Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

18 sierpnia 2014 r.
17:30
Edytuj ten wpis

Budżet obywatelski w Puławach: 44 pomysły do wyboru (lista)

Biletomaty w autobusach, a może ścieżka rowerowa do Zakładów Azotowych? Podobnych pomysłów było aż 91. Radni właśnie ustalili, na które z nich można głosować

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ostatecznie radni z komisji ds. budżetu obywatelskiego zaakceptowali 44 projekty. Dlaczego pozostałe przepadły? - Albo teren pod inwestycję nie był własnością gminy, albo projekt przekraczał dopuszczalną kwotę - wyjaśnia radna Teresa Gutowska, przewodnicząca komisji.

Niektóre pomysły nie przeszły weryfikacji pozytywnie, ale nie znaczy to, że nigdy nie będą realizowane. Chodzi np. o te dotyczące błoni: ścieżkę do jazdy na rolkach, ścianę do graffiti czy wspinaczkową. Radni uznali, że najpierw musi powstać koncepcja przebudowy całego terenu. I dlatego zgodzili się, aby pod głosowanie dopuścić właśnie przygotowanie takiego dokumentu. - A później te odrzucone teraz projekty będą mogły być uwzględnione - wyjaśnia Teresa Gutowska.

Inne odrzucone pomysły dotyczą remontów placów zabaw przy przedszkolach (mają być przeprowadzone z innych środków), czy inwestycji związanych z Domem Chemika. Przebudowa tego ostatniego jest w przygotowaniu, więc wcześniejsza realizacja tych pomysłów nie miałaby sensu.

Na jakie projekty będzie można głosować? Stowarzyszenie "Przyjazne Włostowice” zgłosiło pomysł instalacji biletomatów w autobusach komunikacji miejskiej. Przedstawiciele rowerzystów z Zakładów Azotowych "Puławy” chcą, aby miasto wyremontowało zniszczoną ścieżkę rowerową prowadzącą przez las z miasta do zakładu. Inny projekt dotyczy budowy eksperymentatorium dla dzieci w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Tak jak w poprzednim roku kilka projektów to inwestycje zdrowotne, m.in.: zakup karetki dla puławskiego SPZOZ, remont przychodni przy ul. Kilińskiego, czy Skłodowskiej oraz oddziału noworodkowego w szpitalu. Tradycyjnie mieszkańcy wnioskują o remonty dróg i chodników, budowę siłowni na otwartym powietrzu oraz zakup sprzętu multimedialnego dla szkół. Będzie też można głosować na walkę miasta z komarami albo z ptakami wronowatymi na Skwerze Niepodległości.

Głosowanie przez internet potrwa od 10 do 14 września. Jak informuje Tomasz Goliszek z Urzędu Miasta Puławy, po wejściu na stronę internetową (wkrótce urząd poda jej adres) trzeba będzie wpisać swój numer PESEL oraz imię i nazwisko. Następnie wystarczy wybrać z listy projekty, na które chcemy zagłosować. Potem od 17 do 21 września odbędzie się głosowanie tradycyjne. Wtedy urząd będzie miał już listę osób, które zagłosowały przez internet i nie będzie można tego zrobić drugi raz.

Zanim ruszy głosowanie podczas spotkań z mieszkańcami urzędnicy wytłumaczą jego zasady. - Każdy wnioskodawca będzie mógł zabrać głos i zachęcić do swojego projektu - dodaje Magdalena Fidos z UM Puławy.

Lista projektów lokalnych pozytywnie zaopiniowanych - rejon I:

- chodnik ul. Murarska i Norblina
- remont i modernizacja Przychodni na ul. Kilińskiego (cztery projekty, które mają się znaleźć pod jedną nazwą)
- wykonanie chodnika między blokami przy ul. Romów a ul. Norblina
- siłownia na powietrzu przy ul. Romów
- budowa wiat na przystankach MZK
- skwer wypoczynkowy
- wymiana płytek podłogowych PCV na wykładzinę antypoślizgową PCV w rulonie (w SP Nr 11)

Lista projektów lokalnych pozytywnie zaopiniowanych - rejon II:

- cyfrowa szkoła z mobilną pracownią komputerową (w SP Nr 10 i PG Nr 1)
- zewnętrzny stół do tenisa stołowego na osiedlu Wólka Profecka
- siłownia na powietrzu na osiedlu Wólka Profecka
- siłownia na powietrzu (Bulwar Nadwiślański)

Lista projektów lokalnych pozytywnie zaopiniowanych - rejon III:

- cyfrowa szkoła. Wyposażenie Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Polskich Lotników w Puławach w sprzęt multimedialny
- remont Przychodni Nr 2 w Puławach, ul. Skłodowskiej 10 (dwa projekty, które mają się znaleźć pod jedna nazwą)
- budowa miejsc postojowych w pasie drogowym ul. Leśnej
- cyfrowa szkoła i mobilna pracownia komputerowa w ZSO Nr 2

Lista projektów lokalnych pozytywnie zaopiniowanych - rejon IV:

- plac rekreacyjno-sportowy dla dzieci, młodzieży i dorosłych z monitoringiem oraz policyjnym patrolem rowerowym (ul. Sienkiewicza/Kochanowskiego)
- wielopokoleniowa siłownia zewnętrzna (działka położona pomiędzy nieruchomościami przy ul. Norwida 12,14,16 oraz przy ul. Sieroszewskiego 3)
- modernizacja łącznika spacerowego między ul. Kaniowczyków a al. Partyzantów

Lista projektów ogólnomiejskich pozytywnie zaopiniowanych:

- wymiana plastikowych ławek na przystankach Miejskiej Komunikacji w Puławach na drewniane
- wykonanie rzeźby pomnikowej ks. Izabeli Czartoryskiej - odlew z brązu, pomnik Księżnej Izabeli (dwa projekty, które mają się znaleźć pod jedna nazwą)
- remont/modernizacja ścieżki rowerowej (od ul. Prusa do ul. Długiej) (dwa projekty, które mają się znaleźć pod jedna nazwą)
- wiata przystankowa MPK Kępa 2
- promocja historycznego znaczenia i wielkości Puław
- zagospodarowanie terenu u zbiegu ulic Prusa i Wróblewskiego
- "Puławy” miasto - ogród” upiększenie pasów drogowych w centrum miasta
- odkomarzanie miasta Puławy
- urządzenie parku rekreacyjnego na Błoniach, projekt zagospodarowania Błoni Miejskich (dwa projekty, które mają się znaleźć pod jedna nazwą)
- toalety przy cmentarzach puławskich
- wyposażenie autobusów MZK Puławy w biletomaty
- modernizacja oddziału noworodkowego wraz z poradnią rozwoju noworodka i problemów laktacyjnych w SPZOZ Puławy w ramach "Projektu optymalizacji opieki nad matką i dzieckiem - rodzić po ludzku w Puławach”
- wyprowadzenie ptaków wronowatych ze Skweru Niepodległości
- organizacja tymczasowych okolicznościowych jarmarków - targowisk
- "Skarby Puław”
- pracownia wiedzy, eksperymentarium w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym (dwa projekty, które mają się znaleźć pod jedna nazwą)
- naturalne wspomaganie zwalczania komarów i meszek w mieście
- zakup karetki reanimacyjnej dla potrzeb SPZOZ

Pozostałe informacje

Falkon 2025. WieloŚwiaty
ZDJĘCIA I PROGRAM
galeria

Falkon 2025: Fantastyczna impreza w Lublinie

Kosmiczna kantyna rodem z Gwiezdnych Wojen z holoszachami, gry, pokazy, cosplay i poszukiwania odpowiedzi na bardzo ważne pytania. W Lublinie trwa Falkon 2025. WieloŚwiaty. Co jeszcze przed nami?

Daria Szynkaruk jest kapitanem MKS FunFloor Lublin

MKS FunFloor Lublin po zaciętym spotkaniu pokonał Energę Start Elbląg

Paweł Tetelewski może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych. MKS FunFloor wygrał w Elblągu z tamtejszą Energą Startem 28:26. Spotkanie było jednak bardzo zacięte.

Górnik Łęczna wciąż musi poczekać na pierwszą wygraną w tym roku

Górnik Łęczna wciąż musi poczekać na pierwszą wygraną w tym roku

Nieudany wyjazd Górnika Łęczna do stolicy. W piątek na otwarcie 21. kolejki Betlic I Ligi podopieczni trenera Pavola Stano przegrali z Polonią Warszawa 1:2

Odkryj tajemnice Lubelszczyzny! Rozpoznasz te zabytki po zdjęciach?
QUIZ

Odkryj tajemnice Lubelszczyzny! Rozpoznasz te zabytki po zdjęciach?

Lubelszczyzna to region, który zachwyca swoim dziedzictwem kulturowym, bogatą historią i niepowtarzalnym klimatem. Znajdziemy tu zarówno majestatyczne zamki i pałace, jak i urokliwe stare miasta, zabytkowe świątynie oraz miejsca owiane tajemnicą. Jeśli jesteś miłośnikiem historii i architektury, nasz quiz to doskonała okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę i odkryć nieznane zakątki tej niezwykłej części Polski!

Seniorzy chcą spotykać się częściej. Kiedy nowy "plus"?

Seniorzy chcą spotykać się częściej. Kiedy nowy "plus"?

Mieszkanka Woli Burzeckiej w powiecie łukowskim zadzwoniła do naszej redakcji narzekając na zmniejszenie liczby zajęć dla seniorów w miejscowej świetlicy. To skutek zakończenia projektu w ramach Senior+. Zapytaliśmy w gminie o szansę na poszerzenie oferty.

Droga impreza w Kraśniku – stracił złoto, zegarek i pieniądze

Droga impreza w Kraśniku – stracił złoto, zegarek i pieniądze

Mieszkaniec Kraśnika nie wybrał sobie najlepszych kompanów do wspólnego biesiadowania. Po imprezowej nocy okazało się, że nie ma już gości, ale także jego kosztowności.

Dżem w Puławach
koncert
23 marca 2025, 19:00

Dżem w Puławach

Niewiele jest w historii polskiego rocka zespołów, o których można powiedzieć, że są kultowe. Na pewno jednym z nich jest Dżem, który wystąpi 23 marca (niedziela) w Puławach.

Gmina chce połączyć widoczną na zdjęciu SP w Moniakach z położoną kilka kilometrów dalej podstawówką w Bobach-Kolonii
edukacja

Jedna podstawówka zamiast dwóch. Rodzice zaskoczeni

Bez dyskusji na komisji oświaty, spotkań z mieszkańcami, bez konsultacji - rada miejska w Urzędowie podjęła uchwałę o zamiarze połączenia dwóch szkół podstawowych, w Bobach-Kolonii i Moniakach. Administracyjnie zlikwidowana ma być ta pierwsza, a fizycznie ta druga.

Greccy mistrzowie stoner – rocka zagrają w Lublinie
koncert
21 czerwca 2025, 18:00

Greccy mistrzowie stoner – rocka zagrają w Lublinie

Greckie trio, 1000mods dołącza do składu festiwalu – Lublin Rock The Square Festival. Trio 1000mods to – obecnie – jeden z najpopularniejszych greckich rockowych składów.

Domowa awantura – telewizor wylądował na zaparkowanym aucie

Domowa awantura – telewizor wylądował na zaparkowanym aucie

40-latek pokłócił się z partnerką i niefortunnie wyładował swoją złość. Teraz nie tylko nie ma telewizora, ale grozi mu również surowa kara.

Blisko milion zł na kulturę. Miasto zdecydowało jakie projekty otrzymają dofinansowanie

Blisko milion zł na kulturę. Miasto zdecydowało jakie projekty otrzymają dofinansowanie

60 projektów z dofinansowaniem prawie miliona złotych. Zakończył się tegoroczny konkurs Miasto Kultury. Projekt ma na celu tworzenie i upowszechnianie kultury wśród mieszkańców Lublina.

Rolnicy zaleją mailami unijnych komisarzy. Chodzi o przyszłość handlu z Ukrainą

Rolnicy zaleją mailami unijnych komisarzy. Chodzi o przyszłość handlu z Ukrainą

Umowa handlowa z Ukrainą musi mieć niezwykle konserwatywny wymiar – twierdzi europoseł Krzysztof Hetman z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który wraz z rolnikami chce wspólnie wypracować nowe stanowisko i przekazać je władzom w Brukseli. Polityk stworzył już plan działania.

Kontrabanda w dostawczaku

Kontrabanda w dostawczaku

5,5 tys. paczek papierosów bez akcyzy ukrytych w samochodzie dostawczym – to wynik kontroli funkcjonariuszy straży granicznej na terenie gminy Wierzbica. Wartość rynkowa kontrabandy została oszacowana na niemal 100 tys. złotych.

Padwa ma wolne, AZS AWF Biała Podlaska zmierzy się z Jurandem

Padwa ma wolne, AZS AWF Biała Podlaska zmierzy się z Jurandem

W 16. kolejce AZS AWF Biała Podlaska powalczy o punkty z Jurandem Ciechanów.

Falkon 2024
WYDARZENIE

Falkon 2025. WieloŚwiaty. Trzy dni z fantastyką (program)

Od ponad 20 lat Falkon dostarcza fantastycznych wrażeń. W ten weekend też ich nie zabraknie: będą spotkania z twórcami, prelekcje, panele dyskusyjne, konkursy, warsztaty, pokazy i gry. To wszystko przez trzy dni w Akademii Nauk Stosowanych im. Wincentego Pola w Lublinie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium