Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Chociaż ma dopiero 19 lat, to już zdążyła zagrać w dwóch najpopularniejszych serialach w Polsce
Mieszkania będą drożały przez najbliższe lata. Później nastąpi koniec boomu i łagodny spadek cen. To zdaniem analityków najbardziej prawdopodobny scenariusz dla rynku nieruchomości
Rozmowa z Klaudią Kraską, podprowadzającą Speed Car Motoru Lublin i Miss Startu PGE Ekstraligi 2019
Piotr Kostyła wygrał ogólnopolski konkurs Good Chef 2019 podczas Europejskiego Festiwalu Smaku.
Kilka tysięcy eksponatów, w tym meble, przedmioty codziennego użytku i zabawki w mieszkaniu do złudzenia przypominającym te z czasów PRL. Tak wygląda mini muzeum, które prowadzi w Zamościu Spółdzielnia Socjalna Sami Swoi. Po obejrzeniu wystawy można wpisać się do książki skarg i zażaleń, a także napić się kawy: parzonej tradycyjnie z fusami i podawanej w szklance w koszyczku.
Zawsze kochałam teatr i Francję. Zagrałam po francusku żmiję (Viper) w sztuce „Le Petit Prince” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Sztuce opowiadającej o dorastaniu do wiernej miłości, prawdziwej przyjaźni i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Mój prapradziad, Jan Chrzciciel Łazowski, był kuchmistrzem króla Stanisława Leszczyńskiego.
Wszystko zaczęło się 4 lata temu. Talent, ale także ciężka zespołowa praca sprawiły, że kraśnicka drużyna robotyczna Spice Gears osiąga kolejne sukcesy z powodzeniem rywalizując z drużynami z całego świata. Teraz młodzi ludzie z powiatu kraśnickiego przygotowują się do zawodów w Dubaju.
Renata Pastryk: to za jej sprawą rodzinna firma z niewielkiego biznesu wyrosła do rangi światowego potentata w motoryzacji
Rynek, drożdżowe koguty i bulwar nad Wisłą. To nadal dla wielu turystów odwiedzających nadwiślańskie miasteczko obowiązkowe i często jedyne punkty wycieczki. Kazimierz Dolny ma jednak znacznie więcej do zaoferowania. I coraz więcej nowych pomysłów
– Pod wodą jestem tylko ja i cisza. Nie ma tego całego zgiełku dookoła. Jest za to fantastyczne zawieszenie się w toni, można to porównać do próżni. Wszystko staje się lekkie. Wszystko, co dotyczy nas na powierzchni tam zostaje, a my jesteśmy w innym świecie – te słowa Łukasza Rosińskiego dobrze opisują, jak wygląda świat z innej, wyjątkowej perspektywy. Tej podwodnej
Piątek, 23 maja 2019 r. Na zielony skwerek w centrum Parczewa wchodzą robotnicy z piłami. Do wieczora uporają się ze wszystkimi rosnącymi tu drzewami. Dzień wcześniej stanęło blaszane ogrodzenie odgradzające plac od reszty świata.
Rozmowa z Ludomirem Franczakiem, artystą wizualnym, współautorem wystawy (z Aleksandrą Skrabek) "3256 drzew" w Galerii Labirynt
Rozmowa z Jakubem Piątkiem, motocyklistą.
Kupno mieszkania nadal pozwala zarobić lepiej niż lokata w banku. W Lublinie to blisko 5 procent w skali roku. Kupujący szukają głównie lokali 2 i 3 pokojowych. Deweloperzy mają sporo nowych propozycji.
Kiedy pojawiła się na Noworybnej 2, żeby urządzić pierwszy w mieście restobar z zupami, siedzący na schodkach mieszkańcy pobliskich domów przecierali oczy ze zdziwienia. Wraz z remontem odkrywała historię kamienicy. Przed wojną była tu piekarnia, jeszcze wcześniej synagoga. Pomysł na Ambaras chwycił, dziś Katarzyna po urodzeniu córeczki robi lifting lokalu i znów stanie w kuchni.
Mam możliwość porównania i muszę powiedzieć, że Lublin w ostatnich latach bardzo zmienia się na korzyść. Kiedyś mówiono że to miasto wschodnie, kresowe. Polska B. Teraz to centrum kraju podbijające serca turystów wieloma pięknymi miejscami – opowiada Beata Cioczek, przewodnik PTTK, która turystów po Lublinie oprowadza od ponad 30 lat.
Rozmowa z Barbarą Chwesiuk, projektantką mody, właścicielką firmy Bialcon, dyrektor kreatywną marek Bialcon i Rabarbar, właścicielką Pałacu w Cieleśnicy oraz Manufaktury Cieleśnica.
Na przełomie maja i czerwca w Polsce zostaną rozegrane mistrzostwa świata do lat 20. Na młodzieżowym mundialu kiedyś grali: Maradona, Messi, Salah, czy Iniesta. Teraz będziemy mieli okazję zobaczyć w akcji ich następców. I to nie w telewizji, tylko na Arenie Lublin
Dzisiaj razem z Dziennikiem Wschodnim dostaniecie też magazyn Lubelskie Extra. A w nim przeczytacie, między innymi o największej sportowej imprezie w tym roku, która odbędzie się w Lublinie oraz o miejscu, gdzie prawdziwą specjalnością są zupy.
Rozmowa z Brianną Kiesel, koszykarką Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin.
5 milionów orchidei produkowanych w ciągu roku i wzrost eksportu o ponad 100 proc. Do tego 10 hektarów nowej szklarni, nowa hala pakownia kwiatów i centrum badawczo-rozwojowe za 52 mln euro. Firma JMP Flowers ze Stężycy idzie jak burza, zdobywa zagraniczne rynki i ma już kolejne ambitne plany
Rozmowa z Tomaszem Szubą, prezesem Venturis HoReCa, pierwszą polską grupą, która komercyjnie zajmuje się redukcją marnotrawstwa jedzenia w gastronomii.
Jeśli masz szczęście, to dziś SMS nie przyjdzie i agencja nie odwoła ci zmiany. Jedziesz więc na Mełgiewską. Na tyle wcześnie, by przez 20 minut móc koczować pod drzwiami hali. Bo tylko jeśli wejdziesz przed innymi, masz szansę na stanowisko na linii. A może nawet na krzesło. Masz gorzej, bo jesteś Polką