Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

24 lutego 2005 r.
12:43
Edytuj ten wpis

Już ja cię "wyleczę” córuniu!

0 0 A A

Wcześniej pracował w lombardzie. Sprzedawał nagrobki i wózki dziecięce. Dziś "leczy” ludzi. Pacjentów przyjmuje w obskurnej piwnicy siedziby NSZZ "Solidarność”. Mimo że piętro wyżej ma piękny salon sukien ślubnych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Waldemar Superson od trzech lat zajmuje się medycyną naturalną. Teraz twierdzi, że wynalazł skuteczną metodę zwalczania chorób siłami natury.
- Wiele osób zawdzięcza mi życie i zdrowie - mówi Waldemar Superson. - Każdy człowiek jest wyposażony w umiejętność uzdrawiania drugiego człowieka. To jest przełomowe odkrycie w dziejach ludzkości.
W tym celu zwołał konferencję prasową. Przyprowadził na nią kilkunastu pacjentów. Na stole położył Biblię i kukiełkę przypominającą wyglądem laleczkę wudu. - Moja metoda leczenia jest prosta - zapewnia. - Przykładam ręce, tłumaczę, a choroby ustępują. Pani Alicji wytłumaczyłem potrzebę tolerancji dla małżonka i po kilku godzinach ustąpiła kontuzja kręgosłupa. Zacznijcie leczyć się sami i nie oglądajcie się na medyków.

Sekta pana Waldka

- Co za bzdury! - mówi Maria Drygałowa, mgr pielęgniarstwa. - Pan jakąś sektę prowadzi. Jak można tak mówić. Ludzie opamiętajcie się.
Oburzeni pacjenci zaczęli stawać o obronie uzdrowiciela i pokazywać wyniki badań. - Moja żona dzięki niemu chodzi. A jej wyniki poprawiły się - krzyczy Czesław Golianek. Chora na raka Alicja Golianek odstawiła nawet leki, które przepisał jej lekarz. - Pan Waldek (tak nazywają go pacjenci) nie zabronił - tłumaczy pani Alicja.
- On przez Boga ma takie ręce - krzyczy głośno staruszka, która później okazuje się matką uzdrowiciela, Reginą Superson. - Wystarczy wierzyć, a choroby ustępują. Pan Waldek jest cudotwórcą - wtóruje jej Czesława Chęć.
Superson nieskromnie kiwa głową. - Jestem w stanie wyleczyć z każdej choroby. Z raka też - twierdzi. - Mogę to zagwarantować na piśmie. Wypraszam ozdrowienie u Boga.
- Medycyny i lekarzy nikt nie zastąpi - odpowiada Drygałowa.

Co na to konkurencja?

Podobnie uważają bioenergoterapeuci. - Wizyta u uzdrowiciela nie zastąpi wizyty u lekarza - zapewnia Teresa Nowak z Ogólnopolskiej Komisji Bioenergoterapeutów i Radiestetów. - Ten człowiek jest niezrównoważony psychicznie. To nieetyczne, jeśli terapeuta twierdzi, że wyleczy z każdej choroby. To jest oszukiwanie ludzi. Nie wolno przerywać żadnych terapii medycznych. To się może skończyć tragicznie.
Dodaje, że bioenergoterapeuta powinien być zrzeszony w cechu. To oznacza, że ma uprawnienia państwowe do wykonywania zawodu. A Supersona nie ma na liście członków Krajowego Cechu Radiestetów i Bioenergoterapeutów.
- Nie ma państwowych uprawnień - potwierdza Zbigniew Gembal, przewodniczący Stowarzyszenia Bioenergoterapeutów i Radiestetów Ziemi Lubelskiej; przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej przy Izbie Rzemieślniczej w Lublinie. - Ja nic o tym nie wiem, a wszystkie egzaminy odbywają się w mojej obecności. Nie jest też członkiem stowarzyszenia, jak większość bioenergoterapeutów.

Grzechy przeszłości

Wcześniej Superson pracował w komisie, lombardzie, sprzedawał nagrobki i wózki dziecięce. Czy nie uważa, że kłóci się to z leczeniem ludzi? - To były lata praktyki przydatnej do rozwoju światopoglądu - mówi uzdrowiciel. - W życiu trzeba dotknąć każdej rzeczy. Jeśli ja z bagażem grzechu mogę leczyć, to inni mogą to robić jeszcze lepiej. Wcześniej krzywdziłem ludzi, ale ozdrowiałem.
Pytam go o firmę, którą przepisał na babkę żony. Podobno, kiedy zmarła, Superson odmówił przyjęcia spadku, a jego wierzyciele zostali z niczym. - To nieprawda - zapewnia. - Przedsiębiorstwo prowadziła była żona. Nie podobała mi się jej działalność. Dlatego jest już byłą żoną, bo miała wiele wad.
Czy pożyczał pieniądze od ludzi? - Pożyczałem, ale oddawałem w miarę możliwości. Przed nikim nie uciekałem. Ludzie z zazdrości tak mówią - broni się. Kiedy pytam go, czy uzdrawianie to jego jedyna działalność, jest wyraźnie zmieszany. Z wahaniem potwierdza. - I jedyne źródło utrzymania? - pytam dalej. - Nie - mówi po chwili wahania. Okazuje się, że wcześniej kłamał. Ma salon sukien ślubnych na ul. Królewskiej. Dziwię się. Ma piękny salon, a pacjentów przyjmuje w obskurnej piwnicy. - Leczenie nie wymaga luksusów - wyjaśnia Superson.

Miejsce cudów

Postanawiam sprawdzić, jak "leczy” Superson. Mnie już widział. Dlatego o pomoc proszę koleżankę. W ten sposób Agnieszka zostaje tajną agentką. Umawia się telefonicznie z Supersonem na godzinę 12 następnego dnia. Mówi mu, że cierpi na migreny. Dowiadujemy się, jakie leki zażywają chorzy na tę chorobę, żeby uwiarygodnić naszą wersję. - Nie martw się córuniu. Już ja cię wyleczę - obiecuje jej przez telefon uzdrowiciel. - Mam duże sukcesy w leczeniu migren.
Gabinet mieści się w piwnicy siedziby NSZZ "Solidarność”. Miejsce "cudów” wygląda dużo gorzej niż zaniedbana piwnica w bloku. Brudna klitka, pozastawiana gratami. Od razu rzuca się w oczy obraz Jezusa Miłosiernego, wiszący na wprost drzwi. Na jednej ze ścian umocowany jest kabel elektryczny, na którym jest powieszona flaga Polski. Cały czas leci Radio Maryja. Superson odmawia różaniec. Nie przerywa nawet podczas "leczenia”.
Czy "Solidarność” nie widzi nic złego w wynajmowaniu piwnicy na taką działalność?
- Wynajmujemy pomieszczenia i nie obchodzi nas, co on robi. Musimy szukać dochodów - twierdzi Cezary Czarnocki, rzecznik NSZZ "Solidarność” Regionu Środkowowschodniego. - To jest jeden z podmiotów, który wynajmuje u nas lokal. I to najmniej atrakcyjny. Nie docierają do nas sygnały, żeby komuś robił krzywdę. Dodaje jednak, że nie chce, żeby działalność uzdrowiciela łączyć ze związkiem. - Związek nie podpisuje się pod tym, co on robi - zapewnia.

Hokus-pokus

Kiedy Agnieszka wchodzi do "gabinetu”, uzdrowiciel każe jej położyć się na stole, który udaje kozetkę. Pod głowę kładzie jej brudne poduszki, przykryte jednorazowymi ręcznikami. Przykrywa ją szczelnie starym kocem. Kładzie ręce na jej brzuchu i przez cały "seans” trzyma je w tym miejscu. Zaczyna opowiadać o swoich nadprzyrodzonych zdolnościach. Mówi, że leczy złamania.
- Wystarczy, że przyłożę dłonie i po kilku godzinach złamana kość zrasta się - zapewnia Superson. - Leczę zęby. Uzdrawiam też śmiertelnie chorych.
- To cud, że się dostałaś tak szybko do mnie - mówi. - Mam tylu pacjentów, że pracuję dzień i noc. Jednak kiedy kilka dni wcześniej poszłyśmy do jego "gabinetu”, był pusty. Pracownica salonu sukien ślubnych, należącego do Supersona, powiedziała wtedy, że uzdrawia zwykle w sobotę.
Po jakimś czasie "cudotwórca” pyta Agnieszkę, czy czuje ciepło w brzuchu. - Leżałam opatulona pod kocem w dusznej piwnicy. To normalne, że było gorąco - relacjonuje Agnieszka. Potem każe jej usiąść na krześle, od tyłu chwyta za głowę. - Nie przestrasz się córuniu, bo to może dziwnie wyglądać - ostrzega uzdrowiciel. Zaczyna się nad nią trząść i nad świecą otrzepywać ręce.
Później rozmawiają o lekach na migrenę, które przyjmuje Agnieszka. Superson mówi, że lepiej je odstawić. - Nie ma się co truć - mówi. - Ale musimy się jutro spotkać, bo jeśli doradzam pacjentom odstawienie leków, to muszę ich mieć pod kontrolą. Ustala wizytę na 18.30 następnego dnia. Ale każe jej zarezerwować czas do godz. 23. - Potem cię odwiozę do domu. Nic mi nie będziesz winna. Będę cię traktował jak córeczkę - zapewnia.

Pozostałe informacje

Pasażer się skarży: Na dworcu w Lublinie nie ma gdzie usiąść

Pasażer się skarży: Na dworcu w Lublinie nie ma gdzie usiąść

Na dworcu metropolitalnym w Lublinie nie ma gdzie usiąść w oczekiwaniu na autobus – zwrócił uwagę jeden z naszych Czytelników. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego przekonuje, że "obiekt zapewnia miejsca oczekiwania w wielu lokalizacjach, oferując dogodne warunki dla wszystkich grup".

Zadzwonili po policję dla żartu. Na serio zostaną ukarani

Zadzwonili po policję dla żartu. Na serio zostaną ukarani

Mieszkańcy powiatu hrubieszowskiego wezwali policję, bo im się nudziło. Teraz naprawdę zapłacą za swój czyn.

Galeria Rzeźby prof. Mariana Koniecznego podlega Muzeum Zamojskiemu. Są w niej prezentowane prace artysty, autora tak znanych pomników jak np. Warszawskiej Nike, Pomnika Grunwaldzkiego w Krakowie, Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, ale również Jana Zamoyskiego w Zamościu. Przed budynkiem na os. Planty, niezależnie od wewnętrznej ekspozycji podziwiać można rzeźby Wisła, Macierzyństwo I i Macierzyństwo II

Jest plan, by zmienić plan. A galerię wyprowadzić

Teraz można tam prowadzić jedynie działalność związaną z turystyką. Jeśli plan zagospodarowania przestrzennego się zmieni, to budynku obecnej galerii rzeźby mógłby powstać dzienny dom opieki dla seniorów. Radni dali na to zgodę. Ale decyzję poprzedziła dyskusja, bo nie wszystkim pomysł się podobał.

Fryderyk Janaszek strzelił w sobotę gola w meczu przeciwko GKS Tychy, ale Górnik nie zdołał sięgnąć po wygraną

Górnik Łęczna formalnie zakończył rundę jesienną. Stali się specjalistami od remisów

Górnik Łęczna zakończył rundę jesienną zremisowanym meczem z GKS Tychy. Nie było to jednak ostatnie spotkanie zielono-czarnych w tym roku kalendarzowym. Podopiecznych trenera Pavola Stano czekają jeszcze dwa starcia z rundy rewanżowej

Robert Lis

Cztery lata dyrektora Lisa. Powody odejścia ze szpitala

Robert Lis z końcem roku rozstaje się ze szpitalem w Radzyniu Podlaskim. Potwierdza, że na rezygnację z dyrektorskiego stanowiska złożyły się głównie względy osobiste. A placówkę zostawia w dobrej kondycji.

Kolejny pedofil w rękach "łowców głów"
film

Kolejny pedofil w rękach "łowców głów"

Lubelscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami ze stolicy zatrzymali 46-letniego mężczyznę poszukiwanego za pedofilię. Najbliższe 6 lat spędzi w więzieniu.

AWP Budowlani II Lublin zakończyła rundę jesienną przegraną z KS AWF AZS II Warszawa

AWP Budowlani II Lublin zakończyli rundę porażką w Warszawie

W ostatnim meczu rundy jesiennej AWP Budowlani II Lublin przegrali na wyjeździe z KS AZS AWF II Warszawa.

Nie wyszedł mu zakręt i zaparkował w ogrodzeniu

Nie wyszedł mu zakręt i zaparkował w ogrodzeniu

Alkohol i jazda na motocyklu to nie jest dobre połączenie. Przekonał się o tym 77-letni mieszkaniec powiatu ryckiego.

Co Wspomaga Odporność?

Co Wspomaga Odporność?

Wzmocnienie odporności to kluczowy krok do utrzymania zdrowia, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, kiedy organizm jest narażony na infekcje. Oprócz zdrowej diety, aktywności fizycznej i odpowiedniego snu, warto włączyć składniki, które wspomagają układ odpornościowy. Jednym z nich jest colostrum – naturalny suplement o wyjątkowych właściwościach.

Pilnie potrzebna krew. Cztery grupy na wyczerpaniu

Pilnie potrzebna krew. Cztery grupy na wyczerpaniu

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa bije na alarm. Zapasy krwi powoli się kończą. Trwa poszukiwanie dawców w regionie.

Koparka trafiła na minę. I to dosłownie

Koparka trafiła na minę. I to dosłownie

Podczas prac budowlanych operator koparki natrafił na minę przeciwpancerną z czasów II wojny światowej.

Lublin kocha żużel. Karnety na mecze Orlen Oil Motoru wyprzedane w około pięć minut

Lublin kocha żużel. Karnety na mecze Orlen Oil Motoru wyprzedane w około pięć minut

W poniedziałek o godzinie 20.25 rozpoczęła się sprzedaż karnetów na mecze mistrzów Polski w 2025 roku. Zainteresowanie, zgodnie z przewidywaniami, było ogromne. Wejściówki rozeszły się błyskawicznie i część kibiców wpadło w szał radości, a zdecydowana większość musiała obejść się smakiem

Dachówka ceramiczna, betonowa, a może inny materiał na poszycie dachowe? Poznaj popularne rozwiązania stosowane przez dekarzy!

Dachówka ceramiczna, betonowa, a może inny materiał na poszycie dachowe? Poznaj popularne rozwiązania stosowane przez dekarzy!

Na rynku jest wiele materiałów przeznaczonych do estetycznego wykończenia konstrukcji dachowej. To jednak nie oznacza, że każdy produkt nada się do konkretnego rodzaju więźby na dachu. Trzy popularne opcje do wykorzystania to dachówka betonowa, ceramiczna i blachodachówka. Przejrzyj poradnik i dokonaj wyboru!

Wyświetlacze nie działają i działać nie będą. Na nowe jednak pieniędzy jeszcze nie ma
TEMAT OD CZYTELNIKA

Wyświetlacze nie działają i działać nie będą. Na nowe jednak pieniędzy jeszcze nie ma

Każdy użytkownik komunikacji miejskiej chciałby wiedzieć kiedy odjedzie jego autobus. Niestety, na niektórych przystankach w Lublinie pasażerowie mogą mieć z tym problem. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego o sytuacji wie, jednak na pieniądze na nowy sprzęt przyjdzie jeszcze poczekać.

Zawodniczki Cementu-Gryfa Chełm wywalczyły w Warszawie cztery medale MMP

Cztery medale Cementu-Gryfa Chełm i jeden Sokoła Lublin na młodzieżowych mistrzostwach Polski

Dobry występ zawodniczek Cementu-Gryfa Chełm oraz przedstawicielki Sokoła Lublin podczas Międzynarodowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w zapasach kobiet.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium