Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Po siedmiu latach działalności, właściciele pizzerii OK przy ul. Legionu Puławskiego zamknęli lokal
Na razie koszt eksploatacji autobusu zasilanego wodorem jest podobny do kosztów zużycia oleju napędowego w konwencjonalnym pojeździe. Ale MPK Lublin liczy na to, że współpraca z naukowcami z UMCS pozwoli m.in. na produkcję paliwa przyszłości w zajezdni miejskiego przewoźnika.
Nawet 50 milionów złotych rocznie – tyle mogłoby wpływać do budżetu miasta i gminy, gdyby komercyjne wydobycie podziemnych wód zostało obłożone podatkiem eksploatacyjnym w proponowanej wysokości. Lokalne wytwórnie mineralnej sprawę komentują ostrożnie.
Aż 60 tysięcy osób odwiedziło w poprzednim sezonie park iluminacji w Ogrodzie Botanicznym w Lublinie. W tym sezonie park jest większy i zupełnie inny, dlatego widzów może być jeszcze więcej. Dyrektor ogrodu przekonuje, że ani zwierzętom mieszkającym w parku, ani roślinom, nocne dźwięki i światła nie przeszkadzają.
Wiadomo już, na których liniach będzie można się przejechać autobusem wodorowym ARTHUR H2 BUS testowanym przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.
Nie naliczanie milionowych kar umownych; zawyżanie pensji członkom zarządów i rad nadzorczych, używanie węgla, który nie spełniał norm – między innymi takie zarzuty mieli kontrolerzy lubelskiej delegatury NIK do czterech przedsiębiorstw energetyki cieplnej z naszego regionu. W dwóch przypadkach zakończyło się zawiadomieniem do prokuratury.
Gdyby pięć lat temu ktoś powiedział mi, że będzie taka sytuacja, to bym nie uwierzył – przyznaje Jan Flisiak, prezes Przedsiębiorstwa Piekarskiego w Lublinie. Po ponad 70. latach działalności firma zostanie zamknięta. Podobny los spotyka coraz więcej działalności. Ale o swoje miejsce na rynku walczą też nowi gracze.
Moja gastronomia to nie będzie zwykły lokal. Na to nie ma teraz miejsca – rozmowa z Rafałem Żukowskim, współwłaścicielem reaktywowanego ZapiexxXu.
Amerykański producent samochodów elektrycznych patrzy na Lublin. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Lublin jest brany pod uwagę jako miejsce nowego salonu tej marki.
Ok. 6,2 mln przesyłek miesięcznie przewija się przez sortownię Poczty Polskiej na lubelskim Felinie. Dzięki nowej inwestycji za 40 mln zł moce przerobowe placówki wzrosną o 30 proc.
Prosperujący od 25 lat biznes trzeba było zamknąć jeszcze przed zimą. – Nie chcieliśmy czekać na upadek firmy, która jest dla nas jak członek rodziny – mówi syn właścicieli Hotelu i Restauracji Jedlina pod Lublinem. Z wysokimi kosztami działalności nie poradziło sobie też kilka lubelskich pizzerii.
Polityk i przedsiębiorca nie będzie już sprzedawał ogórków z Rosji. Jacek Bury chce też przeprosin od lidera AGROunii.
Zwolnienia w Fabryce Łożysk Tocznych w Kraśniku. – Będą największe w powiecie. Zwolnień grupowych nie mieliśmy nawet w czasie pandemii – przyznaje zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kraśniku.
Rząd przyjął specjalną uchwałę, w której wskazał miejsce dla elektrowni atomowej. Mamy ją zbudować współpracując z USA.
Niektóre sieci skracają godziny otwarcia, inne wyłączają część oświetlenia, wiele wymienia urządzenia na energooszczędne. Handlowcy tłumaczą, że do takich działań zmuszają ich galopujące ceny energii elektrycznej.
„Jawne wspieranie reżimu Putina” zarzuca senatorowi Jackowi Buremu lider rolniczej AGROunii. Poszło o to, że firma senatora sprowadza na nasz rynek rosyjskie ogórki. Bury zapewnia, że wszystko odbywa się w zgodzie z przepisami.
Zakłady Azotowe czwartek wznowiły produkcję kaprolaktamu oraz uruchomiły jedną linię do produkcji melaminy. Włączenia instalacji domagali się związkowcy, którzy tego samego dnia spotkali się z radnymi przestrzegając ich przed marginalizacją spółki i miasta.
– Produkcja wody mineralnej może przyczyniać się do degradacji otoczenia, obniżania poziomu wód gruntowych i zanik lustra wody w studniach – podkreśla burmistrz Nałęczowa, skąd wodę czerpią producenci popularnej „Nałęczowianki” i „Cisowianki”. O uznanie wody głębinowej wykorzystywanej komercyjnie za kopalinę zamierzają walczyć wszystkie polskie gminy uzdrowiskowe.
Warszawa, Gdańsk, Poznań. Do grona miast, w których znajduje się salon samochodowy marki Lexus dołączył Lublin.
Przy ul. Zimnej może powstać wytwórnia biogazu rolniczego. Do takiej inwestycji przymierza się spółka StoFarm należąca do grupy kapitałowej SuperDrob. Firma złożyła już do Urzędu Miasta wniosek o pozwolenie na roboty budowlane.
Lokalne władze oraz mieszkańcy miasta i gminy sprzeciwiają się planom budowy zakładu przetwarzania odpadów niebezpiecznych w pobliżu ul. Przemysłowej. Petycję podpisało już ponad 2,3 tys. osób. Samorządowcy mówią wprost - nie dopuścimy do powstania tej inwestycji.
Ratusz szykuje grunt pod kolejną inwestycję producenta wódek Stock Polska. W tym celu ma zmienić plan zagospodarowania terenu przy ul. Krochmalnej. Nie zgadza się jednak na uwolnienie pasa ziemi, który rezerwuje pod budowę drogi mającej przeciąć tory.
Centralę Dr Gerard ma w Międzyrzecu Podlaskim i tam też działa zakład pod tym szyldem. Ma jeszcze jeden w Radzyniu Podlaskim.
Nie zanosi się na przyjęcie przez Radę Miasta uchwały o całodobowej pracy sklepów i gastronomii na deptaku i w jego okolicach
Kwota ponad 6 mln zł na „promocję gospodarczą województwa” na meczach Basketball Champions League stała się przedmiotem ostrej dyskusji na sesji sejmiku. Na pytania radnych opozycji marszałek nie odpowiedział. – Proponowałbym zapisać się do Wojsk Obrony Terytorialnej, ewentualnie nałożyć włosienicę – wypalił do radnej Lisowskiej, która miała wątpliwości co do sensowności takich wydatków w obliczu wojny w Ukrainie.