Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Już nie ma słów „LGBT” i „strefa”, mowa jest zaś m.in. „o potrzebie ochrony szkoły i rodziny a także prawie każdego człowieka do samostanowienia”. Rada Miasta Świdnik przyjęła w czwartek nowe stanowisko. Za jego przyjęciem głosowali wyłącznie radni z klubu burmistrza związanego z Prawem i Sprawiedliwością. Opozycja wyłączyła się z głosowania.
Zrezygnowałam z członkostwa w kole parlamentarnym i partii Porozumienie Jarosława Gowina – poinformowała posłanka z okręgu chełmskiego Monika Pawłowska. Do formacji wchodzącej do niedawna w skład rządu dołączyła zaledwie pół roku temu.
Autorski przegląd najważniejszych wydarzeń tygodnia.
– Jestem przekonany, że zostanę uniewinniony – mówi działacz LGBT Bartosz Staszewski, pozwany przez wójta gminy Zakrzówek o naruszenie dóbr osobistych. – Mamy wystarczająco mocne dowody aby wygrać ten proces – twierdzi z kolei wójt Józef Potocki. Chodzi o ustawioną przez aktywistę m.in. w Zakrzówku tablicę „Strefa wolna od LGBT”.
Pewnie wiele osób zauważyło dzisiaj idącego przez miasto człowieka, który wiózł obiekt, na którym umieszczony był napis „Pomnik ofiar biowładzy”. To był performans Daniela Kotowskiego, który odtwarzał trasę I Marszu Równości w Lublinie
Polityka Solidarna Polska krytykuje decyzję sejmiku województwa lubelskiego o zmianie treści tzw. uchwały antyLGBT. Politycy partii Zbigniewa Ziobry działania Unii Europejskiej w tej kwestii nazywają szantażem.
Nie milkną echa odwołania Marcina Krzysztofika ze stanowiska dyrektora oddziału IPN w Lublinie. Sam zainteresowany nie chce komentować zwolnienia. Na korytarzach lubelskiego IPN mówi się, że to „dobra zmiana”. – Czas było przewietrzyć atmosferę – komentuje nasz informator.
Poseł Marta Wcisło będzie ubiegać się o funkcję szefowej struktur Platformy Obywatelskiej w Lublinie. Wiele wskazuje na to, że będzie jedyną kandydatką na to stanowisko.
Dla posłów, którzy wypowiadają się przeciwko szczepieniom na COVID-19, może zabraknąć miejsca na listach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Taką deklarację złożył w jednym z wywiadów wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. W gronie banitów wymienia się jednego parlamentarzystę z naszego regionu.
Sejmik województwa zmienił treść stanowiska z kwietnia 2019 roku. Nowa deklaracja nie jest już wyrazem sprzeciwu wobec „wprowadzania ideologii LGBT do wspólno samorządowych”. Radni opowiadają się w niej za „ochroną podstawowych praw i wolności".
Radni Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku województwa przygotowali stanowisko zmieniające tzw. uchwałę anty-LGBT, do której uwagi ma Komisja Europejska. Ale nową treść dokumentu mają przedstawić dopiero podczas dzisiejszej sesji.
Oprócz lokalnych liderów wskazano także delegatów na walne zebranie stowarzyszenia.
Po personalnej rewolucji na poprzedniej sesji rady miasta, kolej na ciąg dalszy. Jeden z radnych chce by zamiast trzech wiceprzewodniczących rady, był tylko jeden. Głosowanie już w poniedziałek.
Na początku października dojdzie do połączenia SLD z Wiosną. Zaraz potem działacze Lewicy wybiorą swoich szefów w regionach.
Prokuratura zajmuje się sprawą fotografii, które zniknęły z Pomnika Wolności w Werbkowicach. – Ich wartość materialna jest mała, może 60 złotych ale wartość historyczna duża. Skąd się teraz ludzie mają dowiedzieć jak było? – mówi poszkodowany, który już składał wyjaśnienia na policji w tej sprawie.
Za miesiąc swoje nowe władze będą wybierać członkowie Platformy Obywatelskiej. W kontekście funkcji przewodniczącego partii w województwie lubelskim padają trzy nazwiska.
Po personalnej rewolucji na poprzedniej sesji rady miasta, kolej na ciąg dalszy. Jeden z radnych chce by zamiast trzech wiceprzewodniczących rady był tylko jeden. Głosowanie w poniedziałek.
Zapadła decyzja dotycząca stanowiska sejmiku województwa w sprawie „ideologii LGBT”. Kontrowersyjny dokument nie zostanie uchylony. – Zmienimy jego treść tak, by nie było pola do nadinterpretacji – mówi Marek Wojciechowski, sekretarz sejmikowego klubu Prawa i Sprawiedliwości
PiS zablokował pomoc dla przedsiębiorców z naszego województwa – twierdzą lubelscy politycy Koalicji Obywatelskiej. Chodzi o zgłaszane przez opozycję poprawki do projektu ustawy o rekompensacie związanej z wprowadzeniem stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią.
Gminy, które przyjęły stanowiska lub uchwały „przeciwko ideologii lansowanej przez subkulturę LGBT" otrzymały list od wiceministra Waldemara Budy. Ten sugeruje ich weryfikację i wyrzucenie kontrowersyjnych zapisów. Puławscy samorządowcy żadnych korekt jednak nie przewidują.
Będą zmiany w tzw. uchwale anty-LGBT przyjętej dwa lata temu przez sejmik województwa. – Zawsze można zrobić pół kroku do tyłu – mówi marszałek Jarosław Stawiarski (PiS). Jutro ma rozmawiać na ten temat z radnymi swojej formacji
O analizę, weryfikację i – jeśli zajdzie taka potrzeba – modyfikację tzw. uchwał anty-LGBT apeluje do polskich samorządów wiceminister z Prawa i Sprawiedliwości. – Z perspektywy czasu ta uchwała nie była do niczego potrzebna – przyznaje anonimowo jeden z wojewódzkich radnych PiS.
Monika Pawłowska ma odejść z Porozumienia Jarosława Gowina. Posłanka, która do Sejmu weszła z listy Lewicy, znów chce należeć do Zjednoczonej Prawicy.
– Będziesz pan wisiał! – krzyknął z mównicy sejmowej do ministra zdrowia Grzegorz Braun. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek złożyła zawiadomienie do prokuratury ws. gróźb karalnych.
Oni żalili mu się na Ratusz, on przytakiwał i podsuwał recepty: po pół miliona rocznie i większy wpływ na decyzje. Tak wyglądało spotkanie senatora Jacka Burego z przedstawicielami lubelskich rad dzielnic. Czy to wstęp do wyścigu po władzę w mieście?