2007 rok upłynął w powiecie pod znakiem ożywienia gospodarczego.
- Cały czas staramy się uatrakcyjnić gospodarczo nasz region - zapewnia starosta świdnicki Mirosław Król.
W maju bieżącego roku Starostwo Powiatowe w Świdniku zostało wyróżnione - jako jedyne w województwie lubelskim - na seminarium podsumowującym wdrażanie Programu "Centrum Obsługi Inwestora”. Certyfikat dostał również świdnicki Ratusz.
Jeszcze w tym roku w Świdniku powstanie kolejna galeria. Będzie miała dwie kondygnacje i ponad tysiąc metrów kwadratowych powierzchni. Właścicielem działki i galerii, która wkrótce na niej powstanie, jest poznańska firma, zajmująca się sprzedażą i wynajmem nieruchomości - Świtalski i Synowie.
Dwie nowe firmy pojawiły się też na terenie Regionalnego Parku Przemysłowego w Świdniku. - To M & S "S.C.” Studio Sitodruku oraz "WAB - Artykuły Poligraficzne”. - To pierwsi inwestorzy, którzy wykupili u nas grunty pod nieruchomość i sami od podstaw budują swoje zakłady - wyjaśnia Eugeniusz Hyz, prezes parku.
Ubiegły rok był przełomowy dla Państwowych Zakładów Lotniczych w Świdniku. Rozpoczął się proces prywatyzacji. Plany dotyczące fabryki śmigłowców ogłosił we wrześniu ówczesny wiceminister gospodarki Paweł Poncyljusz. W listopadzie okazało się, że spółka zostanie sprzedana. Najpoważniejszym kupcem jest AgustaWestland, z którą PZL współpracuje od 1996 roku.
I najważniejsze. W ubiegłym roku Sejmik Województwa Lubelskiego przypieczętował plany budowy lotniska w Świdniku. Na razie o lotnisku wiadomo tyle, że samoloty będą startować z pasa o długości 2520 m. Będziemy mogli latać do Warszawy i najważniejszych europejskich stolic. W pierwszym roku Świdnik powinien obsłużyć 300 tys. pasażerów. W ciągu 25 lat ta liczba wzrośnie do 2,5 mln. Budowa lotniska ma ruszyć w przyszłym roku, a pierwsze samoloty odlecą ze Świdnika na przełomie 2011/2012 roku.