Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Wyobraź sobie kilkanaście tysięcy osób, które pewnego dnia nie wysiądą ani nie wsiądą na swoich dotychczasowych przystankach. Wyobraź sobie kilkuset kierowców, którzy od tego dnia będą jeździć zupełnie innymi ulicami. Wyobraź sobie Lublin, który będzie diametralnie innym miastem
Wracamy do sprawy inwazji gryzoni rujnujących życie sklepikarza z ul. Zamojskiej. Jest? Czy jej nie ma?
Lubelscy plantatorzy skarżą się na nieprawidłowości w skupach malin działających na zlecenie firm wskazanych przez spółkę Skarbu Państwa. „Maliniarze” twierdzą, że na skupach owoce są odbierane nie od wszystkich, ale od wybranych. – Zdarzają się też przypadki zaniżania z ceny, aby drożej odsprzedać owoce podmiotom wyznaczonym przez Skarb Państwa – denerwują się plantatorzy.
Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju przygotował dla przedsiębiorców nową akcję pożyczkową. Od najbliższego piątku firmy z regionu będą mogły ubiegać się o pożyczki z preferencyjnym oprocentowaniem od 1,24% do 1, 64% w skali roku! W puli jest 20 milionów złotych.
Chińczycy rozsmakowali się w serach z Radzynia Podlaskiego. Teraz produkty Spomleku trafiły do sklepów w Szanghaju.
Grupa Azoty S.A. w Tarnowie posiadająca blisko 96 proc. udziałów puławskich Zakładów Azotowych, sama w niemal 20 proc. od lat należy do rosyjskiego oligarchy - Wiaczesława Mosze Kantora. Jego akcje ma zamiar wykupić za odszkodowaniem skarb państwa. Pierwszy krok w tym kierunku już wykonano.
Lista partnerów jest cały czas otwarta. Na pewno znajdą się na niej miejskie jednostki, ale chęć przystąpienia do programu Hrubieszowska Karta Mieszkańca już zadeklarowało ok. 20 przedsiębiorców. Dla mieszkańców oznacza to zniżki.
Miejska spółka wodociągowa ma nową szefową. Została nią Beata Jasińska, związana z firmą od 26 lat.
Inspekcja Handlowa na zlecenie prezesa UOKiK zaczyna dzisiaj kontrole w 70 skupach świeżych malin w województwie lubelskim i mazowieckim. – Będziemy sprawdzać, czy nie wystąpiły zmowa cenowa i wykorzystanie przewagi kontraktowej – zapowiada Rafał Romanowski, wiceminister rolnictwa. – Z niecierpliwością czekamy na wyniki – odpowiada z kolei Łukasz Cielma, plantator i prezes Stowarzyszenie Lubelskich Producentów Malin.
Z powodu znacznego ograniczenia produkcji, Zakłady Azotowe w 2022 roku wypuściły do atmosfery o wiele mniej dwutlenku węgla, niż pozwalały im na to zakupione wcześniej emisyjne uprawnienia. Spółka sprzedała ich nadwyżkę za ponad 360 mln zł.
Pluszowe gęsi podbijają wakacyjne stragany w całej Polsce. Nasz Czytelnik zastanawia się, skąd wzięła się ta moda.
Miejska spółka wodociągowa ogranicza inwestycje, by przygotować się na „trzęsienie ziemi”. Tak prezes Paweł Krasuski określa wzrost cen energii i inflację, która dotyka PUIK w Łukowie.
To będzie wyjątkowa zmiana. W piątek, 7 lipca na parterze centrum handlowego Lublin Plaza otwarta zostanie nowa przestrzeń. Na 760 mkw. powstaną m.in. cztery interaktywne przymierzalnie.
Jeśli handel wiejskimi jajkami, to nie „na dziko”. Miasto wprowadziło właśnie opłatę targową, która ma zmotywować kupców do sprzedawania swoich produktów tylko na miejskich targowiskach.
Będzie mieć 13 kilometrów długości, a pierwsze samochody pomkną obwodnica Chełma pod koniec 2025 roku. Jest to pierwszy odcinek S12, od Piask do Chełma, który wkroczył w fazę budowy.
O nowych wyzwaniach związanych z raportowaniem ESG rozmawiano podczas kolejnego spotkania zorganizowanego dla przedsiębiorców z Lublina i regionu przez Lożę Lubelską Business Centre Club.
Pod szyldem „Bracia Dębscy” działa dziś 14 rodzinnych gospodarstw o łącznej powierzchni ponad 200 hektarów. Co roku produkują miliony sztuk roślin ozdobnych. Ich krzewy i byliny trafiają do klientów od Norwegii po Koreę Południową.
Czy można zmienić swoje życie tak, żeby zajmować się tym, co się uwielbia? Żeby spędzać czas, tak jak się lubi? I jeszcze żeby na tym dobrze zarabiać?
Rodzinna firma Pulanna z Końskowoli koło Puław od 30 lat wytwarza kremy do twarzy i ciała. Kupują je kobiety w niemal w całej Europie, a także na Bliskim Wschodzie.
20 już lat przy ul. Tokarskiej 25 w Lublinie działa drukarnia opakowaniowa. O miejscu, które znajduje się nieco na uboczu, bo na terenie dawnego FSC, niewielu lublinian słyszało, a szkoda, bo jest się czym chwalić
Rozmowa z Teresą Bogacką, kanclerz Akademii WSEI w Lublinie.
Odkąd pamięta chciał być nauczycielem. Ale chciał też piec. I chciał żeby to co upiecze było piękne. I żeby było smaczne i wyjątkowe. Z tych wszystkich pragnień zrodziła się Szkoła Artystyczna Wiesław Kucia.
ROZMOWA z Agnieszką Jurkiewicz, właścicielką kwiaciarni Rikka w Lublinie.
ROZMOWA z Krzysztofem Wróblem, właścicielem firmy Zielony Olej z Masłomęcza.
W niedzielę 25 czerwca sklepy będą otwarte. Następna niedziela handlowa przypada 27 sierpnia.