![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
![W przyszłości muzyków z Wąwolnicy najpewniej będziemy oglądać m.in. podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych w Puławach](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/news/2021/2021-06/eefd04271dc3634a6ad090fc7dab671c_std_crd_830.jpg)
Trwa nabór do nowej orkiestry, która powstaje przy Gminnym Domu Kultury w Wąwolnicy. Dotychczas zgłoszenia wpłynęły od siedemnastu zainteresowanych. Nie brakuje również chętnych do objęcia funkcji kapelmistrzów.
![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
- Moje marzenia się spełniają - mówi Irena Kolibska, dyrektor wąwolnickiego GDK-u, która zaangażowała się w organizację pierwszej gminnej orkiestry dętej. Dom kultury działający przy ul. Rynek 32 zabezpieczył już środki na zatrudnienie dwójki kapelmistrzów i ogłosił nabór do orkiestry. Dotychczas swoje zgłoszenia wysłało 17 osób w różnym wieku.
- Mamy dzieci, młodzież, a także osoby dorosłe. Cieszę się, że zainteresowanie orkiestrą, mimo tego, że jesteśmy niewielką gmina, jest tak wysokie, ale liczę na to, że do końca naboru ta liczba jeszcze wzrośnie - przyznaje dyrektor domu kultury.
Spotkanie organizacyjne zaplanowano na 1 lipca. Zgodnie z założeniami, kolejne miesiące członkowie orkiestry poświęcą przede wszystkim na naukę. Część zainteresowanych potrafi grać, inni będą musieli zacząć naukę od podstaw. Próby będzie prowadziła dwójka kapelmistrzów. To muzycy związani z lubelskim Teatrem Muzycznym.
Jeśli projekt związany z założeniem orkiestry się powiedzie, wąwolniczanie pierwsze występy nowego zespołu zobaczą w przyszłym roku. Obecnie GDK poszukuje sponsora, która pomógłby udźwignąć koszty zakupu instrumentów, a w dalszej kolejności także galowych mundurów.
Docelowo orkiestra ma uświetniać gminne uroczystości, występować gościnnie w miejscowej bazylice, a także brać udział w festiwalach. Przypominamy, że nabór do orkiestry jeszcze się nie zakończył. Zainteresowani mogą zgłaszać chęć udziału w niej pisząc na adres wawolnica.gdk@gmail.com.
![e-Wydanie](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/public/dziennikwschodni.pl/e-wydanie-artykul.png)