Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Banacha "Pociąg do sztuki". Otwarcie ekspozycji odbędzie się w piątek, 21 kwietnia o godz. 17 w Galerii przy ul. Grodzkiej 34/36.
O męczarni w spalinach pisze uwięziony w podziemnym parkingu gość Centrum Spotkania Kultur. Utknął po koncercie wraz z innymi gośćmi, bo wysiadły bramki wyjazdowe, a parkingowy był po pracy. Zamiast przeprosin klient dostał mail o „procedurach w toku”.
"Kocham Cię Mirku!" - takie niezwykłe wyznanie można podziwiać na billboardzie w centrum Lublina
UMCS szykuje się do rozbiórki kładki dla pieszych nad ulicą Radziszewskiego. Uczelnia złożyła w Urzędzie Miasta wniosek o zgodę na przeprowadzenie prac budowlanych. W planach uczelni jest też rozbudowa biblioteki
Na ul. Lwowskiej samochód zderzył się z motocyklem marki Suzuki. Kierujący motocyklem i pasażerka trafili do szpitala.
Tegoroczna Wielkanoc będzie nas kosztowała więcej niż poprzednio. Podrożała większość produktów, które zwykle lądują na świątecznym stole. Niektóre ceny podskoczyły nawet o jedną trzecią.
Był świąteczny żurek z jajkiem, biała kiełbasa i sałatka jarzynowa. W środę na wielkanocne śniadanie do Kuchni Brata Alberta w Lublinie ustawiła się długa kolejka potrzebujących – nie tylko osób bezdomnych, ale i samotnych. Jak co roku przy organizacji pomagali licealiści z „Unii”. Uczniowie z tej szkoły zadbali też o oprawę muzyczną świątecznego spotkania.
Na kilku obiektach w Muzeum Wsi Lubelskiej pojawią się w tym roku nowe słomiane dachy. Prace rozpoczęto od chałupy z Głodna.
Rodzina, przyjaciele, znajomi i współpracownicy pożegnali w środę redaktora Adama Tomanka, nestora Polskiego Radia Lublin. Dziennikarz został pochowany w grobie na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie.
Już jutro przy ul. Świetoduskiej będzie można kupić oryginalne słodycze z Ukrainy. – Największą popularnością cieszą się owoce w czekoladzie – mówi właściciel sklepu.
Muzeum Lubelskie zaprasza wszystkich zainteresowanych na spacer ulicami Lublina śladami Kajetana Koźmiana. Wydarzenie odbędzie się 22 kwietnia o godz. 12.
140 osób podpisało się pod listem w obronie podpułkownika Leonarda Zub-Zdanowicza ps. „Ząb”. To odpowiedź na komentarz Macieja Sobieraja, historyka i pracownika lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, że cichociemny nie zasługuje na własną ulicę.
Regionalna Komisja Orzekająca częściowo potwierdziła zarzuty rzecznika dyscypliny finansów publicznych wobec prof. Elżbiety Starosławskiej. Była dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej nie zostanie jednak ukarana.
Po świątecznej przerwie Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na kolejną odsłonę muzycznego cyklu koncertowego w Studiu Muzycznym rozgłośni. W piątek, 21 kwietnia o godz. 19 wystąpi Kwintet Tanguillo.
Dom Słów (ul. Żmigród 1/ Królewska 17) zaprasza na spotkanie autorskie wokół książki Kacpra Rękawka "Człowiek z małą bombą. O terroryzmie i terrorystach". Autor opowie o swojej książce w piątek, 21 kwietnia o godz. 18.
Jeszcze przed świętami poprawiony ma być stan alejek w Ogrodzie Saskim. Tych, na które często narzekają spacerowicze. Na alejki nawożone jest kruszywo. Takie które jest powodem narzekań. Aż do listopada możemy poczekać na naprawę muszli koncertowej.
Po rocznej przerwie Lublin wraca na żużlową mapę Polski. W internecie pojawił się kolejny film promujący drużynę Speed Car Motoru. Pojawiają się nim nawiązania do lat świetności lubelskiego żużla.
Sześć i pół roku więzienia dla ojca i rok dla matki. To kary dla małżonków z Lublina, oskarżonych o wykorzystywanie seksualne własnych dzieci. Piotr H. molestował dwie dziewczynki, a jego żona namawiała go do robienia zdjęć i filmów – uznał sąd.
Spektakl Mateusza Nowaka, według książki “Niemcewicz od przodu i tyłu” to przejmujący, piekielnie aktualny Polaków portret własny. Książkę napisał w XVIII wieku Karol Zbyszewski. Wychłostał w niej marionetkowego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, obżarstwo i pijaństwo magnatów, pazerność i rozwiązłość purpuratów, wreszcie posłów sejmowych, zachłannie walczących o powiększanie majątku.
Zapraszamy na quiz z herbami. Rozpoznajecie o jakie miasta chodzi? Sprawdźcie swoją wiedzę i podzielcie się wynikami w komentarzach!
W nocy z poniedziałku na wtorek na ulicy Nałęczowskiej w Lublinie, policjant zatrzymał 26-latkę kierującą mercedesem. Kobieta piła alkohol w czasie jazdy i nie miała włączonych świateł.
Wysoką skutecznością w leczeniu chorych z najcięższymi postaciami niewydolności oddechowej może się pochwalić zespół specjalistów z SPSK1 w Lublinie. Chodzi o pacjentów, na których nie działają standardowe metody leczenia i kwalifikują się do tzw. terapii pozaustrojowej. Lubelscy lekarze jeżdżą do takich przypadków jako nieliczni w Polsce, nawet kilkaset kilometrów.
Już można kupować bilety na specjalny pokaz filmu „Noma: My Perfect Storm” w kinie Bajka. To dokument o najlepszej restauracji świata, oraz René Redzepim – człowieku, który ją stworzył.
Jeden z najdłużej urzędujących prezesów spółdzielni mieszkaniowych w Lublinie, Jan Gąbka z LSM, być może będzie musiał się tłumaczyć prokuratorowi. Chodzi o powiązania spółdzielni z firmą córki, która ma zarabiać na zleceniach dla LSM. Sam Gąbka nie widzi problemu, ale śledczy przyglądają się sprawie.
Obecne podejście do kultury uległo wyczerpaniu i powinno się zmienić – przekonują koordynatorzy Lubelskiego Kongresu Kultury i zachęcają mieszkańców do podjęcia inicjatywy. Temat do otwartej dyskusji może zgłosić każdy.