Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Do niedzieli potrwa rozpoczęty wczoraj w Lublinie festiwal „Inne Brzmienia”. Oznacza to jeszcze trzy wieczory koncertów w namiocie obok Zamku. Żeby się dostać na koncert, trzeba sobie upolować wejściówkę.
Czy można przełożyć 700 stronicową powieść na 3 godziny teatru na scenie? Można – twierdzą twórcy spektaklu "Nad Niemnem"
Teatr, muzyka, tańce – słowem zabawa. Tak wyglądało święto ulicy 1-go Maja w Lublinie. Ulica kilka lat temu została z jednej strony zamknięta. Od tego czasu życie tam trochę zamarło, ale jednocześnie 1-go Maja stała się spokojniejsza a daje to szansę na organizację takich wydarzeń jak piątkowe.
W sobotę, Muzeum Lubelskie zaprosiło na patio Warsztatów Kultury na pokaz spektaklu kukiełkowego dla całej rodziny "Czarci pazur". Misternie wykonane marionetki ożyły w rękach aktorów Teatru podręcznego w scenerii Starego Miasta, by raz jeszcze przypomnieć najmłodszym legendę o czarciej łapie.
Wodne ssaki, ptaki, rośliny – na miejskim plenerze rzeźbiarskim powstało kolejne sześć rzeźb, które wylądują na bulwarze przy Bystrzycy.
Tulipany między staromiejskimi kamienicami to nie jedyna artystyczna instalacja, która w poniedziałek pojawiła się na ulicach Lublina. 17 sierpnia wystartował też festiwal Utajone miasto/Otwarte miasto organizowany przez Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych Rozdroża.
Nie zawiódł się żaden ze szczęśliwców, a było ich raptem 999, którzy oglądali koncert gwiazd na żywo na widowni Kumowej Doliny. Ci – a była ich większość, których ominęły bilety i ich już nie dostali – zasiedli przed telewizorami, bo wydarzenie było transmitowane na żywo na całą Polskę w programie drugim TVP już od godz. 20.45.
W ramach znoszenia obostrzeń wynikających z pandemii w sobotę ponownie otworzyło się Centrum Spotkania Kultur.
Janusz Opryński zrobił Biesy. Kiedy przed laty zobaczyłem na KUL spektakl z Janem Nowickim i Jerzym Radziwiłowiczem, wydawało mi się, że takiego Dostojewskiego już nie zobaczę. A jednak. Sceny z tamtego przedstawienia zobaczyłem w Centrum Kultury w Lublinie. Biesy Opryńskiego to dojrzały, wyważony, mądry teatr. Teatr, który karmi duszę.
Koncerty, wystawy, warsztaty, dancingi. To tylko niektóre z wydarzeń, które w tym roku chce zorganizować Fundacja KZMRZ. Od soboty działa w nowym miejscu, przy Tyszkiewicza 4. Otwartym zarówno dla amatorów jak i profesjonalnych artystów. Ma tu także powstać mini filia Wydziału Artystycznego UMCS.
Krystyna Janda, która ma w Lublinie rzeszę wielbicieli i wiernych widzów, została laureatką Nagrody "Gong Danutki". W sobotę w Teatrze Starym aktorka dostała statuetkę - miniaturę teatralnego gongu. Rozmowę z bohaterką wieczoru prowadziła Grażyna Torbicka.
„Hallo Szpicbródka” Janusza Rzeszewskiego i Mieczysława Jahody z 1978 roku, to jeden z największych przebojów w historii polskiego kina. Teraz w Teatrze Muzycznym będzie można zobaczyć jego sceniczną adaptację. W środę byliśmy na próbie.
Ważne jest to, co prawdziwe, a nie sztuczne. Kiedy babcia Dora sprzeda gospodarkę i pójdzie do domu z betonu, zabierze ze sobą gąskę i świnkę. Ale w domach z betonu nie ma miłości. Życie toczy się w internecie, nikt z nikim nie rozmawia, a nawet nie segreguje śmieci. Nowy spektakl w Andersenie trafia w samo sedno. Brawo.
To była bardzo nietypowa prezentacja książki. Promocji publikacji naukowej, dotyczącej edukacji jazzowej i popkulturowej, towarzyszył koncert.
W Centrum Spotkania Kultur trwa Board Mania. To już siódma edycja "najdłuższego w Polsce konwentu poświęconemu grom bez prądu".
W sobotę wystartowała siódma edycja najdłuższego w kraju konwentu poświęconego szeroko pojętym grom analogowym. Do 26 stycznia, w foyer Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) będzie można korzystać z wypożyczalni gier i rywalizować w emocjonujących turniejach.
Na poniedziałkowej próbie medialnej aktorzy tak rozhulali sztukę Zapolskiej, że fotoreporterzy wdarli się na scenę, żeby zarejestrować komediową akcję. Magdalena Sztejman, zrobiona na Violettę Villas, po mistrzowsku rozgrywa partię Wdowy. Kostiumy Zofii de Ines zachwycają, spektakl jest pełen dynamiki. „Ich czworo” - szacowna tragifarsa Gabrieli Zapolskiej - staje się dynamitem.
W czwartek w Galerii Staszica 13 odbył się wernisaż wystawy prac uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernarda Morando pt. "Podróż". Wernisaż poprzedziło spotkanie z podróżniczką, wicemistrzynią świata we freedivingu w 2011 roku oraz wielokrotną rekordzistką kraju Emilią Białą. Prace można oglądać w Galerii Staszica 13 przy ul. Stanisława Staszica 13 (Rynek Wielki).
Artyści, animatorzy kultury, przedstawiciele świata nauki oraz instytucji i organizacji pozarządowych spotkali się w piątek na uroczystym Podsumowaniu roku kulturalnego w Zamościu
Grand Press Photo to Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej organizowany od 2005 roku przez magazyn „Press”.
Jurorzy nagrodzili zespół Michalove, publiczności najbardziej podobał się zespół Kosy. Są oficjalne wyniki konkursu Scena Otwarta 2019 na trwających w Lublinie "Mikołajkach Folkowych". Warsztaty i koncerty jeszcze w niedzielę.
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca od wtorku w Lublinie. Pierwszym spektaklem jaki zobaczymy jest premiera organizatorów wydarzenia.
Wernisaż wystawy Foto Klubu Ziemi Chełmskiej "Światło Cienia" odbył się w piątek w Galerii Atelier.
Trapez, lina, piłki, hula-hop. Solo, w parze, w trójkę. Na poważnie i na wesoło. Żonglować można nawet nogami, nawet oponą. A talent komediowy to połowa sukcesu.
Tomasz Momot Orkiestra i Przyjaciele wystąpili w poniedziałek w Centrum Spotkania Kultur w koncercie „Z potrzeby serca”, podczas którego zbierano datki na odbudowę lubelskiego Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty przy ul. Głowackiego.