Będzie nowy gospodarz kortów tenisowych przy ul. Bursztynowej na skraju parku im. Jana Pawła II. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nie chce już samodzielnie zarządzać obiektem, który nie przynosi mu zysków, a jedynie straty.
Teraz to miejska spółka bezpośrednio udostępnia korty. Stawka za godzinę korzystania z obiektu wynosi 16 złotych, a korty są czynne w dni powszednie od godz. 14 do 20, a w soboty i niedziele od godz. 9 do 20. Na miejscu nie można zapłacić za wstęp, trzeba to zrobić wcześniej w kasach na Globusie lub przy Al. Zygmuntowskich. Możliwość płacenia przez internet pojawiła się dopiero tej wiosny, wcześniej miłośnicy tenisa nie mieli wyboru i musieli jeździć do kas po bilet.
MOSiR właśnie ogłosił przetarg, który wyłonić ma poddzierżawców obiektu. I wprost przyznaje, że chce w ten sposób uciec od kosztów. W minionym roku obrotowym spółki (październik 2012 - wrzesień 2013) korty przy Bursztynowej przyniosły MOSiR-owi 22 tys. złotych straty. Największe wydatki to opłacenie ochrony i podatku.
- Znalezienie poddzierżawcy byłoby szansą na poprawę wyników finansowych - stwierdza Bednarczyk. - Ponadto przetarg jest odpowiedzią na zainteresowanie podmiotów, które chcą wziąć od nas ten teren i prowadzić tam m.in. naukę gry. Zainteresowanych było kilku, niech zatem wygra najlepszy.
Ale najlepszy to dla MOSiR ten, kto zaproponuje największe pieniądze. Bo tylko oferowana wysokość czynszu będzie się liczyć przy wyborze poddzierżawcy. Taki zapis znalazł się w warunkach pisemnego przetargu. Wymagana stawka czynszu to 500 złotych netto miesięcznie za cały obiekt. Oferta musi przebić tę kwotę o co najmniej 50 groszy.
Przetarg rozstrzygnięty ma być 28 lipca. Poddzierżawca przejmie korty na nie więcej, niż trzy lata.
Korty przy Bursztynowej
Ogrodzone niezależnie od siebie dwa korty zostały oddane do użytku w 2011 r. Powstały jako część nowego parku budowanego w wąwozie rozdzielającym osiedla na Czubach. Podłoże do gry zostało wykonane ze sztucznego tworzywa, które jest trwalsze, bezpieczniejsze i zarówno wygodniejsze dla graczy, jak i łatwiejsze w utrzymaniu od tradycyjnych ceglanych nawierzchni.