Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Dojazdy do tunelu kolejowego miały być gotowe w sierpniu. Prace jednak stanęły. Na problem napotkały też PKP Polskie Linie Kolejowe, które budują wiadukt.
Zostaliśmy na lodzie, z kredytami do spłacenia – ze łzami w oczach opowiadają Piotr i Krystyna Wińscy z Korczówki (gmina Łomazy). W maju w ich hodowli gęsi stwierdzono ognisko ptasiej grypy. Inspektorat weterynarii odmówił rolnikom wypłaty odszkodowania.
Firma Polaqua, która projektuje, a następnie wybuduje 14-kilometrowy odcinek autostrady A2 między Sworami a Białą Podlaską apeluje do mieszkańców o uporządkowanie spraw w księgach wieczystych. Będzie to miało znaczenie podczas wykupów nieruchomości.
Wcześniej we Włoszech, teraz w Rumunii. Kinga Linkiewicz, studentka PSW w Białej Podlaskiej, wyśpiewała pierwsze miejsce na międzynarodowym festiwalu w Bukareszcie.
Kilkunastu prezydentów polskich miast otrzymało w ostatnim czasie drogą mailową pogróżki. Okazuje się, że trafiły one również do Michała Litwiniuka (PO), prezydenta Białej Podlaskiej. – Ujawnianie informacji na tym etapie dochodzenia może na nie wpływać negatywnie – pisze prezydent w oświadczeniu i krytykuje dziennikarzy za upublicznianie sprawy.
Od kilku dni w internecie krąży pismo białoruskich służb o przekroczonych normach promieniowania elektromagnetycznego w rejonie Brześcia. Mieszkańcy przygranicznych miejscowości w powiecie bialskim zastanawiają się, czy grozi im niebezpieczeństwo. Inspektorat Ochrony Środowiska nie ma oficjalnych informacji w tej sprawie.
Uruchomiono specjalną infolinię dla mieszkańców przygranicznego terenu objętego stanem wyjątkowym. Przy słuchawkach usadowiono WOT-owców, a ci mają uspokajać ludzi i „niwelować niepokój”.
W mieście powstało nowe miejsce dla miłośników lotnictwa. – Zachęcamy do przynoszenia do nas pamiątek – mówi płk. dypl. pil. Wiesław Sokołowski, prezes bialskiego oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP.
Jak wyglądało lato na Podlasiu 450 tys. lat temu? Kiedy mieszkały tam mamuty? Jak szybko zmieniał się wtedy klimat? Dzięki unikalnym w skali świata, laminowanym osadom pobranym z 55-metrowego odwiertu nieopodal Białej Podlaskiej, naukowcy sięgają do szczegółowych informacji o czasach, kiedy klimat na Ziemi był podobny do współczesnego.
Tegoroczny Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego potrwa ponad tydzień. A na koncercie finałowym, 26 września wystąpi śpiewaczka Małgorzata Walewska.
Ciało 72-latka zostało znalezione wewnątrz częściowo spalonego domu w miejscowości Ludwinów (pow. bialski). Służby ustalają, jaka była przyczyna śmierci mężczyzny oraz co spowodowało wybuch pożaru
Pierwszy – i jak na razie jedyny – polski kosmonauta gościł w Białej Podlaskiej. Generał Mirosław Hermaszewski przyjechał specjalnie na Święto lotnictwa.
Rozmowa z Ewą Kozdraj ze Stowarzyszenia „Dla Ziemi” – organizacji, która od 13 lat pomaga uchodźcom na Lubelszczyźnie
14 artystów z całej Polski pokazuje swoje prace w ramach Parku Sztuki w Białej Podlaskiej. – Wyprowadzamy sztukę z galerii do przestrzeni otwartej – tak ideę wydarzenia tłumaczą organizatorzy.
W Terespolu powstanie Młodzieżowa Rada Miasta. Ale zdaniem klubu radnych „Terespol Razem”, niektóre zapisy dyskryminują część terespolskiej młodzieży, która uczy się w placówkach poza miastem. Sprawę rozstrzygnie wojewoda lubelski.
„Drugi Usnarz w Terespolu”– alarmowały w piątek organizacje pozarządowe, apelując o pomoc uchodźcom, którzy mieli tym razem koczować w Terespolu. Ale Straż Graniczna odpowiada, że grupa cudzoziemców "nigdy nie przekroczyła polskiej granicy".
Mieszkańcy ulicy Sławacińskiej zaskoczeni znakiem drogowym. Ten znak to „B–36” czyli zakaz zatrzymania się. – To jest niesprawiedliwe i nie zgadzamy się z tym– denerwują się mieszkańcy, bo zakaz dotyczy tylko fragmentu ulicy. Chcą by miasto zdemontowało znak.
Chcesz dowiedzieć się, jakie realne efekty dają inwestycje z udziałem środków unijnych? A może chcesz sam zobaczyć osobiście lub w formie on-line projekt z Twojej okolicy, jaki zrealizowany został właśnie dzięki środkom europejskim? Już teraz zapraszamy do udziału w obchodach VIII edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE), które odbędą się 17-19 września br.
Zmarł Stefan Parafiniuk, wieloletni radny miejski. Miał 70 lat.
Sąd wznowił proces dotyczący grupy oskarżonej o handel ludźmi. Jej członkowie mieli werbować bezrobotnych do pracy za granicą. Na miejscu zmuszali ich do żebractwa - dowodzi prokuratura.
W ten weekend na ekrany kin wejdzie m.in. kolejny film Patryka Vegi - "Small World". W Centrum Spotkania Kultur z kolei można jeszcze oglądać filmy z Millennium Docs Against Gravity. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.
20 granatów i blisko 70 zapalników skrywała ziemia. Natrafiono na nie zupełnie przypadkowo.
Międzyrzec Podlaski świeci przykładem. Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego docenił je za kompleksową wymianę latarni na ledowe. A samorząd już widzi efekty.
Jedna część Janowa Podlaskiego jest objęta stanem wyjątkowym i restrykcjami, a druga nie. Władze samorządowe rozkładają ręce: – Nie mieliśmy na to wpływu.
Posłanka Joanna Mucha wyraża obawy, czy wszyscy przedsiębiorcy poszkodowani przez wprowadzenie stanu wyjątkowego będą mogli skorzystać z rządowej pomocy. Wojewoda lubelski odpowiada apelem o szybką i aktywną pracę nad ustawą.