Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Miasto Chełm podpisało umowę z miejscowym Stowarzyszeniem Integracji Rodzin „Przystań” na realizację zadania z zakresu zdrowia publicznego pn. „Prowadzenie punktu konsultacyjnego udzielającego pomocy psychospołecznej i prawnej osobom uzależnionym lub zagrożonym uzależnieniem od substancji psychoaktywnych oraz członkom ich rodzin.”
– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.
Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.
Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.
73 pielęgniarki ze szpitala przy al. Kraśnickiej dostarczyły zwolnienia lekarskie. Dyrektor zapewnia, że placówka działa normalnie i chce kontroli zwolnień przez ZUS.
Aż sześciokrotnie wzrosła w ubiegłym roku liczba zakażeń śmiertelnie niebezpieczną bakterią New Delhi. Coraz częściej dochodzi też do zakażeń bakterią wywołującą zapalenie jelita grubego i sepsy. Tymczasem lekarzy specjalistów brak.
Pacjentowi z gorączką odmówiono w aptece wydania refundowanych leków, bo recepta była za wąska o… 3 milimetry. – Farmaceuta nie miał wyjścia. Inaczej apteka naraziłaby się na straty finansowe – mówi prezes samorządu aptekarskiego
Jesienią zacznie się budowa Stomatologicznego Centrum Klinicznego Uniwersytetu Medycznego. Uczelnia wczoraj podpisała umowę z firmą Strabag, która zrealizuje prace. Natomiast wciąż nie ma wykonawcy nowej hali widowiskowo-sportowej dla przyszłych medyków.
Już ponad setkę zabiegów zmniejszenia żołądka wykonują rocznie specjaliści z II Kliniki Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Nowotworów Układu Pokarmowego SPSK1. Najcięższy pacjent ważył 360 kg.
Zdjęcie nogi pani Jowity z larwami kleszczy obiegło internet. Kobieta weszła w gniazdo i nawet nie poczuła że coś przyczepiło się do jej nogi.
Pacjenci z powiatów: lubelskiego, lubartowskiego, łęczyńskiego i świdnickiego mogą już korzystać z bezpłatnych badań w ramach programu wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego, który realizuje szpital w Łęcznej.
Z co najmniej dwutygodniowym poślizgiem zacznie działać mobilny gabinet stomatologiczny w województwie lubelskim. Pierwsi pacjenci mieli skorzystać z badań na początku maja, ale dentobus utknął w Radomiu.
Tysiąc pacjentów z całego województwa w ciągu dziesięciu dni chcą przebadać specjaliści z Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii SPSK1 w Lublinie pod kątem tętniaków aorty brzusznej i tętnic biodrowych. Chodzi szczególnie o osoby z grupy ryzyka – po 65. roku życia, palące, z nadciśnieniem, otyłością, miażdżycą.
Do października ubiegłego roku w mieście działało pięć punktów nocnej i świątecznej opieki. Od października są trzy: w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej, szpitalu wojewódzkim im. Jana Bożego i Szpitalu Neuropsychiatrycznym. I w święta Bożego Narodzenia nie wszystkie szpitale poradziły sobie ze sprawną opieką pacjentów. Jest szansa, że to się zmieni.
Minęły czasy, gdy zalecano dzieciom „kąpiele słoneczne”. Teraz naukowcy apelują, by dzieci, zwłaszcza małe, były szczególnie chronione przed słońcem.
Jeszcze do 11 maja można składać oferty w konkursie na dokończenie budowy Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.
Szpital im. Jana Bożego będzie realizował dwa programy profilaktyczne dotyczące raka szyjki macicy oraz nowotworów jelita grubego.
33-letni Piotr Tchórz z Zamościa urodził się bez lewej dłoni. Dzięki udanemu przeszczepowi, który w grudniu 2016 roku wykonali lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, ma teraz obie dłonie. To była pierwsza taka operacja na świecie u dorosłego pacjenta. Do tej pory kończyny górne przeszczepiono osobom, które miały amputowane ręce. Tydzień temu we wrocławskiej klinice pan Piotr przeszedł ostatni z trzech dodatkowych zabiegów ścięgien kciuka.
1 maja po województwie lubelskim zacznie jeździć dentobus. NFZ rozstrzygnął konkurs na świadczenia w mobilnym gabinecie stomatologicznym.
Nawet 40 pielęgniarek może znaleźć pracę w wojewódzkim szpitalu w Chełmie. Etaty zwalniają się też w innych placówkach. – Odchodzą na emerytury, ale potem wracają do pracy. Tylko to nas ratuje – przyznaje dyrektor jednego ze szpitali.
Sprzęt za ponad 2 mln zł otrzymał szpital w Białej Podlaskiej na przestrzeni ubiegłego i tego roku od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trafił on do Ośrodka Opieki Medycznej Domowy Szpital oraz na oddziały neonatologiczny i dziecięcy.
W środę ma rozpocząć się proces pięciu lekarzy z Lublina, którzy przez swoje zaniedbania przyczynili się do śmierci pacjenta – dowodzą śledczy. Medycy nie podali antybiotyku mężczyźnie z zapaleniem wyrostka. Pacjent zmarł po operacji.
Prawdopodobnie nie od 1 lipca, ale dopiero od 1 grudnia zaczną obowiązywać e-zwolnienia. Mają być też dodatkowe pieniądze na szkolenie asystentek medycznych, które będą pomagać lekarzom w ich wystawianiu.
Szybszą i lepszą diagnostykę nowotworową ma zapewnić mikrosonda, nad którą pracują badacze z SDS Optic. Badania będą prowadzone w nowoczesnym laboratorium, które niedawno zostało otwarte.
System ochrony zdrowia nie gwarantuje prawidłowego żywienia pacjentów w szpitalach. Dostarczane produkty nie usprawniają funkcjonowania organizmu, a czasem mogą szkodzić – alarmuje Najwyższa Izba Kontroli.