Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Ponad 8 tys. jabłek mieli do rozdania rolnicy z Agrounii, którzy w środę rano pojawili się na placu Litewskim.
Ciągnik przygniótł 50-letniego mężczyznę. Do zdarzenia doszło podczas "wyciągania" drzewa
Rolnicy z Agrounii będą w środę rozdawać jabłka. Sadownicy chcą zwrócić w ten sposób uwagę na problemy, z którymi się borykają.
Małgorzata i Leszek Dusznik z Wierzby (powiat zamojski) od lat są wśród najlepszych producentów bydła mlecznego w Polsce. W ubiegłym roku przeciętna wydajność mleka w ich gospodarstwie była najwyższa w Polsce. Dzisiaj w Lublinie, po raz pierwszy wręczono "Lubelskie Laury Mleczne".
Wszystkie dostępne na polskim rynku marki traktorów a także kombajny, rozrzutniki obornika, przyczepy rolnicze i agregaty uprawowe, ale nie tylko. Na Targach Rolniczych Agro-Park w Lublinie można oglądać również pozostały sprzęt niezbędny w nowoczesnym gospodarstwie.
XII edycja Targów Rolniczych AGRO-PARK odbędzie się w dniach 2-3 marca 2019 roku w Lublinie na terenie targów Lublin przy ul. Dworcowej. Wydarzenie będzie trwać dwa dni, dzięki czemu odwiedzający będą mieć wystarczająco dużo czasu, żeby zapoznać się z bogatą ofertą maszyn i urządzeń rolniczych na sezon 2019. Stoiska wystawiennicze wewnątrz i na zewnątrz zajmą ponad 15 000 m2.
Producenci wołowiny już odczuwają negatywne finansowe skutki odkrycia nielegalnego uboju chorego bydła w rzeźni na Mazowszu. Jak ustaliliśmy, padłe krowy były również wcześniej przewożone do jednej z rzeźni w woj. lubelskim. Po sygnale od inspekcji weterynaryjnej sprawą zajęła się prokuratura
Wiesław Orzędowski jest nowym dyrektorem Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Ma dwóch zastępców
Zgłaszają się kolejne ofiary oszusta, który skupował zboże i nie płacił za nie rolnikom.
Do pół miliona złotych na uruchomienie przetwórni i nawet 100 tys. zł pomocy na rozpoczęcie rolniczego handlu detalicznego - sprzedaży np. wędlin, jogurtów czy soków. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 1 marca będzie przyjmować wnioski na małe przetwórstwo. Działalność ta ma być sposobem na dodatkowe dochody gospodarstw
Rozmowa z dr hab. Anetą Ptaszyńską z Zakładu Botaniki i Mykologii Wydziału Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Marie Curie-Skłodowskiej. Badaczka z Lublina wynalazła innowacyjne preparaty, pomagające ratować chore pszczoły
595 tysięcy złotych będzie kosztować promocja Jabłka Lubelskiego w blisko 500 sklepach sieci Stokrotka w całym kraju i w dwóch lubelskich hipermarketach Leclerc. Akcja ruszyła w poniedzialek. W Stokrotkach potrwa do końca lutego, w Leclerkach przez dwa tygodnie.
Województwo lubelskie ze swoją specyfiką stosunkowo drobnych gospodarstw, rozwiniętą produkcją sadowniczą i warzywną może być liderem w tym sektorze i jednym z kluczowych w Polsce – deklaruje minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Podczas czwartkowej wizyty w Lublinie mówił m.in. o problemach rolników.
Protest „Precz z importem owoców z Ukrainy!”, „Cudze wprowadzacie, swoje olewacie” – z takimi hasłami jadą manifestować w Warszawie rolnicy z całej Polski. Na środowe „Oblężenie Warszawy” szykuje się spora grupa z naszego regionu. – Jeszcze kilka lat temu można było się z tego utrzymać. Teraz to jest katastrofa – mówi sadowniczka z powiatu opolskiego
Rolnicy zrzeszeni w Agro Unii robą blokady dróg w całym kraju, również w województwie lubelskim.
Na konferencji poświęconej walce z wirusem ASF w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym w Puławach, padło wiele pytań od hodowców trzody zaniepokojonych przebiegiem polowań. Rolnicy oczekują m.in. większej kontroli działań myśliwych
O amatorskim wyrobie piwa w gospodarstwie sadowniczym i możliwościach uprawy orzechów – m.in. te tematy zostaną poruszone podczas środowej Konferencji Sadowniczej Jagodowe Trendy w Kraśniku. Natomiast już dziś w Pszczelej Woli spotkali się pszczelarze.
Rolnicy protestowali w piątek w różnych regionach kraju, także w naszym województwie. Jedna z manifestacji miała miejsce w Kraśniku, w pobliżu pomnika smoleńskiego, gdzie zebrało ok. 20 osób.
W sobotę ruszają masowe, wielkoobszarowe polowania na dziki. Mają związek z afrykańskim pomorem świń (ASF). Myśliwi mogą strzelać do ciężarnych loch i matek z młodymi. – Nie sądzę, aby jakikolwiek rozsądny człowiek, a za takich mam myśliwych, chciał pozbawić dzieci matki – przekonuje łowczy okręgowy w Lublinie.
Zarządzono zmasowane polowanie na dziki. Odstrzał, którego pretekstem jest walka z wirusem afrykańskiego pomoru świń, ma odbyć się jeszcze w styczniu na terenie całego kraju. Nie ma żadnych ograniczeń co do liczby odstrzelonych dzików. Myśliwi będą mogli strzelać również do ciężarnych loch
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rejestruje Koła Gospodyń Wiejskich. Poprzez wpis do rejestru KGW zyskują osobowość prawną i mogą ubiegać się o pomoc z budżetu państwa na działalność. ARiMR przypomina, że w 2018 roku wniosek o przyznanie takiego wsparcia należy złożyć nie później niż 27 grudnia.
Po ostatnich wyborach samorządowych Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli ma nowego szefa. Sławomira Plisa zastąpił Andrzej Ryl, który kiedyś kierował tą instytucją, a także Lubelskim Rynkiem Hurtowym w Elizówce.
Dzisiaj zaczęli, jutro skończą. Na terenie powiatu kraśnickiego m.in. żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej szukają padłych dzików. To ostatnia tego typu akcja na terenie województwa lubelskiego w tym roku związana z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF).
Agenci CBA z Lublina zatrzymali dziś osiem osób. Chodzi o wyłudzenie około 17 mln złotych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przez grupę producentów rolnych z woj. lubelskiego.
Karol Zarajczyk nie jest już szefem lubelskiego Ursusa. Zastąpił go Tomasz Zadroga.