00
(fot. kadr z filmu Boże Ciało)

W długi świąteczny weekend w naziemnej telewizji cyfrowej nie zabraknie zróżnicowanych tematycznie i gatunkowo produkcji, spośród których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wśród głośnych propozycji będzie na pewno nominowane do Oscara "Boże Ciało" Jana Komasy. Poniżej prezentujemy kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piątek, 15 kwietnia:

Emotki. Film, reż. Tony Leondis, Polsat, godz. 20

Animacja dla całej rodziny nawiązująca do ikonek wykorzystywanych w mediach społecznościowych. Akcja zabiera widzów do miasta Tekstopolis ukrytego za aplikacją, z której korzystamy wysyłając wiadomości. To tu mieszkają i pracują emotki. Każda z nich ma określone zadanie i jedną konkretną emocję, którą wyraża.

Człowiek słoń, reż. David Lynch, TVP Kultura, godz. 20.05

Film Davida Lyncha, nakręcony na początku jego reżyserskiej drogi. W przeciwieństwie do większości jego surrealistycznych produkcji, "Człowiek słoń" zrealizowany jest w klasycznym stylu. To biografia żyjącego w wiktoriańskiej Anglii Johna Merricka cierpiącego na rzadką chorobę. Londyński medyk postanawia wykorzystać go do prezentacji naukowej.

To skomplikowane, reż. Nancy Meyers, TVN Siedem, godz. 20.30

Autorka kultowych filmów romantycznych, m.in. "Lepiej późno niż później", prezentuje kolejne ciepłe kino w sam raz na Walentynki. W obsadzie znaleźli się m.in. Meryl Streep, Alec Baldwin, Steve Martin i John Krasinski.

Światło między oceanami, reż. Derek Cianfrance, TVP 2, godz. 21.35

Twórca doskonale przyjętego dramatu "Blue Valentine" tym razem adaptuje poruszającą powieść M.L. Stedman. To historia żyjącej u wybrzeży zachodniej Australii pary, która pewnego razu znajduje dziecko w dryfującej łodzi. Od tej pory wychowują je jak swoje. Wkrótce spotykają jego matkę.

Apocalypto, reż. Mel Gibson, TV4, godz. 22.40

Królestwo Majów chyli się ku upadkowi. Władcy próbują pozyskać przychylność bogów i szykują ofiary z ludzi. Jeden z wojowników ucieka, by uniknąć śmierci na ołtarzu. Niezwykle brutalny film w reżyserii Mela Gibsona, który pragnął oddać kulturę Majów z dbałością o wszelkie detale, chociażby pod względem używanego przez aktorów języka. Angażujące i dramatyczne kino, pełne doskonałej akcji.

Sobota, 16 kwietnia:

Cristiada, reż. Dean Wright, TVP Historia, godz. 16.40

Film opowiada o prawdziwych zdarzeniach, jakie miały miejsce w Meksyku lat 20. XX wieku, kiedy to chrystusowcy walczyli z restrykcyjnym i krwawym reżimem państwa. W obsadzie znaleźli się Andy Garcia i Oscar Isaac.

Pacific Rom: Rebelia, reż. Steven S. DeKnight, TVN Siedem, godz. 17.35

Propozycja dla wielbicieli filmów o widowiskowych walkach gigantycznych robotów i stworów. Kontynuacja hitu Guillermo del Toro z 2013 roku, choć w tym przypadku projekt porzucił i reżyser, i jego główni aktorzy. W nowej obsadzie znaleźli się John Boyeaga i Scott Eastwood.

Maria Magdalena, reż. Garth Davis, TVN Siedem, godz. 19.55

Głośny film Gartha Davisa, twórcy "Lion. Droga do domu". To filmowy portret Marii Magdaleny, która dołącza do Jezusa podczas jego wędrówki. W rolę tytułową wcieliła się Rooney Mara, a na ekranie towarzyszą jej między innymi Joaquin Phoenix w roli Jezusa i Chiwetel Ejiofor w roli św. Piotra.

Rob Roy, reż. Michael Caton-Jones, TVP Kultura, godz. 20

Liam Neeson w opowieści o XVIII-wiecznym szkockim góralu, który zostaje oszukany przez chciwych podwładnych angielskiego markiza i wyjęty spod prawa. W obsadzie znaleźli się również Jessica Lange, John Hurt i Tim Roth.

Boże Ciało, reż. Jan Komasa, TVN, godz. 21.25

Jeden z najgłośniejszych polskich filmów ostatnich lat. Nominowana do Oscara produkcja opowiada losy Daniela, który zostaje warunkowo zwolniony z poprawczaka. Wyjeżdża na drugi koniec Polski, żeby pracować w stolarni, ale zamiast tego zaczyna udawać księdza.

Pianista, reż. Roman Polański, TVP 1, godz. 22.05

Nagrodzony trzema Oscarami film Romana Polańskiego ukazujący dramatyczne losy pianisty Władysława Szpilmana, który w czasie wojny starał się przetrwać w okupowanej Warszawie. W filmie doskonałą kreację stworzył wcielający się w rolę główną Adrien Brody.

Wielkanoc, 17 kwietnia:

Transformers: Wiek zagłady, reż. Michael Bay, Polsat, godz. 12.10

Kolejna odsłona widowiska o gigantycznych robotach z kosmosu. Tym razem Michael Bay opowiada historię mechanika i jego córki, którzy dokonują odkrycia, które sprowadza do nich Autoboty i Decepticony. W obsadzie serii pojawiają się nowe postaci, m.in. Mark Wahlberg i Nicola Peltz.

BFG: Bardzo Fajny Gigant, reż. Steven Spielberg, TV Puls, godz. 17.45

Familijne kino w klasycznym stylu od Stevena Spielberga. Cierpiąca na bezsenność sierota Sophie pewnej nocy zauważa olbrzyma. Ten, dla bezpieczeństwa swojej rasy, postanawia ją porwać. Przyjemne widowisko ze wspaniałą stroną audiowizualną.

Mission: Impossible, reż. Brian De Palma, TV4, godz. 20

Pierwsza część słynnego cyklu o przygodach agenta Ethana Hunta. Mężczyzna, niesłusznie oskarżony o zdradę, musi odkryć i zdemaskować prawdziwego szpiega. Tom Cruise w szczytowej formie, międzynarodowa obsada, Brian De Palma za kamerą i popisowa akcja, która do dziś potrafi wgniatać w fotel.

Szybcy i wściekli, reż. Rob Cohen, TVN Siedem, godz. 20

Pierwsza część słynnego cyklu o rajdach samochodowych. Policjant przenika do grupy organizującej nielegalne wyścigi samochodowe. Sytuacja komplikuje się, gdy poznaje bliżej siostrę lidera przestępców. Rok temu światło dzienne ujrzała już 9. odsłona serii.

II dzień świąt, 18 kwietnia:

Kate i Leopold, reż. James Mangold, TV4, godz. 14.45

Wielbiciele filmów romantycznych będą dobrze bawić się na kostiumowym romansie "Kate i Leopold". To historia angielskiego arystokraty z drugiej połowy XIX wieku, który trafia do współczesnego Nowego Jorku, gdzie zakochuje się w pięknej Kate. W rolach głównych Hugh Jackman i Meg Ryan.

Vaiana: Skarb Oceanu, reż. Ron Clements, Polsat, godz. 16.25

Animowany przebój Disneya. Nastoletnia córka przywódcy plemienia chcąc ocalić swoją wyspę przed zagładą wyrusza na niebezpieczną wyprawę po oceanie. Barwna produkcja dla całej rodziny.

Jak wytresować smoka 2, reż. Dean DeBlois, TVN, godz. 16.40

Kolejna animowana propozycja na ten dzień to kontynuacja słynnego „Jak wytresować smoka”. W drugiej części, pięć lat po zjednoczeniu rasy smoków oraz ludzi, Czkawka i Szczerbatek stają do obrony wyspy Berk przed niebezpiecznymi dzikimi bestiami, a także tajemniczym Smoczym Jeźdźcem.

Jutro będziemy szczęśliwi, reż. Hugo Gélin, TV Puls, godz. 17.45

Prowadzący beztroskie życie mężczyzna musi niespodziewanie zaopiekować się córką, o istnieniu której nie wiedział. Gwiazdą produkcji jest Omar Sy, wielbicielom francuskiego kina znany przede wszystkim występu w cieszącym się olbrzymią popularnością filmie "Nietykalni".

Piłsudski, reż. Michał Rosa, TVN Siedem, godz. 21.40

Borys Szyc w roli legendarnego męża stanu. Film przeprowadza widza przez kilkanaście lat losów Piłsudskiego, od 1901 roku i jego ucieczki ze szpitala psychiatrycznego od roku 1914 do podjęcia bezkompromisowej walki o niepodległość kraju.

Ostatni Mohikanin, reż. Michael Mann, Puls 2, godz. 21.45

Biały Indianin, który jako dziecko został przygarnięty przez plemię Mohikanów, zakochuje się w córce angielskiego generała. Bohater pragnie żyć w harmonii z naturą, ale musi stanąć do walki z najeźdźcami. Wspaniały romans historyczny w reżyserii Michaela Manna, twórcy "Gorączki". W obsadzie Daniel Day-Lewis i Madeline Stowe.

 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Sky Jumpers i jej założyciel Krzysztof Barszczewski (nr 23)

Krzysztof Barszczewski: Sky Jumpers to projekt z pasją

Rozmowa z Krzysztofem Barszczewskim, dyrektorem marketingu TKKF Cukropol i twórcą projektu Sky Jumpers

Służby pracują na terenie obiektu w Komornikach pod Poznaniem, gdzie w środę, 19 lutego, pracownicy znaleźli fragment rakiety Falcon 9

Szczątki amerykańskiej rakiety nad Polską. Znaleziono drugi element

W podpoznańskich Wirach znaleziono kolejny niezidentyfikowany obiekt – informuje wielkopolska PSP. Wcześniej pracownicy jednej z firm w Komornikach znaleźli na terenie zakładu przedmiot przypominający zbiornik. – W środę rano nad terytorium naszego kraju doszło do niekontrolowanego wejścia w atmosferę szczątków członu rakiety nośnej Falcon 9 – potwierdziła Polska Agencja Kosmiczna.

Azoty przepłacały za gaz? Chodzi o co najmniej 932 miliony złotych

Azoty przepłacały za gaz? Chodzi o co najmniej 932 miliony złotych

Zarząd Grupy Azoty S.A. odkrył, że w latach 2022-2023 gaz kontraktowany dla chemicznego koncernu był droższy, niż wynikało z dziennych cen spot na europejskim rynku. Spółka miała przepłacić za surowiec co najmniej 932 mln zł. Czy jej ówczesne władze złamały prawo?

Piotr Schmidt oraz Wojciech Myrczek

Był Komeda i Stańko, teraz jest Młynarski i jazz

Nie można się bać nawiązywania do kultowych projektów czy artystów i ich twórczości – wywiad z Piotrem Schmidtem, trębaczem, kompozytorem, liderem i producentem muzycznym. Pod koniec minionego roku ukazała się płyta „Młynarski. Bynajmniej”. Za jej produkcję, jak i partie solowe trąbki odpowiada właśnie nasz rozmówca

ChKS Chełm musiał uznać wyższość broniącej Tauron Pucharu Polski drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie

Tauron PucharuPolski: ChKS Chełm musiał uznać wyższość faworyta

W spotkaniu ćwierćfinałowym Tauron Pucharu Polski ChKS Chełm przegrał z obrońcą trofeum Aluron CMC Wartą Zawiercie 0:3. Tym samym goście awansowali do Final 4

Rodzinne ferie jak z bajki: warsztaty zielarskie w Herbapolu
ZDJĘCIA
galeria

Rodzinne ferie jak z bajki: warsztaty zielarskie w Herbapolu

Co tak naprawdę kryje się w kubku z herbatą i czy można założyć ziołowy ogród na balkonie. W ramach programu "Rodzinne ferie jak z bajki" najmłodsi odwiedzili dziś Herbapol.

Już nie będą robić nielegalnych papierosów

Już nie będą robić nielegalnych papierosów

Owijarki, pakowarka i prawie 700 tys. sztuk nielegalnie wyprodukowanych papierosów. Zatrzymano 8 osób. 5 obywateli Armenii i 3 obywateli Ukrainy.

Motor Lublin Arena

Motor Lublin Arena. Taka nazwa przynajmniej do końca 2027

Stadion, na którym swoje mecze ekstraklasy rozgrywają piłkarze Motoru Lublin zyskuje sponsora tytularnego i zmienia nazwę.

Klasyczne kontrasty. Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
foto
21 lutego 2025, 19:00

Klasyczne kontrasty. Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Piątkowy wieczór (21 lutego) w Filharmonii Lubelskiej rozpocznie się jednym z najbardziej relaksujących utworów muzycznych, jakie kiedykolwiek powstały – „Pawaną op. 50” Gabriela Faurégo. Na zakończenie wieczoru zabrzmi monumentalna II Symfonia D-dur op. 43 Jeana Sibeliusa. Jako gość wystąpi grecki flecista Stathis Karapanos.

Zderzenie wojskowej ciężarówki i osobówki. Sprawcą nietrzeźwy kierowca

Zderzenie wojskowej ciężarówki i osobówki. Sprawcą nietrzeźwy kierowca

We wtorek (18 lutego) doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Wał. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala, a sprawcą zdarzenia okazał się nietrzeźwy kierowca.

Średnia cena samochodów w 2024 roku osiągnęła poziom 35 025 złotych, a tempo wzrostu cen na rynku wtórnym znacznie przy-śpieszyło, głównie za sprawą większej liczby prawie nowych samochodów w ofercie.

Te używane auta straciły najwięcej na wartości

Volkswagen Passat tańszy o ponad 7 tysięcy, a Audi A6 o ponad 10 tysięcy złotych. Jakie jeszcze modele znajdziemy na liście najpopularniejszych samochodów na wtórnym rynku, które straciły na wartości w 2024 roku?

Szymon Hołownia w Lublinie: trzeba powołać fundusz wsparcia lokatorów
WYBORY PREZYDENCKIE

Szymon Hołownia w Lublinie: trzeba powołać fundusz wsparcia lokatorów

W środę przed południem marszałek Sejmu Szymon Hołownia odwiedził Lublin. Kampanijne spotkanie z dziennikarzami stało pod znakiem komentowania polityki krajowej i negocjacji dotyczących przyszłości Ukrainy bez udziału Ukrainy. Dla mieszkańców Lublina nie to jednak z całego spotkania było najważniejszą informacją.

Służby pracują na terenie obiektu w Komornikach pod Poznaniem, gdzie w środę, 19 lutego, pracownicy znaleźli fragment rakiety Falcon 9

Szczątki amerykańskiej rakiety nad Polską. Jest potwierdzenie

W środę rano nad terytorium naszego kraju doszło do niekontrolowanego wejścia w atmosferę szczątków członu rakiety nośnej Falcon 9 – potwierdziła Polska Agencja Kosmiczna. Agencja zbada razem z firmą SpaceX, czy znaleziony w Komornikach zbiornik jest częścią tej rakiety.

Dozór i zakaz zbliżania. 71-latek odpowie za usiłowanie rozboju

Dozór i zakaz zbliżania. 71-latek odpowie za usiłowanie rozboju

Policjanci zatrzymali 71-latka w sprawie usiłowania rozboju. Mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Trzech zawodników Orlen Oil Motoru Lublin wystąpi w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi

Trzech zawodników Orlen Oil Motoru Lublin wystąpi w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi

Trzech zawodników Orlen Oil Motoru Lublin wystąpi w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi im. Zenona Plecha 2025 w Łodzi

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium