Beton komórkowy dzięki swym właściwościom przydatnym
w budownictwie, stał się bazą wyjściową do produkcji bloczków "Belix”.
Dokładność i precyzja nowoczesnych maszyn powoduje, że zjeżdżające z taśmy bloczki posiadają prawie identyczne wymiary. Pozwala to na użycie cienkich spoin przy murowaniu, zaś powstała w tej technologii jednolita ściana jest pozbawiona mostków cieplnych.
Duża ilość wewnętrznych porów sprawia, że Belix jest lekki, ale jednocześnie posiada bardzo dobrą izolacyjność cieplną. Ponadto taka budowa sprzyja przenikaniu pary przez ściany na zewnątrz, co zapewnia korzystne warunki cieplne i wilgotnościowe. W pomieszczeniach tworzy się przyjazny mikroklimat. Będąc natomiast materiałem niepalnym stanowi on przegrodę dla ognia. Łatwość obróbki pozwala dowolnie go docinać, żłobić pod instalacje bruzdy, wbijać gwoździe.
Ściany zewnętrzne z bloczków można bez problemu pokrywać tynkami, natomiast wewnętrzne glazurą. Prace budowlane z użyciem Belixu przebiegają szybko i bezproblemowo, co ma bezpośrednie przełożenie na obniżkę kosztów. Specyficzna struktura tego materiału oprócz niekwestionowanych zalet ma również słabe strony. Są to przede wszystkim znaczna nasiąkliwość i słaba wytrzymałość na uderzenia. Jednak nowoczesne technologie budowlane pozwalają zredukować do minimum takie mankamenty. Bloczki Belix posiadają wszystkie niezbędne atesty i aprobaty dopuszczające je do stosowania w budownictwie.