Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
ROZMOWA z Edytą Tkaczyk, prezeską zarządu centrum handlowego E.Leclerc Lublin Zana.
ROZMOWA z Beatą Skoneczną, prezeską Polskiej Wywiadowni Gospodarczej.
W czwartek ogłosiliśmy zwycięzców XXVII edycji Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny Złota Setka 2022 organizowanego corocznie przez redakcję Dziennika Wschodniego.
Relacja z gali wręczenia najbardziej prestiżowych nagród we wschodniej Polsce ZŁOTA SETKA 2022, która odbyła się w czwartek, 15 czerwca.
Sztuka była dla mnie odskocznią od poukładanego świata biznesu. Przyszedł jednak moment, że zdecydowałem się postawić ją na pierwszym miejscu. Sztuka to pamiętnik. Coś, co zapisuje część duszy artysty, w danym miejscu i momencie. Samo obcowanie z nią jest magiczne – Jakub Fijewski to pochodzący z Radzynia Podlaskiego kolekcjoner i przedsiębiorca, który kilkunastoletnie zainteresowanie sztuką przekłada dzisiaj na reprezentowanie uznanych artystów.
To największe takie wydarzenie branży transportowej– podkreślają organizatorzy międzynarodowego kongresu, który odbędzie się w dniach 13–15 czerwca w Janowie Podlaskim.
Do końca roku grupa kapitałowa Zakładów Azotowych "Puławy" może zostać przejęta przez Orlen. Zapowiedział to we wtorek prezes koncernu paliwowego Daniel Obajtek. Połączenie przedsiębiorstw ma pomóc obniżyć koszty produkcji nawozów.
- Uważam, że to jest krok absolutnie konieczny, ponieważ w spółce dzieje się bardzo źle – mówi poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Krawczyk, występując do Najwyższej Izby Kontroli z wnioskiem o skontrolowanie Grupy Azoty Puławy. W tle rekordowa strata w historii puławskich Zakładów Azotowych i doniesienia o ich planowanym przejęciu przez Orlen
Drogowcy po raz drugi rozpisali przetarg na remont 10-kilometrowergo odcinka drogi krajowej nr 74 między Gorajcem a Szczebrzeszynem. Kierowcy od lata czekają na nową nawierzchnię na całym, 60-kilometrowym, odcinku Janowem Lubelskim a Zamościem.
Blisko 500 mkw. na drugim piętrze – tyle zajmie najnowszy najemca centrum handlowego Lublin Plaza. Wiadomo już też, jakie sklepu zostaną tam otwarte jeszcze w tym roku.
Tym razem godłem „Teraz Polska” nagrodzono 22 firmy. Jedno z nich trafiło do województwa lubelskiego.
Rozmowa z prof. dr hab. Adamem Mariańskim, założycielem i liderem Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa, prawnikiem od wielu lat zajmującym się zabezpieczeniem kapitału rodzinnego, przewodniczącym Komisji Podatkowej BCC i głównym doradcą Senatu RP w sprawie ustawy o Fundacji Rodzinnej
Klub Odpowiedzialnego Biznesu w Lublinie świętuje 10. urodziny. Z tej okazji zaprosił klubowiczów i zaprzyjaźnione firmy na Galę Odpowiedzialna Marka Roku 2022.
We wtorkowym spotkaniu lubelskiej loży BCC w Hotelu Wieniawski wiedzą i doświadczeniem z członkami i sympatykami tego szacownego gremium podzielili się prof. Adam Mariański, przewodniczący Komisji Podatkowej BCC i główny doradca Senatu RP w sprawie ustawy o Fundacji Rodzinnej.
Nie ma choćby magnesu ze śmigłowcem, niczego. Dlaczego na lotnisku nie można kupić żadnej pamiątki z naszego miasta? – zastanawia się radny, który uważa, że taki brak promocji to poważny błąd. Jak zapewnia firma oferująca pasażerom upominki – ma to się zmienić
Międzynarodowa inicjatywa skupiająca blisko 100 krajów z całego świata, mająca na celu w każdym roku wyłonić trzy najlepsze startupy sektora kreatywnego. W Lublinie odbył się konkurs Demo Day Creative Business Cup 2023 podczas którego został wyłoniony finalista, który będzie reprezentował Polskę na międzynarodowym finale w Kopenhadze.
Dlaczego Lublin? Bo to miasto uniwersyteckie leżące w regionie, który się rozwija – uznali szefowie Foodcom S.A. i zdecydowali o otwarciu nowego biura właśnie tutaj.
5616 osób głosowało w niedzielnym referendum w Kraśniku. 91 proc. głosujących powiedziało "nie" planom budowy spalarni. Ale czy referendum jest ważne?
Nie siedzimy z założonymi rękami, czekając na samoistną poprawę sytuacji, tylko ciągle działamy – mówi prezes Grupy Azoty Puławy Marcin Kowalczyk.
Lubelski Węgiel Bogdanka przedstawił nową strategię. Do 2030 roku firma zamierza przeznaczyć na inwestycje aż 8,6 mld złotych, z czego połowa dotyczyć będzie nowych obszarów działalności.
Po ponad dwumiesięcznej przerwie zarząd Zakładów Azotowych zdecydował o wznowieniu produkcji melaminy. Spółka poinformowała również o wynikach finansowych w pierwszym kwartale. Te nie napawają optymizmem. Przychody spadły o ponad 50 proc. Stratę można liczyć w setkach milionów zł.
Nie siedzimy z założonymi rękami, czekając na samoistną poprawę sytuacji, tylko ciągle działamy – mówi prezes Grupy Azoty Puławy Marcin Kowalczyk
W niedzielę, 21 maja, mieszkańcy Kraśnika mogą oddać swój głos w referendum lokalnym dotyczącym budowy spalarni śmieci. Wystarczy pójść w godzinach od 7 do 21 do lokalu referendalnego i odpowiedzieć „Tak” lub „Nie” na jedno pytanie: „Czy chce Pan/Pani, żeby w Kraśniku został wybudowany zakład odzysku energii z procesu termicznego przekształcania frakcji energetycznych odpadów komunalnych, tzw. spalarnia odpadów?”
Lubelski Węgiel Bogdanka przedstawił nową strategię na lata 2023-2030 z możliwością rozszerzenia do 2040 roku. Kopalnia stawia na wydobycie nowych surowców oraz energię odnawialną. Przy kopalni już stoi farma fotowoltaiczna. To pierwszy krok do zmian.
Urząd Miasta Lublin wydał właścicielowi terenu przy ul. Karmelickiej 7 decyzję o warunkach zabudowy. Poprzednie tzw. wuzetki zostały uchylone przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze, bo m.in. Ratusz nie uznał karmelitów bosych za stronę postępowania