Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 marca 2014 r.
14:30
Edytuj ten wpis

Kto ma szansę na miejską nagrodę kulturalną? (nominacje)

Autor: Zdjęcie autora drs

Znamy już listę nominowanych do tegorocznych miejskich nagród kulturalnych. Laureaci zostaną ogłoszeni podczas Gali Kultury zaplanowanej na 8 kwietnia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do Nagrody Artystycznej Miasta Lublin za 2013 r. rekomendowani zostali: aktor i konferansjer Przemysław Buksiński, kompozytor i pianista jazzowy Włodek Pawlik oraz reżyserka i scenarzystka Natasza Ziółkowska-Kurczuk. Nagroda Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w 2013 r. trafi albo do Szymona Pietrasiewicza - twórcy Pracowni Sztuki Zaangażowanej Społecznie "Rewiry” i Mostu Kultury, albo do Lubelskiego Informatora Kulturalnego ZOOM, albo do Towarzystwa Muzycznego im H. Wieniawskiego. Do Nagrody Miasta Lublin za Całokształt Działalności nominowani są: dyrektor Muzeum Lubelskiego Zygmunt Nasalski, twórca Teatru Provisorium a zarazem zastępca dyrektora Centrum Kultury Janusz Opryński oraz dyrektor Galerii Labirynt Waldemar Tatarczuk. Podczas gali wręczona zostanie też Nagroda Miasta Lublin dla Mecenasa Kultury 2013 r., do której wytypowano Bank Gospodarki Żywnościowej, PGE Polską Grupę Energetyczną i Tomasza Orkiszewskiego. Osoby rekomendowane do nagród spośród 31 zgłoszonych kandydatów wybrała komisja, w której składzie znaleźli się: Urszula Bobryk (przewodnicząca), o. Tomasz Dostatni, Maria Pietrusza-Budzyńska, Piotr Kotowski, Sławomir Toman, Michał Krawczyk i Mariusz Banach.

Nagroda Artystyczna Miasta Lublin za 2013 r.:

Przemysław Buksiński - aktor, nauczyciel akademicki, trener technik improwizacji, konferansjer, założyciel i dyrektor artystyczny Epicentrum Technik Teatralnych ACK ChŻ, pomysłodawca spotkań artystycznych 3/4 Sceny, laureat Nagrody Aktorskiej XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie, współpracował z Teatrem Scena Prapremier In Vitro, Teatrem im. H. Ch. Andersena, Teatrem Centralnym, neTTheatre, Provisorium i Kompanią Teatr, Teatr Lalka w Warszawie, Pinokio w Łodzi, Teatr im. Łesia Kurbasa we Lwowie, Teatrem Groteska w Krakowie, muzycznie z Jerzym Satanowskim. Włodek Pawlik - kompozytor, pianista jazzowy. Za produkcję, kompozycję oraz aranżację utworów oraz kierownictwo artystyczne koncertu-spektaklu "Wieczorem” w Teatrze Starym oraz zaangażowanie w wydanie płyty pn. "Wieczorem”. Natasza Ziółkowska-Kurczuk - reżyserka, scenarzystka, kulturoznawczyni, pracownik dydaktyczno-naukowy UMCS. Za scenariusz i reżyserię filmów "Granatowy Zeszyt”, "Śladami Singera” oraz koncertu uczniów Społecznego Ogniska Baletowego w Lublinie pn. "Lutosławski”, współtworzenie scenariusza i reżyserię filmu "Twarze nieistniejącego miasta” oraz spektaklu charytatywnego na rzecz Hospicjum Dobrego Samarytanina pn. "Kanał Remont TV”, współorganizację III Festiwalu Łodzią po Wiśle w Lublinie, scenariusz i realizację programu kulturalnego "Afisz”.

Nagroda Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w 2013 r.:

Szymon Pietrasiewicz - pomysłodawca i twórca Pracowni Sztuki Zaangażowanej Rewiry, projekty: Sztuka na giełdzie 2013, Komunikacja Miejska, Most Kultury 2013. Lubelski Informator Kulturalny ZOOM - za propagowanie i upowszechnianie lubelskiej kultury, w szczególności za nieustające informowanie lublinian o wydarzeniach kulturalnych, aktywizowanie lubelskiej publiczności, dzielenie się opiniami. Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Lublinie - w 115 rocznicę działalności, za organizację wydarzeń: Muzyka na Lubelskiej Starówce, Spotkania z Lutosławskim, Harmonie Starego Miasta, Studio Classic, II Międzynarodowy Festiwal Andrzej Nikodemowicz - Czas i Dźwięk, Narodowy Koncert Listopadowy, IV Międzynarodowy Konkurs Muzyczny w Kozłówce, wydanie biograficznej książki o Adamie Natanku.

Nagroda Miasta Lublin za Całokształt Działalności:

Zygmunt Nasalski - dyrektor Muzeum Lubelskiego. Za wieloletnią pracę, prowadzenie i przyczynienie się do rozkwitu Muzeum Lubelskiego, inicjowanie wielu sesji i konferencji naukowych, popularyzację nauki, tworzenie i współtworzenie scenariuszy wystaw muzealnych oraz kierownictwo nad generalnym remontem Muzeum Lubelskiego oraz konserwacjami i zabezpieczeniem Kaplicy św. Trójcy. Janusz Opryński - twórca i reżyser Teatru Provisorium, Zastępca dyrektora ds. Artystyczno-Programowych w Centrum Kultury. Za niezwykle bogaty dorobek twórczy, zainicjowanie Międzynarodowego Festiwalu Konfrontacje Teatralne, realizację projektu "Jak żyć?”, spektakli: "Z nieba przez świat do samych piekieł”, "Współczucie”, "Ferdydurke”, "Do piachu”, "Bracia Karamazow”. Waldemar Tatarczuk - artysta performance, dyrektor Galerii Labirynt, współzałożyciel i pierwszy prezes Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, pomysłodawca i kurator I edycji Festiwalu Open City/Miasto Otwarte, założyciel i kurator Ośrodka Sztuki Performance. Za pond 25-letnią pracę twórczą, wykonanie ponad 100 performance'ów w Europie, Azji i Ameryce Płn., kuratelę Europejskiego Festiwalu Sztuki Performatywnej (Lublin, Warszawa), Dni Sztuki Performance w Kijowie i we Lwowie oraz propagowanie w naszym mieście sztuki współczesnej.

Nagroda Miasta Lublin dla Mecenasa Kultury 2013 r.:

Bank Gospodarki Żywnościowej SA w Lublinie - za wsparcie następujących inicjatyw: albumu "Renesans Lubelski”, Lubelskiego Salonu Artystycznego, Galeria "Wirydarz", koncert Filharmonii Lubelskiej, Europejski Festiwal Smaku, Święto Chleba, Zespół Szkół Plastycznych, projekt "Mówię i słucham - lekcja twórczego radia”. Tomasz Orkiszewski - za sfinansowanie pobytu Chóru Jubilaeum na Ukrainie, pomoc wydawniczą oraz wsparcie finansowe kilkunastu autorów ze środowiska literackiego Lublina w trakcie publikacji książek. PGE Polska Grupa Energetyczna SA w Warszawie - za wsparcie stałej działalność Teatru Starego w 2013 r. Opisy z materiałów prasowych Urzędu Miasta Lublin

Pozostałe informacje

ilustracyjne

Wypadek na DK2. Jedna osoba ranna, spore utrudnienia

Do groźnego zdarzenia doszło dziś na drodze krajowej nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych jedna osoba została ranna. Na miejscu cały czas pracują służby.

Pierwsza rozprawa w procesie Bartłomieja B. rozpoczęła się od odczytania przez oskarżonego oświadczenia. 34-latek przyznał się do winy i wyraził skruchę

Oskarżony o zabójstwo: Jestem po prostu złym człowiekiem

Zeznając podczas śledztwa mówił o konfliktach rodzinnych, zasłaniał się niepamięcią. Na pierwszej rozprawie Bartłomiej B., oskarżony m.in. o podwójne zabójstwo ze szczegółami opisał zdarzenia z dnia, w którym dokonał zbrodni. Wyraził skruchę, ale też nadzieję, że bliscy kiedyś wybaczą mu to, co zrobił.

Wyborcza obietnica z 2018 roku już nieaktualna. Darmowej komunikacji nie będzie

Wyborcza obietnica z 2018 roku już nieaktualna. Darmowej komunikacji nie będzie

Bezpłatny transport publiczny dla uczniów, a później dla wszystkich. O tej wyborczej obietnicy prezydenta Białej Podlaskiej przypomina mieszkaniec. Ale odpowiedź ratusza nie pozostawia złudzeń.

BKS Bodaczów wygrał bardzo ważne starcie z Potokiem Sitno

BKS Bodaczów polubił wiosną grę na wyjazdach. Wyniki zamojskiej klasy okręgowej

BKS Bodaczów ma problem z wygrywaniem u siebie, ale na wyjazdach idzie mu zdecydowanie lepiej. W sobotę podopieczni trenera Sebastiana Luterka wygrali w Sitnie z tamtejszym Potokiem po golu Sebastiana Kurzawy. Drugim bohaterem spotkania był bramkarz beniaminka, który w końcówce obronił rzut karny

„Współczesne Media”: czy cyfryzacja zniszczy dziennikarstwo?

„Współczesne Media”: czy cyfryzacja zniszczy dziennikarstwo?

– Tegoroczna edycja koncentrowała się na potrzebie integrowania perspektywy instytucjonalnej z analizą tekstów medialnych. Celem było pokazanie, że zrozumienie współczesnych mediów wymaga jednoczesnego spojrzenia na ich strukturę jako instytucji oraz na wytwarzane przez nie przekazy – traktowane jako złożone, multimodalne formy komunikacji – podkreśliła znaczenie tematu dr Alena Podviazkina Członkini Komitetu Organizacyjnego Konferencji „Współczesne Media”.

Piłkarze LKS Kamionka ostatnio mają problemy z odnoszeniem zwycięstw

Lubelska klasa okręgowa. Unie Bełżyce lepsza od LKS Kamionka

LKS Kamionka w ostatnich trzech spotkaniach zdobył tylko punkt. Czy podopiecznych Grzegorza Misiarza dopadł kryzys?

Radny chce słupków na Starym Mieście i deptaku. Ratusz odpowiada: nie teraz

Radny chce słupków na Starym Mieście i deptaku. Ratusz odpowiada: nie teraz

Radny Konrad Wcisło złożył dwie interpelacje w sprawie montażu automatycznych słupków w centrum Lublina. Ratusz odpowiada, że takie rozwiązania były już analizowane, ale miasto nie planuje ich wprowadzenia. Powód? Wysokie koszty i skuteczny system kamer.

Lifting twarzy bez skalpela – czy jest możliwy?

Lifting twarzy bez skalpela – czy jest możliwy?

Zachowanie młodzieńczego wyglądu twarzy bez konieczności poddawania się inwazyjnym operacjom staje się coraz bardziej popularne. Współczesna medycyna estetyczna oferuje innowacyjne zabiegi, które skutecznie poprawiają kondycję skóry, redukują zmarszczki i przywracają naturalny owal twarzy. Jednym z takich rozwiązań jest soft lifting – bezpieczna i małoinwazyjna metoda odmładzania, która nie wymaga długiej rekonwalescencji. Sprawdź, na czym polega ten zabieg i jakie efekty możesz uzyskać.

Różnice między wodą po goleniu a balsamem po goleniu – co wybrać?

Różnice między wodą po goleniu a balsamem po goleniu – co wybrać?

Pielęgnacja skóry po goleniu to ważny etap, który wpływa na jej kondycję i wygląd. Mężczyźni często stają przed wyborem: woda po goleniu czy balsam po goleniu? Każdy z tych produktów pełni inną rolę, a ich właściwości mogą mieć kluczowe znaczenie dla zdrowia i komfortu skóry. Aby podjąć świadomą decyzję, warto poznać różnice między tymi kosmetykami oraz dowiedzieć się, który z nich najlepiej sprawdzi się w codziennej pielęgnacji.

Pijany i z dożywotnim zakazem. Próbował swoich sił w ucieczce

Pijany i z dożywotnim zakazem. Próbował swoich sił w ucieczce

Pijany mieszkaniec Goraja próbował swoich sił w ucieczce przed policjantami. Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Pomogli świadkowie.

Stal Kraśnik szybko odzyskała pierwsze miejsce

Strzeleckie popisy Orląt, pewna wygrana Stali Kraśnik i komplet wyników Keeza IV ligi

Kolejny ciekawy weekend w Keeza IV lidze. W sobotę na fotel lidera wskoczyła Lublinianka po kapitalnym meczu i wygranej 5:4 z Górnikiem II Łęczna. Stal Kraśnik dzień później jednak odpowiedziała i wróciła na pierwsze miejsce po tym, jak pokonała Janowiankę 4:1.

Dział spadku nieruchomość. Jak podzielić mieszkanie ze spadku?
film

Dział spadku nieruchomość. Jak podzielić mieszkanie ze spadku?

Dział spadku nieruchomość. Gdy spadek odziedziczy wspólnie kilka osób, często nieodzowne okazuje się wszczęcie postępowania o dział spadku, które ma na celu podział majątku spadkowego między spadkobierców. Niejednokrotnie punktem spornym takiego postępowania jest nieruchomość.

W Lublinie będzie plac Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Radni chcą zmian w przestrzeni miejskiej

W Lublinie będzie plac Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Radni chcą zmian w przestrzeni miejskiej

Radni klubu prezydenta Krzysztofa Żuka złożyli oficjalny wniosek o utworzenie placu lub skweru imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Inicjatywa ma na celu uhonorowanie trzydziestoletniej działalności fundacji w Lublinie i jej wkładu w rozwój lokalnej służby zdrowia.

Fragment sobotnich derbów w Tarnogrodzie

Zamojska klasa okręgowa. Grom Różaniec wygrywa derby z Olimpiakosem Tarnogród

Przed tygodniem Olimpakos Tarnogród i Grom Różaniec nie rozegrały swoich spotkań ze względu na fatalną pogodę. W sobotę obie drużyny zmierzyły się ze sobą w meczu derbowym, a lepsi okazali się piłkarze lidera

Rolnictwo pod presją, wojsko wraca na Lubelszczyznę. Wicewojewoda Andrzej Maj o wyzwaniach regionu
Dzień Wschodzi
film

Rolnictwo pod presją, wojsko wraca na Lubelszczyznę. Wicewojewoda Andrzej Maj o wyzwaniach regionu

Biurokracja dusi rolników, a niekontrolowany import produktów rolnych z Ukrainy wciąż destabilizuje rynek. Jednocześnie na Lubelszczyznę wraca Wojsko Polskie – budowane są nowe jednostki, a w regionie rośnie poczucie bezpieczeństwa. W rozmowie z programem „Dzień Wschodzi” wicewojewoda Andrzej Maj komentuje najpilniejsze problemy i działania podejmowane przez rząd.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Praca -> Zatrudnię

zatrudnię pracownika

polska

0,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

ruraelas

ZAMOŚĆ

47,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

kolkom

ZAMOŚĆ

165,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

kolkom

ZAMOŚĆ

169,00 zł

Różne -> Sprzedam

zlacz

ZAMOŚĆ

47,00 zł

Komunikaty