60 strażników ochrony zatrudnić chcą więzienia w województwie lubelskim. Kto ma szansę na dostanie pracy?
- Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie ogłasza rozpoczęcie postępowania kwalifikacyjnego do służby w jednostkach penitencjarnych okręgu lubelskiego – informuje kpt. Edyta Radczuk, rzeczniczka prasowa Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie i wylicza, że pracowników szukają zakłady karne w Białej Podlaskiej, Chełmie, Opolu Lubelskim, Włodawie i Zamościu oraz areszty śledcze w Hrubieszowie i Lublinie.
W Służbie Więziennej pracować może osoba posiadająca obywatelstwo polskie i uregulowany stosunek do służby wojskowej. Musi też korzystać z pełni praw publicznych i mieć odpowiednie zdolności fizyczne i psychiczne. Nie może być skazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe.
Kandydaci do pracy powinni mieć wykształcenie minimum średnie lub średnie branżowe. Przy rekrutacji więcej punktów dostaną jednak osoby z wykształceniem wyższym, zwłaszcza po ukończeniu studiów na kierunku przydatnym do pracy w Służbie Więziennej. Na liście znalazło się m.in. prawo, resocjalizacja, profilaktyka społeczna, psychologia, ekonomia, bezpieczeństwo narodowe lub bezpieczeństwo wewnętrzne, informatyka kierunki: lekarski, lekarsko-dentystyczny, farmacja, pielęgniarstwo, położnictwo lub ratownictwo medyczne. Dodatkowo punktowana jest też nauka na kierunkach związanych z kształceniem w zakresie nauk technicznych, w szczególności energetyki i budownictwa.
Dodatkowe punkty będzie można dostać m.in. za posiadanie stopnia lub tytułu naukowego, posiadanie uprawnień budowlanych, uprawnień instruktora sportów walki lub strzelectwa sportowego, prawa jazdy kategorii C lub D oraz kwalifikacji w zakresie dozoru i eksploatacji urządzeń, sieci i instalacji energetycznych.
Dokumenty rekrutacyjne przyjmowane są w poszczególnych aresztach i zakładach karnych do 26 kwietnia. Więcej informacji na stronie internetowej służby więziennej.
Po złożeniu dokumentów kandydatów do służby czeka rozmowa kwalifikacyjna. Przeprowadzony będzie też test wiedzy o funkcjonowaniu władzy publicznej oraz bezpieczeństwie państwa i porządku publicznego. Kandydatów czeka też test sprawnościowy, a podczas niego m.in. skok w dal z miejsca; rzut piłką lekarską 2 kg przodem; bieg zygzakiem i bieg wahadłowy.