Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

Zespół tworzą: od lewej - Isaac Trounce - wokal, gitara; Yura Er - perkusja; Alicja Ławecka – wiolonczela; Kasia Wojtala - wokal oraz Artur Kopciowski - gitara.
Magazyn
galeria

Wokalista z Australii założył zespół w Lublinie. The Embers można już słuchać w internecie

Na początku kwietnia zaprezentowali pierwsze autorskie utwory, występując podczas sesji live na YouTube. W planach mają nagranie kolejnych piosenek. Mowa o lubelskiej formacji The Embers, która powstała z inicjatywy Isaaca Trounce’a z Australii.

Monika Mikołajczuk
Magazyn

Nadbużańskie świetliki były obietnicą cudów. Melancholijna opowieść o Bugu

Jest specjalistką od miejsc, krajobrazów i ludzi. W swoim tekstach opisuje ludzkie losy. Ocala ich historie, poetycko opisuje Bug. – Rodzice pierwsi pokazali mi Bug. I srebrny księżyc nad rzeką. Od tamtej chwili nie mogę o niej zapomnieć – ROZMOWA z Moniką Mikołajczuk, redaktor prowadzącą „Krainę Bugu”

Barszcz z certą, Lublin z linem. Staropolskie przepisy na ryby
Magazyn

Barszcz z certą, Lublin z linem. Staropolskie przepisy na ryby

Jesiotr wychodzi czasami z morza do rzek wielkich, a u nas do Wisły, Dniepru, dla wody słodkiej – pisał Samuel Bogumił Linde, autor monumentalnego Słownika języka polskiego. W zbiorze przepisów kulinarnych spisanych w 1757 r. dla Rozalii z Zahorowskich Pociejowej, właścicielki Różanki znajdziemy fantastyczny przepis na barszcz z klopsikami rybnymi.

Narodowy Program Kopernikański. " Ten projekt bardzo nas zaniepokoił"
magazyn

Narodowy Program Kopernikański. " Ten projekt bardzo nas zaniepokoił"

Projekt powołania Narodowego Programu Kopernikańskiego wciąż budzi ogromne emocje. Z pierwszych informacji wynikało, że może on zastąpić Polską Akademię Nauk. Dziś już wiadomo, że tak się nie stanie, ale akademicy wciąż są zaniepokojeni.

Działa między innymi w mediach społecznościowych, by przekazywać rzetelnie informacje na temat szczepień i walczyć z fake newsami na ten temat. Razem z dr Anną Rahnamą założyła grupę na Facebooku dotyczącą szczepień. Popularność tej grupy oraz chęć podejmowania kolejnych, bardziej formalnych inicjatyw stała się początkiem stworzenia Fundacji „Szczepienia – rozwiewamy wątpliwości”.
Magazyn

Nie wybiera się koloru "szalupy ratunkowej". Powstała fundacja, która edukuje o szczepieniach

Wierzymy głęboko, że twarde dane i rzeczowa argumentacja broni się sama w wielu przypadkach – rozmowa z Anną Denslow, współzałożycielką Fundacji „Szczepienia – rozwiewamy wątpliwości”, która propaguje rzetelne informacje na temat szczepień, w tym przeciwko COVID-19.

2127 rzutów, 870 celnych. Kto zachwycił, a kto zawiódł w Pszczółce Start Lublin?
Magazyn

2127 rzutów, 870 celnych. Kto zachwycił, a kto zawiódł w Pszczółce Start Lublin?

Epickie boje, występ w Koszykarskiej Lidze Mistrzów i 45,6 procent skuteczności z gry zawodników. A kto wykonał 90 rzutów osobistych i spudłował tylko 3 razy? Pszczółka Start Lublin zakończyła sezon na szóstym miejscu. Czas na podsumowanie.

Od lewej: Krzysztof Grabań (bas), Michał Krasoń (gitara), Marcin Mikulski (wokal i gitara), Piotr Kurczuk (perkusja)
Magazyn
film

Najpierw muzyka, potem reszta świata. Zeszli się ze sobą w latach 90., płytę nagrali 30 lat później

– W ogóle nie przejmowaliśmy się czymś takim jak sformalizowanie tego, co my robimy. Tym żyliśmy, to była najważniejsza rzecz w naszym życiu, nasz skarb. Tak jest do dzisiaj – mówi Krzysztof Grabań, basista grupy Sezamkova z Dęblina.

Anna Mazur
magazyn

Najlepsza projektantka wnętrz w Polsce jest z Lublina

Rozmowa z Anną Mazur, projektantką z Lublina, która wygrała pierwszą edycję telewizyjnego show „Design Dream. Pojedynek na wnętrza”

Wojciech Paprota i implant płatniczy w jego dłoni
Magazyn
galeria
film

Lublin: Człowiek wchodzi do sklepu i płaci ręką. Implant płatniczy mają w Polsce 33 osoby [wideo]

Z Wojciechem Paprotą z Lublina, twórcą firmy Walletmor, która sprzedaje pierwszy na świecie implant płatniczy, rozmawiamy o jego innowacyjnym wynalazku.

Miejsce śmierci Patrycji w pobliżu Końskowoli. Po tragedii pojawiły się tu znicze
galeria

Tragiczna śmierć Krystiana i Patrycji. Uczniowie mają zostać pochowani razem

Po tym, jak w ostatni weekend w wypadku samochodowym zginął 20-letni Krystian, jego dziewczyna, 19-letnia Patrycja, nie mogła dojść do siebie. Dwie doby później, w środku nocy, sama zginęła w taki sam sposób. Jak informują ich przyjaciele, zgodnie z wolą rodzin, zostaną pochowani razem.

Uczniowie walczą z wszechogarniającym smutkiem
Magazyn

Uczniowie walczą z wszechogarniającym smutkiem

Smutek, znużenie i zniechęcenie to uczucia, z jakimi mierzą się uczniowie w trakcie zdalnego nauczania i przymusowego ograniczenia kontaktów z rówieśnikami. Jak nigdy wcześniej marzą o powrocie do normalności, którą jest możliwość zwykłego... pójścia do szkoły.

Nauczyciel Krzysztof Banaszczyk ze swoimi uczniami
Magazyn

Walczą o wyjątkową szkołę. Urzędnicy chcą ją zlikwidować

Ta mała wiejska szkoła stała się przykładem tego, jak można skutecznie pracować z uczniami cudzoziemskimi. Ale teraz ten wzór, który chwalą organizacje pozarządowe, urzędnicy chcą zlikwidować.

Lato 2020, widok na górki czechowskie
Magazyn

Orzeczenie sądu w sprawie górek czechowskich nie kończy sporu. Czy powstaną tam bloki?

Jeden sąd uznał, że górki czechowskie wcale nie mogą być zabudowane i stwierdził nieważność uchwały wskazującej miejsca pod bloki. Drugi sąd uchylił ten wyrok i przyznał rację Ratuszowi. To orzeczenie nie kończy sporu, ale może sprawić, że bloki na części górek wyrosną jeszcze przed ostatecznym rozstrzygnięciem sprawy w sali rozpraw.

Sezon 2021 dla Motoru Lublin w PGE Ekstralidze: plany, zawodnicy i koronawirus
Magazyn

Sezon 2021 dla Motoru Lublin w PGE Ekstralidze: plany, zawodnicy i koronawirus

Najlepsi żużlowcy na świecie kazali na siebie czekać kilka miesięcy, ale mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, sezon 2021 w PGE Ekstralidze już się rozpoczął. Inauguracja w Lublinie musiała zostać jednak odwołana, bo na drodze stanął koronawirus.

Zjednoczona Prawica podzielona jak nigdy. Będą wybory?
Magazyn

Zjednoczona Prawica podzielona jak nigdy. Będą wybory?

Nie ustają tarcia w obozie Zjednoczonej Prawicy. Przyznają to wprost czołowi politycy poszczególnych ugrupowań, choć nie brakuje głosów, że przyspieszone wybory to mało prawdopodobny scenariusz. – Każda część tej koalicji potrzebuje siebie nawzajem – komentuje politolog

Waldemar Kołcun i Monika Skinder
Magazyn

Wrotki, narty i Igrzyska. Rozmowa z Waldemarem Kołcunem

Rozmowa z Waldemarem Kołcunem, prezesem MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski i Lubelskiego Okręgowego Związku Narciarskiego.

Artur Popek
Magazyn
galeria

Prywatny koniec świata. Artur Popek o tym jak oswoić niemoc i niemożność

Przywiedziony przez potyczki ze zdrowiem znalazłem się w sytuacji wielkiej niewiadomej, nastawienia na to, że wszystko się może skończyć z minuty na minutę. Ot, taki prywatny koniec świata. Zmusiło mnie to do zdecydowanego i bezwzględnie szczerego rozliczenia się z całym moim dotychczasowym żywotem oraz tym, co po sobie zostawię – rozmowa z prof. Arturem Popkiem z Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie.

– Zanim nabyłem alpaki, miałem już dla nich wybrane imiona - mówi Ariel Bedenak
Magazyn

Berlin i szampański Leon na ratunek. Kariera nastawiona na alpaki

Pierwsza fala pandemii pozbawiła włodawianina Ariela Bedenaka, pracującego w Warszawie instruktora boksu i trenera personalnego, zawodowej racji bytu. Z tarapatów wyciągnęły go... alpaki.

Twarda ręka Aleksandra Łukaszenki dokręca śrubę polskiej mniejszości na Białorusi
Magazyn

Twarda ręka Aleksandra Łukaszenki dokręca śrubę polskiej mniejszości na Białorusi

O reżimie Aleksandra Łukaszenki i represjach wobec mniejszości polskiej na Białorusi rozmawiamy z prof. dr hab. Walentym Balukiem, dyrektorem Centrum Europy Wschodniej UMCS

Co jadali hrabiowie Na Różance? Przepisy sprzed wieków
Magazyn

Co jadali hrabiowie Na Różance? Przepisy sprzed wieków

Jeszcze w tym roku w prestiżowej serii Monumenta Poloniae Culinaria ukaże się książka kucharska hrabiów na Włodawie i Różance. Rękopis został odnaleziony w Kijowie, dzieło zawiera ponad 1000 przepisów. Wraz z Sylwestrem Lisem, szefem kuchni Atmosfera Caffe we Włodawie zajrzeliśmy do książki...

Rok w maseczce, czyli jak nasze życie zmieniła pandemia. "Były wzloty i upadki"
Magazyn

Rok w maseczce, czyli jak nasze życie zmieniła pandemia. "Były wzloty i upadki"

Zawirowań nie lubimy, a ten rok był ich pełen. Niemożliwość przewidzenia tego, co będzie dalej zwiększa poczucie lęku, niepewności i zagubienia – rozmowa z Ireneuszem Siudemem, psychologiem społecznym i psychoterapeutą z Lublina.

O. Rafał Sztejka
Magazyn

Na nowo ułożyć sobie porządek świata. Rozmowa na Wielki Piątek

Jak doświadczymy Chrystusa zmartwychwstałego, to te rany, które nas bolą, te wszystkie utraty pozwolą nam dalej żyć. Miłość powinna pierwsza dobiegać do grobu. Dobiega i nagle okazuje się, że to, co było miejscem przerażenia i kresu staje się miejscem nowego początku. W biegu naszego życia ważne jest to, żeby wygrywała miłość – rozmowa z o. Rafałem Sztejką SJ, jezuitą z Duszpasterstwa Akademickiego KUL.

Marzenia? Dość skromne. Przeżyć jeszcze kilka lat w jako takim zdrowiu, coś napisać, coś wydać... Jeśli się uda, umrę sobie kiedyś syt życia. Z przekonaniem, że tak miało być. Oraz z uczuciem, że było nie najgorzej a chwilami też pięknie – mówi Bernard Nowak - Żebyśmy nie ulegali manipulacjom polityków. Żeby sprzątano nie tylko śródmieście i okolice Ratusza. Żeby otworzono restauracje i kawiarnie, byśmy się mogli w nich zobaczyć. I policzyć, ilu nas zostało.
Magazyn

Robię to, co lubię, piszę, co chcę i mówię, co uważam za konieczne

Rozmowa z Bernardem Nowakiem, pisarzem, redaktorem i wydawcą, właścicielem Wydawnictwa Test, w którym właśnie ukazały się „Wiersze i przekłady” Józefa Łobodowskiego.

Sprawdzone przepisy na Wielkanoc: wędzone, pieczone i z chrzanem

Sprawdzone przepisy na Wielkanoc: wędzone, pieczone i z chrzanem

Bez wielkanocnego żurku nie ma świąt. A do żurku potrzebny jest zakwas. Jak go zrobić? A dobrą, domową kiełbasę? Albo chrzan?

Szymon Ładniak, 18-letni kierowca wyścigowy z Lublina, planuje jazdy w Niemczech
Magazyn

Szymon Ładniak, 18-letni kierowca wyścigowy z Lublina, planuje jazdy w Niemczech

Wiem, że jestem w bardzo mocnej serii wyścigowej, ale chcę odnosić jak najwięcej zwycięstw – rozmowa z Szymonem Ładniakiem, kierowcą wyścigowym z Lublina.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium