Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

25 maja 2020 r.
20:26

Uczniowie wrócili do szkół. W Lublinie tłoku nie było

6 0 A A
Szkoła Podstawowa nr 6 w Lublinie. Wejście dla najmłodszych uczniów
Szkoła Podstawowa nr 6 w Lublinie. Wejście dla najmłodszych uczniów (fot. Maciej Kaczanowski)

Od dzisiaj uczniowie klas I-III mogą brać udział w zajęciach stacjonarnych w szkołach. W Lublinie wzięło w nich udział niewiele ponad 4 proc. dzieci. Na razie tłumów nie ma też na konsultacjach. Większość uczniów siedzi w domach i zdalnie poprawia stopnie, które znajdą się na świadectwie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Wszystkie lubelskie szkoły podstawowe (43 szkoły ogólnodostępne oraz 5 szkół podstawowych specjalnych – red.) wznowiły swoją działalność w zakresie prowadzonej opieki nad uczniami klas I–III – informuje Monika Głazik z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. – W poniedziałek w zajęciach uczestniczyło 402 uczniów – dodaje.

W Lublinie do 467 oddziałów klas I–III miejskich placówek uczęszcza 9150 uczniów. Tłoku w szkołach nie było.

– Udział w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych w klasach I–III zadeklarowało w ubiegłym tygodniu ponad 60 osób. W poniedziałek przyszło 25 dzieci – informuje Marek Krukowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie. – Najwięcej było pierwszoklasistów. Najmniej uczniów klas trzecich.

Ponieważ nauczyciele przedmiotowi i nauczyciele wczesnoszkolni prowadzą zajęcia zdalne, dziećmi podzielonymi na pięcioosobowe grupy opiekowali się nauczyciele świetlicowi. Uczniowie przynieśli ze sobą podręczniki i nadrabiali materiał, którego nie opanowali w trakcie zdalnego nauczania. Robili też bieżące zadania, aby po powrocie do domu mieć czas już tylko dla siebie.

– Na razie dzieci są trochę wystraszone. Wracają do szkoły po ponad dwóch miesiącach zdalnego nauczania. Wcale im się nie dziwię – przyznaje Krukowski. – Szkoła wygląda też inaczej. Wszystkie wejścia są rejestrowane. Nauczycielki noszą fartuchy ochronne, mają maseczki i rękawiczki. Jest mierzenie temperatury.

Takie same zasady bezpieczeństwa obowiązują we wszystkich szkołach. – Mamy środki dezynfekujące. W przedsionku rodzice żegnają się z dziećmi. Dalej nie wchodzą. Każda klasa ma swoją salę – wylicza Ewa Barszcz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie. – W poniedziałek mieliśmy zaledwie ośmioro dzieci na zajęciach świetlicowych, chociaż zadeklarowanych było więcej. Dzieci korzystają w szkole z kart pracy oraz odrabiają prace domowe. Rozpoczęły się także konsultacje klas ósmych, w których udział wzięły pojedyncze osoby.

W SP nr 51 ruszyły też rewalidacje, czyli zajęcia dla dzieci z zaświadczeniami o niepełnosprawnościach lub zaburzeniach.

– Mamy tu 16 chętnych dzieci, czyli całkiem sporo. Jestem zaskoczony, że tylu rodziców się zdecydowało, ale domyślam się, że takie decyzje zapadły, ponieważ są to zajęcia jeden na jeden, a więc ryzyko zakażenia jest dużo mniejsze – tłumaczy Krukowski. – Konsultacje dla klas ósmych ruszają u nas w środę.

We wszystkich szkołach trwa poprawianie ocen, które pojawią się na świadectwie. – Mamy już wystawione propozycje ocen końcowych dla wszystkich uczniów. Odbyły się też zebrania online z rodzicami oraz takie konsultacje. Osoby niezadowolone z ocen mogą je swobodnie poprawiać – mówi dyrektor Barszcz.

Zdalne nauczanie prowadzone ma być do 7 czerwca. W przyszłym tygodniu, od 1 czerwca, z osobistych konsultacji na terenie szkoły będą mogli korzystać uczniowie wszystkich klas. Koniec roku szkolnego 26 czerwca.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Nowe auta w lubelskiej policji. A nawet 277 nowych aut

Nowe auta w lubelskiej policji. A nawet 277 nowych aut

W 2024 roku Komenda Wojewódzka Policji zakupiła 510 pojazdów służbowych. 277 zasili garnizon lubelski.

Policja go szukała. Wpadł z marihuaną

Policja go szukała. Wpadł z marihuaną

Zamojscy policjanci zatrzymali 29-latka, który poszukiwany był listem gończym i nakazem doprowadzenia. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał przy sobie narkotyki.

Marek Marciniak z Azotów Puławy w kadrze Polski na Turniej 4 Narodów

Marek Marciniak z Azotów Puławy w kadrze Polski na Turniej 4 Narodów

Konsultacja szkoleniowa reprezentacji Polski odbywać się będzie w Płocku od 26 do 30 grudnia oraz od 2 do 13 stycznia. Na liście wybrańców selekcjonera Marcina Lijewskiego znalazło się 27 zawodników, w tym skrzydłowy Azotów Marek Marciniak.

Amatorka darmowych kosmetyków w rękach policji

Amatorka darmowych kosmetyków w rękach policji

Policjanci z Lublina zatrzymali kobietę, która dokonała co najmniej 9 kradzieży w drogeriach. Łupy wyceniono na ponad 4 tys. zł.

Ostrożnie na drogach, bo nie będzie nic widać. IMGW wydało alert

Ostrożnie na drogach, bo nie będzie nic widać. IMGW wydało alert

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców województwa lubelskiego przed gęstymi mgłami. Widoczność może spaść nawet do 100 metrów.

Jazda na podwójnym gazie zakończona przez policję

Jazda na podwójnym gazie zakończona przez policję

Dzień przed wigilią dęblińscy policjanci zatrzymali dwie kobiety jadące pod wpływem alkoholu. Rekordzistka miała 2,5 promila alkoholu.

Mały gest, a tak wiele znaczy. Podarujmy rodzinie iskierkę nadziei w te święta!

Każda złotówka to iskierka nadziei. 2-letni Szymon potrzebuje pomocy

„W te święta marzymy tylko o zdrowiu naszego synka” – mówią rodzice 2-letniego Szymona Zelenta, z prośbą o pomoc w uratowaniu jego życia. Chłopiec cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne’a i jedyną jego nadzieją jest terapia genowa dostępna w USA... za 15 milionów złotych.

Jacek Kosierb zaprezentował publikację pt. „550-ludzi futbolu na 550-lecie Województwa Lubelskiego”

550-ludzi futbolu na 550-lecie Województwa Lubelskiego promocja książki za nami

W galerii Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świdniku odbyła się promocja książki Jacka Kosierba pt. „550-ludzi futbolu na 550-lecie Województwa Lubelskiego”

Pracowita Wigilia strażaków. Nie żyje 5 osób

Pracowita Wigilia strażaków. Nie żyje 5 osób

Tylko w Wigilię strażacy w całej Polsce mieli 871 interwencji. Głównie to pożary i zatrucia czadem.

Pilnie poszukiwani pracownicy do pracy w Niemczech

Pilnie poszukiwani pracownicy do pracy w Niemczech

Agencja pracy QUIP AG od ponad 20 lat rekrutuje pracowników do pracy w Niemczech. W dziedzinie przemysłu, handlu i produkcji oferujemy specjalistom i specjalistkom przyszłościowe i interesujące oferty pracy z perspektywami. Poszukujemy i oferujemy wiedzę, rzetelność i uczciwą grę.

Wykolejenie lokomotywy i wyciek paliwa

Wykolejenie lokomotywy i wyciek paliwa

W wigilijne popołudnie zamojscy strażacy zostali wezwani do wykolejonej lokomotywy.

Gdzie po leki w święta? Niektóre apteki są czynne
LISTA APTEK

Gdzie po leki w święta? Niektóre apteki są czynne

Podczas świąt Bożego Narodzenia oraz w Nowy Rok sklepy oraz apteki są zamknięte. Jedna są także miejsca, które pełnią świąteczny dyżur i można zakupić lekarstwa.

Policja zadba o nasze bezpieczeństwo. O czym warto pamiętać?
Święta na drodze

Policja zadba o nasze bezpieczeństwo. O czym warto pamiętać?

Mundurowi patrolują drogi całego województwa. Tradycyjnie sprawdzają prędkość, trzeźwość kierowców oraz stan techniczny ich pojazdów.

Kacper Adamski odchodzi z Azotów Puławy

Azoty Puławy tracą kluczowych zawodników. "Klub może nie przetrwać połowy nowego roku"

Puławski klub, od wycofania się ze sponsorowania partnera strategicznego klubu Grupy Azoty Puławy, boryka się z kłopotami finansowymi. Drużyna wprawdzie przystąpiła do rozgrywek 2024/2025, ale obecnie wydaje się, że dotarła już do ściany. Na przełomie roku sprawdził się bowiem czarny scenariusz.

Niech świąteczne jedzenie nie ląduje w koszu. Podzielmy się nim w jadłodzielni

Niech świąteczne jedzenie nie ląduje w koszu. Podzielmy się nim w jadłodzielni

Okres świąteczny to czas, gdy najwięcej jedzenia ląduje w koszu. Świąteczne jedzenie, a także inne nadwyżki mogą trafić do innych z pomocą jadłodzielni.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium