Końskowola w drugi weekend lipca zaprasza na Święto Róż. Impreza, podobnie jak w ubiegłym roku, odbędzie się na placu przy dawnym ratuszu. W programie m.in. wystawa róż, otwarcie Muzeum Tęczyńskich, koncerty, a także plenerowy punkt szczepień na COVID-19.
W związku z brakiem Dni Puław i Święta Truskawki, końskowolskie Święto Róż obok powiatowych dożynek może okazać się największą imprezą kulturalną w tym roku w regionie. Władze gminy opublikowały już program tego wydarzenia. Święto rozpoczną zaplanowane na sobotę, 10 lipca, zawody wędkarskie w Starej Wsi oraz piesze i rowerowe rajdy różanymi szlakami.
Następnego dnia, poza tradycyjną mszą w intencji producentów róż, szkółkarzy i ogrodników, odbędzie się oficjalne otwarcie XXIV już różanej wystawy. W tym roku będzie ona połączona z chrztem, czyli nadaniem imienia nowej odmianie tego kwiatu. Oficjele tego dnia otworzą również nowe Muzeum Tęczyńskich, jednego z rodów, którzy w przeszłości przyczynił się do rozwoju Końskowoli.
Dla widzów zebranych na placu przy ratuszu przygotowano również występy artystyczne. Zagra końskowolska orkiestra dęta, a na scenie zobaczymy także chór "Śpiewający Seniorzy" oraz duet saksofonowy. Mieszkańcy gminy będą mieli okazję na chwilę przenieść się także do połowy XVIII wieku, a to za sprawą grupy tańca dawnego "La Danse" z Kutna. Tancerze w epokowych strojach i fryzurach zatańczą kilka barokowych przebojów.
– Zachęcamy również wszystkich uczestników święta do skorzystania z naszego punktu szczepień na COVID-19. Pracownicy ośrodka zdrowia będą szczepić chętnych preparatem firmy Pfizer. To oferta zarówno dla tych, którzy jeszcze się nie szczepili, jak i dla osób czekających na podanie drugiej dawki – mówi Krzysztof Bartuzi, sekretarz gminy Końskowola.
Punkt szczepień w zabytkowym ratuszu będzie otwarty w niedzielę, 11 lipca, w godz. 10-18. Co ważne, zastrzyk będą mogli otrzymać wszyscy zainteresowani, bez względu na adres zamieszkania.