Lublin

16 kwietnia 2020 r.
12:12

Czym zająć dzieci w domu? Blogerka z Lublina ma mnóstwo pomysłów

(fot. mamawdomu.pl)

Sylwia Błaszczak na swoim blogu mamawdomu.pl pokazuje, jak zorganizować imprezę urodzinową dla dziecka, czy zrobić z nim proste eksperymenty biologiczne. Ma mnóstwo pomysłów na zabawy, poleca najlepsze filmy i bajki na rodzinne seanse, a ostatnio serwuje wirtualne spacery po muzeach, podczas których dzieci muszą zabawić się w detektywa, wykonując zadania. Oczywiście, wszystko bez wychodzenia z domu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W trakcie pierwszego wirtualnego spaceru po Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, należało odnaleźć w nim telefon i wachlarz, policzyć, ile jajek jest na stole oraz ile ławek znajduje się na dziedzińcu, a także określić, którą godzinę wskazuje zegar w sypialni Hrabiego Adama. Te proste zadania mają zapoznać dzieci z kulturą, dać możliwość intelektualnego wysiłku oraz przede wszystkim, być formą zabawy.

– Każdy z nas chciałby wybrać się na spacer czy wycieczkę, ale w obecnej sytuacji jest to, niestety, niemożliwe. Na szczęście, mamy możliwość przeniesienia się w ciekawe miejsca, nie ruszając się z fotela. Namawiam czytelników do pójścia na spacer, ale wirtualny. Wiele miejsc można odwiedzić w takiej wersji, a do tego możemy zobaczyć pomieszczenia, które nie są dostępne podczas klasycznego zwiedzania – opowiada lublinianka, mama dwójki dzieci w wieku szkolnym, która od lat dzieli się ze swoimi czytelnikami pomysłami na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi.

Tę zabawę wymyśliła właśnie dla swoich synów. – Nawet dzieci, które nie przepadają za zwiedzaniem Muzeum, będą zaciekawione, bo przez chwilę zmienią się w detektywa, który musi odnaleźć ukryte przedmioty i rozwiązać zagadki. Co więcej, wcielą się również w rolę reportera, który pisze relację z wyprawy – tłumaczy.

Na blogu mamawdomu.pl znajdziemy już zagadki do rozwiązania w Muzeum Zamkowym w Pszczynie, a kolejne spacery przeniosą nas dalej, do Muzeum Powstania Warszawskiego, Biskupina czy Luwru.

„Dziękujemy za dzisiejszy dzień! Co prawda moje dzieci jest ciężko namówić na zwiedzanie muzeum, ale pomysł Damianka bardzo im się spodobał. Długo szukały wachlarza, więc ja w tym czasie mogłam w spokoju popracować. Mi osobiście najbardziej przypadła do gustu biblioteka, mogłabym z niej nie wychodzić i kwarantanna nie byłaby mi straszna. Myślę, że jej lokalizacja to jej prawowite miejsce – to serce domu. Książki w pięknych oprawach, wygodne (jak się domyślam, bo pewnie nie usiądę) fotele, albo jeszcze lepiej szezlong i moje życie byłoby idealne. Zaskoczyły mnie także łazienki, nie sądziłam, że mogły być już tak dobrze wyposażone w tamtym czasie. Urzekły mnie także piękne podłogi i wielkie okna. Poczułam powiew wolności w tym ciężkim czasie izolacji” – napisała do Sylwii Błaszczak jedna z matek.

– Takie spacery to nie tylko połączenie zabawy i nauki w domu, ale również chwila wytchnienia dla rodziców, podczas której, mam nadzieję, nie usłyszą od dzieci klasycznego hasła „nudzi mi się”. Warto zająć dzieci czymś ciekawym, aby nie popaść w nudę. Kreatywne zabawy rozwijają wyobraźnię, pozwalają nam w ciekawy sposób poznawać świat. Tak jak sportowcy potrzebują treningu, tak umysł nasz czy naszych dzieci również potrzebuje rozrywki w formie nauki i zabawy. A do takich zabaw nie potrzeba wiele. Wystarczą przedmioty, które mamy w swoich domach. Na blogu staram się podrzucać pomysły na zabawy, eksperymenty czy przepisy na masy plastyczne. Podczas takich zabaw dzieci ciekawie spędzają czas, a odpowiednio zainteresowane zabawą dziecko nawet nie zauważy, że jest ona elementem nauki – wyjaśnia autorka bloga.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Przemysław Kusiak to jeden z liderów Matematyki

Patobasket pokonał Matematykę w pierwszym meczu finałowym

W niedzielne popołudnie w hali I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie talentu było aż ponadto. Wielomiesięczne rozgrywki wreszcie dobiegają do końca, a w finałowej serii spotkały się dwa zespoły, które są złożone z zawodników o bardzo dużych nazwiskach. I tak chociażby w Matematyce mamy Grzegorza Klareckiego, który ma przeszłość w Anwilu Włocławek. W Patobaskecie jest natomiast Wojciech Matysek, który nawet zaliczył występ na najwyższym poziomie rozgrywkowym

Targi pracy Electric Day: Praca  nie tylko dla elektryka

Targi pracy Electric Day: Praca nie tylko dla elektryka

Wydarzenie dla studentów i absolwentów, którzy szukają staży, praktyk i pracy w sektorach związanych z energetyką czy odnawialnymi źródłami energii.

Rafał Trzaskowski w Białej Podlaskiej: Nasza rola w UE jest dziś silna, cała UE mówi naszym językiem
zdjęcia
galeria

Rafał Trzaskowski w Białej Podlaskiej: Nasza rola w UE jest dziś silna, cała UE mówi naszym językiem

Silna pozycja w Unii Europejskiej i dobre relacje ze Stanami Zjednoczonymi mają pomóc w umacnianiu bezpieczeństwa Polski - przekonywał Rafał Trzaskowski w Białej Podlaskiej na wiecu wyborczym.

Kiedy będą nowe taryfy za prąd? I czy prąd będzie tańszy?

Kiedy będą nowe taryfy za prąd? I czy prąd będzie tańszy?

Rząd przyjął projekt zmiany ustawy o ochronie odbiorców energii, przewidujący opóźnienie o trzy miesiące wejście w życie nowych taryf na energię elektryczną dla gospodarstw domowych. Co to oznacza?

Debata w Republice: który z kandydatów wypadł najlepiej? (sonda)
polityka

Debata w Republice: który z kandydatów wypadł najlepiej? (sonda)

W poniedziałkowy wieczór własną debatę z kandydatami na urząd prezydenta RP zorganizowała prawicowa telewizja informacyjna Republika. Zaproszenia nie przyjął lider sondaży, kandydat Platformy Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski.

NeoKlez symfonicznie – klezmerska energia w Filharmonii Lubelskiej
25 kwietnia 2025, 19:00

NeoKlez symfonicznie – klezmerska energia w Filharmonii Lubelskiej

W piątek (25 kwietnia) w lubelskiej Filharmonii odbędzie się koncert jakiego jeszcze w tym miejscu nie było. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej wystąpi tego wieczoru wspólnie z zespołem NeoKlez, uważanym za jeden z czołowych zespołów nurtu world music w Polsce.

Cztery łapy i nos. Szkolenie policyjnych psów służbowych

Cztery łapy i nos. Szkolenie policyjnych psów służbowych

Czworonożni funkcjonariusze szkolili się w wykrywaniu zapachów materiałów wybuchowych. Pomagał im Tajga; nowy „nabytek” i partner lubelskich kontrterrorystów.

Chiński producent zapewnia, że na jednym ładowaniu pojazd przejedzie ponad 500 km

Kupują nowe autobusy. Będą chińskie i elektryczne

Sześć nowych autobusów o napędzie elektrycznym na początku przyszłego roku trafi na puławskie ulice. Umowa z ich dystrybutorem na polskim rynku, firmą EV Motors, własnie została podpisana. Wartość kontraktu to prawie 20 milionów złotych.

Młodzież z lubelskiej szkoły poznawała historię obozu koncentracyjnego na Majdanku
ZDJĘCIA
galeria

Młodzież z lubelskiej szkoły poznawała historię obozu koncentracyjnego na Majdanku

Historia obozu koncentracyjnego na Majdanku jest tragiczna i trudna. Dzis poznawali ją uczniowie ZS nr 5 w Lublinie.

Do grafiki, 3D i AI: Nowe Laboratorium Informatyki otwarte w WSPA

Do grafiki, 3D i AI: Nowe Laboratorium Informatyki otwarte w WSPA

15 stanowisk komputerowych, zaprojektowanych z myślą o realizacji zajęć z różnych obszarów informatyki: od grafiki komputerowej i projektowania 3D, po bezpieczeństwo systemów i sztuczną inteligencję. Laboratorium Informatyki w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie już działa.

Więcej pociągów na Wielkanoc. Będzie też więcej miejsc i szybsze przejazdy
ŚWIĄTECZNY ROZKŁAD JAZDY

Więcej pociągów na Wielkanoc. Będzie też więcej miejsc i szybsze przejazdy

Powiększone składy będą w okresie świątecznym kursować między innymi do Lublina, Zamościa czy Bełżca.

XIII Gala Konkursu „Szkoła Innowacji” w Lubelskiej Akademii WSEI

Lubelska Akademia WSEI nagrodziła innowacyjne szkoły

Szkoła Innowacji to konkurs dla szkół z województwa lubelskiego, które przygotowują wartościowe oferty kształcenia, inwestują we współpracę międzynarodową i realizują programy europejskie.

Donald Tusk na otwarciu wiosennej edycji Europejskiego Forum Nowych Idei "Przyszłość pracy, praca przyszłości"

Tusk: czas na repolonizację gospodarki, rynku i kapitału

Kończy się era naiwnej globalizacji – oświadczył premier Donald Tusk i poinformował, że 53 mld zł z realizowanej już inwestycji w pierwszą elektrownię jądrową w Polsce musi trafić bezpośrednio do polskich firm.

Lublin ma swoją tężnie. Nie trzeba jechać do sanatorium
ZDJĘCIA
galeria

Lublin ma swoją tężnie. Nie trzeba jechać do sanatorium

Upór i dążenie do celu ma znaczenie. Przekonali się o tym mieszkańcy dzielnicy Sławinek, którzy od 5 lat próbowali stworzyć tężnię solankową. I w końcu się udało.

Taki był wynik głosowania nad uchwałą uchylającą tę sprzed dwóch tygodni

Rada uchyla własną uchwałę. Chodzi o nielegalnych migrantów

Raz, że w treści wykroczyli poza swoje uprawnienia. Dwa, że narazili przy okazji miasto na utratę już pozyskanych i szans na kolejne unijne pieniądze. Radni Zamościa na nadzwyczajnej sesji we wtorek uchylili uchwałę przyjętą ledwie dwa tygodnie wcześniej.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Praca -> Zatrudnię

zatrudnię pracownika

polska

0,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

ruraelas

ZAMOŚĆ

47,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

kolkom

ZAMOŚĆ

165,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

kolkom

ZAMOŚĆ

169,00 zł

Różne -> Sprzedam

zlacz

ZAMOŚĆ

47,00 zł

Komunikaty