Jest autorem pierwszej monografii miasta Terespol, która ukazała się w roku 1997 i miała charakter okolicznościowy. Stąd tytuł "Terespol w 300-lecie nadania praw miejskich”. Obecnie książkę wznowiono pod zmienionym tytułem "500 lat Terespola”.
Urodził się w 1937 roku w Terespolu, tutaj też ukończył Liceum Ogólnokształcące. Na UW studiował filologię polską z dziennikarstwem. Przyszłość zawodową wiązał z publicystyką, jednak względy finansowe zdecydowały o wyborze innego zajęcia. Wielokrotnie zmieniał rodzaj i miejsce pracy. Obecnie przebywa na emeryturze. Mieszka w Terespolu.
Już w szkole średniej dał się poznać jako utalentowany literat. Jego opowiadania ukazywały się m.in. w "Świerszczyku”. W czasie studiów i bezpośrednio po ich ukończeniu pracował jako dziennikarz w młodzieżowej prasie warszawskiej. Liczne jego teksty publikował "Sztandar Młodych”. Współpracował z "Chłopską Drogą”. W tym okresie trudnił się również tłumaczeniem z języka rosyjskiego dla "Kraju Rad” - głównie artykułów o tematyce przyrodniczej i kulturalnej.
Podjęcie pracy zawodowej przyczyniło się do zarzucenia działalności związanej z dziennikarstwem. Do kwietnia 1990 roku, kiedy objął funkcję redaktora naczelnego regionalnego pisma kulturalnego "Goniec Terespolski”. Rolę tę pełni do dziś.
Celem jego działalności jest zapoznanie mieszkańców Terespola i okolic z historią, kulturą i walorami przyrodniczymi regionu nadbużańskiego. W "Gońcu” wiele miejsca przeznacza również na aktualności, sprawy Kościoła i wsi. Ceni sobie wspomnienia i refleksje starszych ludzi. Dąży do tego, aby jak najwięcej takich osób z nim współpracowało. Propaguje lokalne talenty.
Zapytany o hobby odpowiada: - Zawsze literatura i to wielkiego kalibru: Proust, Faulkner, Mann. Dziś raczej dzieła filozofów klasycznych, literatura faktu i regionalia. Lubię też wędkować i zbierać grzyby, hoduję psy. Najwięcej czasu zabiera mu jednak redagowanie "Gońca”. - Te ciągłe terminy. Już wydaje się, że numer jest gotowy i nagle wszystko się rozłazi. Ale ja lubię być aktywny - śmieje się.Jest autorem pierwszej monografii miasta Terespol, która ukazała się w roku 1997 i miała charakter okolicznościowy. Stąd tytuł "Terespol w 300-lecie nadania praw miejskich”. Obecnie książkę wznowiono pod zmienionym tytułem "500 lat Terespola”.