Kilkudziesięciu młodych ludzi zaczęło właśnie zgłębiać tajniki obsługi kamery, montowania filmów i programów oraz pisania tekstów dziennikarskich.
- Młodzież sama zaproponowała takie warsztaty. Wymyślili zajęcia, które ich interesują, a my postaraliśmy się o środki na ich realizację - mówi Agnieszka Zbytniewska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kraśniku. - Będą warsztaty telewizyjne, prasowe, kursy językowe i komputerowe. Zajęcia mają na celu zagospodarowanie wolnego czasu młodzieży pochodzącej z grup ryzyka.
Podczas pierwszych zajęć w Telewizji Kraśnik młodzież zapoznawała się ze sprzętem i charakterem pracy w telewizji.
- Lubię zadawać dużo pytań i dlatego zgłosiłam się do tego programu. Może w przyszłości będę pracować jako dziennikarz, dlatego chcę zobaczyć, jak to jest - śmieje się Monika Dymnicka.
- Pokażemy im, jak wygląda praca operatora kamery, jak się pisze i nagrywa wiadomości oraz jak się montuje materiał. Każdy z nich również musi wymyślić, sfilmować i zmontować materiał do wiadomości - wyjaśnia Monika Godzina, dziennikarka Telewizji Kraśnik. - Być może kiedyś te umiejętności nam się przydadzą - nie kryje nadziei Wojciech Kudyba.
W ramach projektu do końca roku odbywać się będą jeszcze warsztaty psychologiczne, kurs informatyczny, stacjonarne warsztaty studyjne w telewizji i lokalnej gazecie.