Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Najlepszy wyniki zbiórki był wtedy, kiedy w dwa tygodnie udało się zebrać milion złotych na leczenie Niny, ale wtedy była kumulacja różnych wydarzeń – przyznaje Tomasz Słupski z Lublina, tata 2-latki, chorej na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). – Normalnie jest to 200, 100 tysięcy złotych tygodniowo, a obecnie 20 tysięcy złotych. Do całej kwoty 9,5 mln zł brakuje ponad 1,7 mln zł
To był dziwny i ciężki sezon. Nie mogliśmy być z kibicami na meczach i razem z nimi cieszyć się ze zwycięstw czy wspólnie przyjmować porażek. Nie ma co ukrywać, zabrakło ich nam bardzo mocno – ROZMOWA z Moniką Marzec, trenerką piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin
Sezon na szparagi za nami, czas na młode cukinie i kurki w kuchni. To wdzięczny temat na upalne lato. Podpowiadamy, co z nich przyrządzić i jak można je połączyć razem na talerzu
Straszenie, szczucie i poniżanie – tak atmosferę w pracy w Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdniku określają niektórzy pracownicy, a także osoby, które w spółdzielni już nie pracują. Spotkali się z nami. W przeciwieństwie do władz. Mimo kilku prób kontaktu, zarówno prezes spółdzielni Katarzyna Denis jak też przewodniczący rady nadzorczej Konrad Sawicki milczą. Tymczasem w spółdzielni trwa kontrola inspekcji pracy
W najbliższy czwartek rozpocznie się najbarwniejszy z lubelskich festiwali – Carnaval Sztukmistrzów. Centrum miasta znów zatętni występami ulicznych artystów, a śmiałkowie będą spacerować po linach wiszących wysoko nad głowami przechodniów. W programie jest też bardzo ogniste przedstawienie z diabelskim młynem w scenografii
W gminie Kurów leży jedno najmniejszych sołectw w naszym kraju. Liczy zaledwie 10 domów, z czego tylko połowa jest zamieszkała. Nie ma tutaj sklepu, przystanku, oświetlenia, ani utwardzonych dróg. Czas biegnie powoli
Mieszane uczucia – to słowa, które najczęściej można usłyszeć jako komentarz absolwentów zarówno podstawówek jak i szkół średnich po otrzymaniu wyników egzaminów zdawanych na zakończenie szkół
Około 30 proc. pracujących w naszym województwie lekarzy jest już w wieku emerytalnym. Dramatycznie brakuje specjalistów i to nie tylko w pediatrii, o której jest ostatnio głośno, ze względu na zamykane w naszym regionie oddziały
Nostradamus nazwał go zielem rozweselającym serce i duszę. Jego niebieskie kwiatuszki znajdziemy na gobelinach. Sławny zielarz angielski John Gerard w XVI wieku zapisał w swoim zielniku stare powiedzenie: „Ego borago gaudia semper ago”. Czyli: ja, ogórecznik, zawsze daję odwagę. Okazuje się, że świeże listki ogórecznika mają smak ogórków z cebulą. Chłodnik i ogórecznik to dobrana para.
Tomaszów Lubelski wita gości małomiasteczkowym spokojem. Niemal pocztówkowy anturaż małego miasteczka mylnie uspokaja.Tuż za granicą mieściny Niemcy pozostawili po sobie prochy ponad 430 tysięcy zamordowanych Żydów, Romów, Sinti i Polaków. Dawna siedziba komendanta obozu w Bełżcu to dziś miejsce edukacji o mrocznym czasie „rasy panów”.
Tu Stacja Motycz. Tu Stacja Motycz. Tymi słowami witał podróżnych Bogdan Zakrzewski, ostatni zawiadowca stacji. Stacji, na której przed wojną mogli do pociągu wsiadać poeci i malarze. Jak poeta Józef Czechowicz, który wpadał do letniej willi dr Biernackiego w Maryninie. W ostatnią niedzielę zabytkowy dworzec zmartwychwstał. Dosłownie i w przenośni.
– Jestem spod znaku Bliźniąt i mam wiele twarzy. Interesuje mnie wiele różnych brzmień, mam też różne okresy muzyczne. Zdecydowanie się na jeden jest trudne – Rozmowa z Martą Baum, wokalistką i instrumentalistką pochodzącą z Lublina.
Przez całe wakacje możemy polecieć z Lublina do Gdańska. Kierunek typowo letni, bo wakacje kojarzą się z morskimi kąpielami. Pomorze ma nam jednak do zaoferowanie o wiele więcej.
Dostałem zaproszenie na spotkanie w sprawie czwartej fali epidemii koronawirusa. Miało być o tym jak dbać o zdrowie. Na miejscu okazało się, że jest to sprzedaż garnków i odkurzaczy za kilka tysięcy złotych. Była interwencja ochroniarzy i zarzuty, że oczerniam hotel, w którym jakaś firma namawia lubelskich seniorów na bardzo drogie zakupy.
Krok po kroku politycy PiS wyjaśniają, na czym dokładnie ma wyglądać „Polski Ład”. To zmiany podatkowe, większe pieniądze na służbę zdrowia, a nawet to że nie będzie można zwolnić z pracy mężczyzny, jeżeli jego żona jest w ciąży.
Na lubelskich uczelniach trwa rekrutacja na pierwszy rok studiów. Wielu maturzystów jeszcze nie dokonało wyboru kierunku. Czym warto kierować się podejmując decyzję? Rozmawiamy o tym z Piotrem Krzesińskim, naczelnikiem Wydziału Badań i Analiz w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Lublinie.
Rozmowa z Mateuszem Chmielnickim, pochodzącym z Lublina członkiem sztabu Paulo Sousy w reprezentacji Polski.
Wakacje to najlepszy czas, żeby zasiąść w przydrożnym barze i zjeść coś dobrego. W kategorii takich przybytków kulinarnych pojawił się mocny gracz. Tuż za Nałęczowem, nad Bystrą ormiańskie szaszłyki i kebaby szykuje pan Owik. W Nałęczowie mówi się, że w niedzielę zapach z grilla dociera na stadion LKS Cisy i wybija z rytmu drużynę przeciwnika. Jedzenie jest doskonałe i warto pojechać tam po to, żeby podpatrzyć sztuczki i sekrety mistrza, jakim jest Owik.
Epidemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia były bardzo trudnym czasem dla przedsiębiorców. Wielu z nich musiało się przebranżowić. Niektórzy nie przetrwali. Na szczęście widać już poprawę i szansę na powrót do normalności. Firmy ze wschodu Polski planują podwyżki płac i nowe zatrudnienia.
Górnik Łęczna w finale pierwszoligowych baraży pokonał ŁKS Łódź i niejako na przekór piłkarskim ekspertom wywalczył sobie awans na najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce. Głównym architektem tego sukcesu był trener Kamil Kiereś i jego sztab szkoleniowy. 46-letni szkoleniowiec pracuje w Łęcznej od 2019 roku i w ciągu dwóch lat przebył z Górnikiem drogę z drugiej ligi do ekstraklasy.
58 proc. ogólnej liczby studentów w Polsce to kobiety. Na uczelniach technicznych ten odsetek jest znacznie mniejszy, choć panie udowadniają, że potrafią sobie radzić nawet na typowo „męskich” kierunkach.
Trwa zbiórka pieniędzy na ukończenie filmu „Drgania świetlików” o wybitnym aktorze Andrzeju Golejewskim. – Jestem szczęśliwa, że mój film uruchomił innych aktorów, którzy mnie wspierają, mówią o projekcie, zrzutce na jego dokończenie. Bardzo ważne jest to, że mówią o aktorstwie Andrzeja Golejewskiego – Rozmowa z Hanką Brulińską, reżyserem dokumentalnego filmu o aktorze Andrzeju Golejewskim.
Lubię robić dużo zejść z linii ciosów pod linami. W oktagonie wykonywać to jest zdecydowanie trudniej, bo ruchy ogranicza klatka – Rozmowa z Tomaszem Borowcem, zawodowy mistrz Polski w kickboxingu.
Jedno z najsłynniejszych litewskich dań pojawiło się w restauracji Hotelu Drob w Urszulinie. Podłużne, wrzecionowate „kluchy” z ziemniaczanego ciasta wypełnione są mięsnym farszem. Po wylądowaniu na półmisku ozdabia się je złocistymi, chrupiącymi skwarkami.