Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

6 marca 2004 r.
12:06
Edytuj ten wpis

Teraz Polki

0 0 A A

Do Polski przybyli kilkanaście lat temu. Zasmakowali w naszej kuchni. Spodobały się im wschodnie pejzaże. Docenili polską gościnność i przyjazny sposób bycia. Jednak to co ich najbardziej uwiodło w Polsce, to kobiety.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jan Hunin w Polsce jest już od siedmiu lat. Wykłada na Wydziale Politologii w Lublinie. Przed przyjazdem niewiele wiedział o kraju, do którego jedzie. Tylko amerykański kolega opowiadał mu, że Polki to najpiękniejsze kobiety na świecie. – Wtedy uważałem, że Belgijki są najbardziej urodziwe. Teraz wiem, że mój przyjaciel miał rację – mówi Jan. – A jeśli chodzi o Polki, to te najładniejsze mieszkają nad Bystrzycą.
Według Jana, kobiety mieszkające w Polsce są o wiele bardziej seksowne i kobiece niż Belgijki. Pokazują nogi, robią makijaż. – A ja zauważyłem, że im bardziej na wschód, tym kobiety noszą krótsze spódnice – dzieli się spostrzeżeniami.
Według niego kobiety na zachodzie są bardziej wyemancypowane, przez co zachowują się tak, jak mężczyźni. Ubierają się po męsku, unikają nakładania makijażu. – A jednak to, co przyciąga wzrok mężczyzny, to odmienny sposób ubierania. Ten kobiecy styl – mówi.
Zachowanie polskich kobiet jest ciągle bardziej tradycyjne. – No i panie w Belgii piją więcej alkoholu niż Polki. Na pewno nie sączą piwa z sokiem, przez słomkę – opowiada Jan.
Całowanie w rękę zawsze Jana rozbawiało. Próbował wprowadzić ten zwyczaj w Belgii. Bezskutecznie. Dzień kobiet obchodzi dość hucznie. Obdarowuje kwiatami wszystkie znajome. Twierdzi, że ósmego marca daje sporo zarobić kwiaciarniom. W Belgii kobiety mają swoje święto z okazji dnia matki i dnia sekretarki.
– Uważam, że Polska jest brzydkim krajem, ale Polki to będą najładniejsze kobiety Unii Europejskiej – mówi.
Dobre maniery i polowanie na męża
Ben Jackson w Polce zakochał się będąc jeszcze w Londynie.
– Wypatrzyłem jej słowiańską buzię wśród wielu innych – wspomina moment poznania żony. – I za nią przyjechałem aż tutaj.
Wzięli ślub, założyli szkołę English Express -- Jackson School of English. I tu już chyba zostaną.
W Polkach zaskoczyły go uprzejmość, kultura i bardzo dobre maniery.
– Na angielskich ulicach nie zawsze można się z tym spotkać – mówi. Najbardziej zdziwiło go jednak to, że większość Polek jak najszybciej chce wyjść za mąż. – Młode dziewczyny polują na mężów, zamiast korzystać z uroków życia i swej niezależności. Wiążą się zbyt wcześnie, nie zostawiając sobie zbyt wiele wolności – tłumaczy.
On także uważa, że Polki nie boją się ubierać jak prawdziwe kobiety. A wręcz przeciwnie, uwydatniają to, że są płcią piękną. Wspomina tu o tak często spotykanych u Polek długich włosach, które dodają im powabu i kobiecości. – Na pewno też częściej można spotkać zgrabną dziewczynę w Polsce niż w Anglii. Nie wiem, może to wynika z diety jaką stosują Polacy? – zastanawia się Ben.
Zauważa jednak, że Angielki dbają o siebie do późnych lat. Młody wygląd próbują utrzymać jak najdłużej. – Wydaje mi się, że Polki też mogłyby się lepiej o to postarać. Czasami mam wrażenie, że brak humoru i zbyt poważne nastawienie do życia nie pozwala im zachować długo ich tak pięknej urody – tłumaczy.
Lubią grać pierwsze skrzypce
Siergiej Matjunin jest dyrektorem Domu Europy. Z Estonii do Polski przyjechał 13 lat temu. Podświadomie wiedział, że znajdzie tu kobietę swojego życia. – W końcu istnieje legenda o trzech budrysach, którzy za żonę chcieli tylko i wyłącznie Polkę – mówi. – Ale wcale się im nie dziwię.
W swojej żonie Ewie ceni opiekuńczość. Uważa, że to jedna z najprzyjemniejszych cech kobiet z tego słowiańskiego kraju. Jednocześnie Polki są kobietami bardzo zaradnymi i energicznymi. – Nierzadko bywa tak, że w związkach damsko-męskich grają pierwsze skrzypce – mówi z uśmiechem.
Estonki reprezentują typowo skandynawski typ urody. – Mieszkanki mojego kraju to przeważnie wysokie blondynki, z prostymi włosami. Ubierają się bardzo elegancko. Wybierają neutralne i stonowane barwy. W porównaniu z Estonkami Polki są odważniejsze i pewniejsze siebie. Częściej zakładają ubrania w jaskrawych kolorach. Częściej podkreślają swą urodę przez mocny makijaż. – Jednym zdaniem mówiąc, to kobiety przez duże „K” – kończy Siergiej.
Wiedzą czego chcą
Jahiar Azim Irani jest muzykiem. W Lublinie założył zespół Jahiar Group, który czynnie działa przy ACK Chatka Żaka. Jest Persem, urodził się w Iranie. Jak w skrócie mówi o Polkach? – Nie znam kobiet wszystkich nacji. Ale podejrzewam, że polskie kobiety są najlepsze na świecie. Może to za dużo powiedziane. Ale coś w tym jest – mówi.
Uważa, że dokładnie wiedzą czego chcą. Ale tę cechę zalicza do ich wad. Poza tym uważa, że polskie dziewczyny są inteligentne. Ciężko pracują na swój sukces. – Jak sądzę, prawie wszystkie młode Polki dużo się uczą i studiują. Może dlatego, że tak naprawdę chcą coś osiągnąć w życiu – mówi.
Kobiety w Iranie diametralnie różnią się od Polek. Tam, zgodnie z tradycją islamu, dziewczyny skrywają swoją twarz pod osłoną czadaru. Mają też mniej wolności niż Polki.
Czują rodzinne ciepło
Muller Laurent jest wykładowcą na Wydziale Filologii Romańskiej KUL. Ożenił się z kobietą z Lublina. – Mieszkamy razem. Uczymy się od siebie rozmaitych zachowań. Poznajemy swoje cechy charakteru. Na przykład dla niej ważna jest rodzina. Jest blisko związana ze swoją mamą. To tkwi gdzieś głęboko w niej. Ale mimo wszystko moja żona nie jest stereotypową Polką – mówi.
Według Laurenta kobiety w Polsce są bardziej konserwatywne niż na Zachodzie. Przywiązują wagę do tradycji. – Decydują o tym małe, codziennie gesty, jakich kobieta oczekuje od mężczyzny – zauważa Laurent. – Na przykład trzeba je przepuścić w drzwiach, ponieść torbę. Dla mnie to nie jest naturalne – pytać kobietę, czy przypadkiem jej torba nie jest za ciężka.
Uważa, że kobiety w Polsce pracują więcej niż mężczyźni. Przychodzą z pracy i zajmują się domem. Gotują, sprzątają, wychowują dzieci, a nawet rządzą domowym budżetem. A mężczyzna przychodzi z pracy i na tym koniec. We Francji mąż pomaga żonie w codziennych obowiązkach – wspomina.
Dlaczego obcokrajowcy często żenią się z Polkami? – Prawdopodobnie dlatego, że polskie kobiety nie są przesadnie wyemancypowane – odpowiada Laurent. – Szanują tradycję, nie są konfliktowe, chętniej zajmują się domem. To jest wygodne dla mężczyzn.
Ach te Polki...

Pozostałe informacje

Siedziba rejonu w Radzyniu

Czy powtórzy się historia sprzed dekady? Pracownicy rejonu PGE zaniepokojeni

Czy historia z 2012 roku się powtórzy i PGE Dystrybucja zamknie placówkę w Radzyniu Podlaskim? Takie obawy mają pracownicy, którzy zwrócili się o pomoc do posłanki Małgorzaty Gromadzkiej (PO).

Projekt Volodia - piosenki Wysockiego w Domu Kultury LSM
koncert
29 listopada 2024, 18:00

Projekt Volodia - piosenki Wysockiego w Domu Kultury LSM

Projekt Volodia zrodził się z fascynacji twórczością Włodzimierza Wysockiego. Sprawcą powołania tego projektu jest Janusz Kasprowicz muzyk, aranżer, twórca i dyrektor artystyczny pierwszego w Polsce cyklicznego festiwalu poświęconego twórczości Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem”. Pieśni Wysockiego będzie można wysłuchać w piątkowy wieczór w Domu Kultury LSM.

W tym momencie nie ma możliwości zdobycia dofinansowania na budowę mieszkań komunalnych, więc miasto przekażę działkę Towarzystwu Budownictwa Społecznego, które ma szanse uzyskać preferencyjny kredyt i postawić blok z 48 mieszkaniami społecznymi

Rada jest na tak. TBS dostaje działkę i gotowy projekt

Nie mieszkania komunalne, jak pierwotnie zakładano, ale społeczne, należące do TBS powstaną najprawdopodobniej przy ul. Sikorskiego. Rada Miasta Zamość dała w poniedziałek zgodę na to, by miejskiej spółce przekazać działkę oraz przygotowaną wcześniej pełną dokumentację.

Terapia z udziałem Zenka Kupatasy i Dr Gree
koncert
29 listopada 2024, 19:31

Terapia z udziałem Zenka Kupatasy i Dr Gree

Zenek Kupatasa na każdym koncercie idzie ostro w pogo. Już w piątek wystąpi w Kultowej Klubokawiarni. Piątkowy wieczór zapowiada się nad wyraz energetycznie ponieważ publiczność Kultowej Klubokawiarni rozrusza lubelski zespół Dr Gree.

Zdjęcie z II Forum Kultury Studenckiej
MAGAZYN

Od buntu po nowoczesność. Jak zmieniała się kultura studencka?

Rozkwit kultury studenckiej przypada na ok. 50 lat temu. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło i nie chodzi tylko o młodzież, ale również o rozwiązania systemowe.

Sanepid pozwala korzystać z wody, ale z piciem ostrożnie

Sanepid pozwala korzystać z wody, ale z piciem ostrożnie

Chlorowanie wodociągu czerpiącego wodę z ujęcia w Gołębiu w gminie Puławy przyniosło skutek. Ilość groźnych dla zdrowia bakterii spadła do bezpiecznego poziomu. Sanepid warunkowo pozwolił na korzystanie z wody. Ale przed spożyciem warto ją przegotować.

Pękające ściany w bloku przy ul. Wędrownej. Nadzór budowlany wkracza do akcji
Nasza interwencja
galeria

Pękające ściany w bloku przy ul. Wędrownej. Nadzór budowlany wkracza do akcji

Wracamy do tematu pękających ścian i ugięć stropu w bloku przy ul. Wędrownej w Lublinie. Mieszkaniec bezskutecznie próbuje wyegzekwować od dewelopera naprawę, a Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego miasta Lublin zapowiada kontrolę.

Łydka Grubasa: Strasznie mocno stoimy za nurtem polskiego rocka. | (Nie)Wyparzona Gęba
(Nie)Wyparzona Gęba
film

Łydka Grubasa: Strasznie mocno stoimy za nurtem polskiego rocka. | (Nie)Wyparzona Gęba

Gośćmi programu (Nie)Wyparzona Gęba byli członkowie zespołu Łydka Grubasa: Bartosz „Hipis” Krusznicki, Artur „Carlos” Wszeborowski oraz Dominik „Długi” Skwarczyński. Zapytaliśmy ich o początki zespołu, o to czy sądzili że Rapapara stanie się hitem, o współpracę z Kwiatem Jabłoni oraz o ciekawostki backstagowe.

Kadrowe roszady w więzieniu. Nowy dyrektor ma nowego zastępcę
Zamość
galeria

Kadrowe roszady w więzieniu. Nowy dyrektor ma nowego zastępcę

Już nie major Piotr Grabczak, ale kpt. Robert Ząbek jest zastępcą dyrektora Zakładu Karnego w Zamościu. To kolejna kadrowa zmiana w służbie więziennej, jaka zaszła w ostatnim czasie. A wszystko to po ucieczce groźnego przestępcy.

Grudniowy Jarmark Świąteczny w Zamościu ma już 10-letnią tradycję. Podczas wydarzenia odbywają się występy artystyczne, ale również handel. W minionych latach na straganach można było kupować najróżniejsze przedmioty, również rękodzieło

Świąteczny jarmark już wkrótce. Więcej rękodzieła, mniej „chińszczyzny”

Nie tylko handlowcy, których stać na opłatę za stoisko, ale być może również lokalni artyści i rękodzielnicy będą mieli dla siebie miejsce na grudniowym Jarmarku Świątecznym w Zamościu. Prezydent rozważa udostępnienie dla tej grupy specjalnego namiotu.

Pociąg, który miał dotrzeć do Lublina został dość poważnie uszkodzony

Ciężarówka wjechała pod pociąg do Lublina. Jest kilka osób rannych

Siedem osób zostało rannych w wypadku, jaki dzisiaj wczesnym popołudniem wydarzył się niedaleko Sochaczewa. Pod pociąg, który miał dotrzeć do Lublina, wjechała ciężarówka.

Dzień Kariery na Lubelskiej Akademii WSEI - praca, praktyki i możliwości
galeria

Dzień Kariery na Lubelskiej Akademii WSEI - praca, praktyki i możliwości

Jak znaleźć pracę, praktyki lub zmienić ścieżkę zawodową? Z pomocą przyszło 40 wystawców, a w tym lubelskie firmy i instytucje.

Chełm przepięknie rozbłysnął na święta
DUŻO ZDJĘĆ
galeria

Chełm przepięknie rozbłysnął na święta

Ulice, place i skwery rozświetlone przyciągającymi wzrok iluminacjami. A wśród nich spacerujący z zaciekawieniem ludzie. W Chełmie magia świąt rozbłysła już miesiąc przed Bożym Narodzeniem, a miasto ponownie chce się włączyć w walkę o miano najpiękniej rozświetlonego w kraju.

Pasażer się skarży: Na dworcu w Lublinie nie ma gdzie usiąść

Pasażer się skarży: Na dworcu w Lublinie nie ma gdzie usiąść

Na dworcu metropolitalnym w Lublinie nie ma gdzie usiąść w oczekiwaniu na autobus – zwrócił uwagę jeden z naszych Czytelników. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego przekonuje, że "obiekt zapewnia miejsca oczekiwania w wielu lokalizacjach, oferując dogodne warunki dla wszystkich grup".

Zadzwonili po policję dla żartu. Na serio zostaną ukarani

Zadzwonili po policję dla żartu. Na serio zostaną ukarani

Mieszkańcy powiatu hrubieszowskiego wezwali policję, bo im się nudziło. Teraz naprawdę zapłacą za swój czyn.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium