Kilkaset dzieci w wieku od 6 do 12 lat będzie w tym roku mogło za darmo nauczyć się języka angielskiego. Wystarczy zadzwonić do biblioteki, ustalić pasujące dziecku godziny kursu i wysłać go po szkole na zajęcia.
Po pierwsze, dzieci nie zapłacą za naukę ani złotówki. Projekt FunEnglish.pl jest finansowany przez Unię Europejską oraz budżet państwa. Po drugie, kurs różni się od innych tym, że łączy w sobie zabawę i naukę z używaniem z komputera. – Składa się z ponad 60 gier edukacyjnych, setek filmów, piosenek, "foto-lekcji” i ćwiczeń opracowanych przez ekspertów. Dzieci przeżywają przygody wraz z bohaterami gier, filmów i uczą się bezpośrednio od native speakerów informuje Beata Wijatkowska z MBP.
Trzeci powód, dla którego warto zainteresować się tym projektem – każde dziecko może z niego korzystać samodzielnie. Tak, jak na co dzień korzysta z gier komputerowych. Oczywiście dzieci będą mogły liczyć na pomoc pracowników biblioteki.
– Dla tego nie trzeba organizować zajęć dla całych grup i uzgadniać godzin – podkreśla Anna Ostęp, instruktor MBP. – Każdy z uczestników będzie uczył się indywidualnie. Wystarczy zadzwonić wcześniej do biblioteki, zarezerwować na konkretny dzień i godzinę komputer.
Do dyspozycji najmłodszych będzie 14 komputerów w 6 filiach MBP. Skorzystać może nawet kilkaset dzieci. Kiedy zaczynają się zajęcia? – Jak tylko znajdą się pierwsi chętni – zapowiada Ostęp. – Organizatorzy szacują, że przychodząc do biblioteki dwa razy w tygodniu na godzinę, cały kurs zajmie dziecku ok. dziewięciu miesięcy. Ale oczywiście częstotliwość zajęć można ustalić indywidualnie i przejść przez cały program szybciej – dodaje.
Angielski w bibliotece
FunEnglish
FunEnglish.pl to pierwszy w Polsce e-learningowy portal dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Portal otrzymał grant na innowacje od Unii Europejskiej. Kurs oparty jest o metodę "Immersion”, polegającej na zanurzeniu dziecka w języku angielskim, tworzy sytuacje komunikacyjne, które wymuszają mówienie i myślenie w języku angielskim. Roczny kurs kupiony prywatnie to 300 złotych. 24 godzinny test 2,46 zł.