Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rada nadzorcza Lubelskiego Węgla Bogdanka odwołała prezesa Artura Wasila – poinformowała przed chwilą spółka.
Około 30-40 osób pojawiło się dziś przed budynkiem zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka, w proteście przeciwko planowanemu odwołaniu Artura Wasila ze stanowiska prezesa spółki.
Polska sieć supermarketów spożywczych Dino planowała budowę swojego sklepu w miejscowości Młynki w gminie Końskowola. To już jednak nieaktualne.
W piątek rada nadzorcza LW Bogdanka zdecyduje o odwołaniu prezesa Artura Wasila. Wiadomo już kto zastąpi go na stanowisku. Kilka lat temu przyszły prezes lubelskiej kopalni na fundusz wybroczy PiS wpłacił 43 tys. zł.
Związkowcy z lubelskiej kopalni komentują zapowiedź odwołania Artura Wasila ze stanowiska kopalni. Nie podoba się styl Jacka Sasina.
Już w piątek Artur Wasil straci stanowisko prezesa zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka. Tak zdecydował Jacek Sasin. Znamy przyczyny.
Artur Wasil nie będzie prezesem Lubelskiego Węgla Bogdanka. Takie informacje przekazał wicepremier Jacek Sasin.
W sądowych aktach leży skarga kasacyjna, urzędnicy wydają kolejną WZ-kę, a w biurze sprzedaży dewelopera można się już zapisywać na jeden z apartamentów. Nowe bloki przy Karmelickiej chce budować Piotr Kowalczyk, były szef Rady Miasta. Lubelski ratusz nie po raz pierwszy idzie mu na rękę.
Los załogi chemicznego zakładu oraz termin wznowienia produkcji – na te tematy posłanki Platformy Obywatelskiej – Marta Wcisło i Dorota Niedziela – rozmawiały z Tomaszem Hryniewiczem, prezesem Grupy Azoty „Puławy”.
Kolejne podejście do próby uregulowania przepisów, które będą dotyczyły przedsiębiorców zainteresowanych prowadzeniem spopielarni zwłok zwierzęcych. Poprzednią uchwałę uchylił wojewoda. Są obawy, czy i do nowej nie będzie miał zastrzeżeń.
47 828 podróżnych obsłużono w sierpniu w Porcie Lotniczym Lublin. To najlepszy wynik w blisko dziesięcioletniej historii lubelskiego lotniska.
Budowa centrum transportowo-logistycznego, nowa droga kołowania, płyta postojowa, hotel, czy rozbudowa hali przylotów. To inwestycje planowane przez Port Lotniczy Lublin w najbliższych latach. Na razie spółka stara się o decyzję środowiskową, która pozwoli dokładniej nakreślić plany inwestycyjne.
Ile jesteśmy w stanie zapłacić za bochenek chleba? Piekarze starają się to właśnie oszacować. Muszą wprowadzić drastyczne podwyżki, bo za chwilę będą płacić wyższe rachunki za prąd. Wyższe nawet sześciokrotnie!
Mieszkańcy Witulina (gmina Leśna Podlaska) nie chcą biogazowni w swoim sąsiedztwie. Inwestor zapewnia jednak, że nie będzie ona uciążliwa. A gminni urzędnicy analizują teraz dokumenty.
W miejscu dawnego Urzędu Miasta będzie market sieci Aldi. Wyburzenie budynku jest już możliwe, bo wojewoda wykreślił go ze spisu schronów i ukryć. Składająca się z 14 pomieszczeń piwnica była przygotowana na okoliczność wybuchu jądrowego.
Większość kluczowych instalacji puławskich Zakładów Azotowych pozostaje wyłączona. Powód: rekordowo drogi gaz. W poniedziałek przed biurowcem spółki politycy Lewicy wspólnie ze związkowcami apelowali do rządu o pomoc.
Alarm podniesiony przez media i branżę spożywczą na wieść o znaczącym ograniczeniu produkcji CO2 przez firmy chemiczne, przyniósł skutek. Już w niedzielę puławskie Azoty zwiększyły produkcję dwutlenku węgla z 30 do 60 proc.
Firma Ambra wstrzymała produkcję Piccolo, znanego bezalkoholowego napoju gazowanego stylizowanego na szampan dla dzieci. Powód? Brak dwutlenku węgla na rynku.
Jak założyłem firmę, pracowałem od świtu do nocy. Przez parę lat widziałem moje dzieci rano jak jeszcze spały i późnym wieczorem, jak już spały. W pewnym momencie powiedziałem sobie, że rodzina jest rodziną. Po to żyjemy – Rozmowa z Januszem Sikorą z firmy „J. Sikora Turntables” z Lublina, produkującej jedne z najbardziej znanych audiofilskich gramofonów na świecie.
Browary zastanawiają się, na jak długo wystarczą im zapasy dwutlenku węgla. Podobne obawy mają producenci wód mineralnych, wędlin i mleczarnie. Wszystko dlatego, że czołowi wytwórcy CO2 radykalnie ograniczyli jego produkcję. Rząd zapowiada interwencję
Zakłady Azotowe w zeszłym tygodniu drastycznie ograniczyły produkcję. Nie chodzi tylko o nawozy. Chemiczny gigant wytarza m.in. dwutlenek węgla szeroko wykorzystywany w branży spożywczej. Jego produkcja ścięto o 70 proc. To kłopot dla producentów wód, browarów, ubojni i mleczarni.
Dodatkowych toi-toi i koszy na śmieci LW Bogdanka jeszcze nie ustawiła, ale zapewnia, że pojawią się lada dzień. – Uruchomiliśmy też dodatkowy punkt dla odbiorców indywidualnych. Dzięki temu kolejka przyspieszyła – podkreśla rzeczniczka kopalni.
To ma być inwestycja za 5 miliardów złotych. Na terenie miasta Kraśnik i gminy Kraśnik ma powstać GreenZero Park – najpierw farma fotowoltaiczna o mocy od 300 do 500 MW, później fabryka do produkcji nanopowłok.
Największy indywidualny odbiorca gazu ziemnego w Polsce – Zakłady Azotowe Puławy – drastycznie ograniczyły produkcję. Stanęła większość instalacji, w tym te najważniejsze, produkujące saletrę, mocznik, kwas azotowy, czy kaprolaktam. Powód – niebotyczne ceny gazu
We wrześniu ma się zacząć w Świdniku budowa fabryki autobusów na wodór. Dzisiaj starostwo wydało pozwolenie na rozpoczęcie robót. Fabryka, planowana przez firmę powiązaną z Zygmuntem Solorzem, powinna być gotowa w przyszłym roku