Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Bardzo pyszna, aromatyczna nalewka.
Bigos to najbardziej znana polska potrawa na świecie. Ma coś z polskiej duszy. Na Lubelszczyznę trafił z Litwy za sprawą króla Władysława Jagiełły. Bigos doczekał się nawet bigośnicy. Nasz region słynie z bigosu myśliwskiego, w którym czuć aromat litewskiej kuchni.
Przeczytaj jak wykonać przepyszną nalewkę z malin.
Benedyktynka to jedna z najsłynniejszych nalewek na świecie. Jej receptura sięga średniowiecza.
Poznajcie przepis na pyszną domową cytrynówkę.
Kiedy Robert Makłowicz spróbował biłgorajskiej żurawinówki, napisał, że jeden turniej nalewek organizowany przez Kresową Akademię Smaku z Lublina jest więcej wart niż cały dorobek polityczny Jaskierni i kompletna dyskografia \"Piaska” Piasecznego.
Podajemy oryginalny przepis na zupę ziemniaczaną zasmażaną. Palce lizać!
Jedni modlili się w kościele, inni w bożnicy. Święta przeplatały się z szabasami. Z żydowskiej piekarni pachniało bajglami i czulentem. A na polskim wigilijnym stole królował karp po żydowsku. Wojna przerwała tamten smak. W czasach PRL Głusk zasłynął z restauracji \"Przystań”, którą prowadził Stanisław Sieczkarz. Restauracji już nie ma, na ścianie przebudowanego budynku wisi tylko sentymentalna fotografia.
Ogłaszamy kolejny konkurs z cyklu \"Podaj przepis”. Żeby wziąć w nim udział należy w komentarzach pod tekstem wpisać swój przepis na tanie i dobre danie z makaronem w roli głównej. Nagrody czekają.
Dlaczego jesienią tak lubimy śledzie? Bo zwiększają poziom serotoniny i likwidują chandrę. W lubelskim barze Top-Top jeszcze można zjeść śledzika na zakąskę. Gdzie jeszcze na Lubelszczyźnie można na niego wpaść?
Przepis od Ignacego Gogolewskiego, który bardzo lubi gotować.
Znali się na fruktowych drzewach, wyrabiali dojrzewające sery, a gości częstowali smażenikami z owocowym nadzieniem. Po 1945 roku kazano im opuścić domy nad Bugiem. Zabierali tyle, co zmieściło się na furmance czy małej łódce. Dziś potomkowie Olendrów z Mościc Dolnych z dumą odkrywają swoje kulinarne dziedzictwo.
Wkrótce Dziennik Wschodni wyda drugą część Kulinarnej mapy Lubelszczyzny. Znajdą się w niej relacje mówione. Oto wspomnienia Jana Łopaty z Motycza.
Kulinarna mapa Lubelszczyzny to wspaniały przewodnik po niezwykłej krainie nieznanych gdzie indziej smaków. Wśród zalewu pośpiesznie kleconych i nawzajem od siebie przepisywanych książek kucharskich to prawdziwy rarytas – pisze prof. Jarosław Dumanowski. Dziś pokazujemy zapomniany szwedzki smak.
Bardzo smaczne, zdrowe i posilne. Warto je zrobić i skosztować.
To jeden ze zwycięskich przepisów w naszym żurawinowym konkursie. Autorkę przepisu prosimy o kontakt z Agnieszką Dragan.
Jarosław Dumanowski opowiada o konkursie \"Smaki Lubelszczyzny”.
Szwedzkie pierogi z Motycza, holenderskie smażeniki z Mościc i huculski banusz z Celejowa to największe hity drugiej części Kulinarnej mapy Lubelszczyzny, którą wydamy w tym roku.
Jeśli chcesz uniknąć zawału, musisz wiedzieć, co jeść, żeby chronić swoje serce. Okazuje się, że najprostszym sposobem na zdrowe serce jest jedzenie ryb, małej ilości chudego mięsa i jak największej ilości warzyw i owoców.
Brie w cieście francuskim z żurawinami, dziki ryż z żurawiną i karmelizowaną cebulą i pomidorki faszerowane oscypkiem to najciekawsze potrawy zgłoszone do konkursu.
Na zakończonym w zeszłą niedzielę festiwalu \"Gryczaki 2011” pojawiły się nowe fantastyczne potrawy i nalewki, które mogą być kulinarnym przebojem w całej Polsce. Łączy je jedno: gorzkosłodki smak żurawiny. Smaki Lubelszczyzny znów uwodzą i zaskakują
Paolo Cozza, gwiazdor telewizyjnych programów \"Europa da się lubić” i \"Taniec z gwiazdami” będzie w niedzielę 7 sierpnia gotował podczas Janowskiego Festiwalu Kaszy \"Gryczaki 2011”.
Podczas kulinarnego konkursu \"Mazury zamknięte w słoiku\" spróbowałem rewelacyjnego szczupaka. Oto przepis z pierwszej ręki.
Postanowiliśmy sprawdzić, jak smakują wątróbki z dorsza z firmy King Oscar. Werdykt: 4,5.
Regulamin Konkursu „Kulinarne wariacje z żurawiną amerykańską” z dnia 18 lipca 2011 roku.