Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Energię elektryczną i ciepło można z powodzeniem produkować nawet z kiszonej kukurydzy. Czy skorzystają z tego indywidualne gospodarstwa rolne?
Dziś w całym kraju po raz drugi obchodzony będzie Wielki Dzień Pszczół. Wiele ogrodów botanicznych i parków otworzy swoje bramy bezpłatnie, by przypomnieć wszystkim odwiedzającym jak ważne dla środowiska są zagrożone wyginięciem pszczoły.
W tym roku do zdobycia są aż trzy korony - zachęcają organizatorzy konkursu na "Królową Mleka. W odróżnieniu do ubiegłorocznej edycji, w tym roku tytuł i nagrody otrzymają trzy dziewczyny: królowa i dwie księżniczki.
Imię i nazwisko, numer telefonu i lista działań w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, w których specjalizuje się konkretny ekspert. Rolnicy i przedsiębiorcy z województwa lubelskiego korzystający z unijnej pomocy mogą skonsultować się z ponad 30 specjalistami.
Dwaj rolnicy przygotowując kombajny do pracy połamali sobie nogi. 81-latek z powiatu ryckiego zginął przygnieciony prasą
W Lubelskiem podjęto dodatkowe środki ostrożności, bo wirusa ASF (afrykański pomór świń) wykryto u trzody chlewnej w gospodarstwie na sąsiednim Podlasiu. Wojewódzki lekarz weterynarii w Lublinie apeluje m.in. do policji i Straży Granicznej o wzmożone kontrole transportów zwierząt.
Deszczowa pogoda nie sprzyja producentom zbóż. W dodatku skupy płacą za ziarno mniej niż przez przed rokiem
Rozmowa z Lucjanem Kurowskim z Końskowoli.
Zespoły Varsovia Manta, Dzikie Pola i Sęk wystąpią podczas tegorocznego Święta Róż w Końskowoli. Sobotniej imprezie będą towarzyszyć pieszy i rowerowy rajd różany.
Bez telewizora, zegarka, zgodnie z rytmem przyrody. W Lubelskiem działa ponad 500 gospodarstw agroturystycznych. Najlepsze z nich na brak gości nie narzekają.
Plantatorzy czarnej porzeczki narzekają na niską cenę za owoce. Na skupach za kilogram dostają średnio 50 groszy.
Gospodarstwo rolne Marka i Sławomira Zielonki w Słodkowie Trzecim w gminie Kraśnik odwiedził podczas wizyty w Lubelskiem minister rolnictwa Marek Sawicki.
407 wystawców, ok. 50 tysięcy zwiedzających - w sobotę i niedzielę w Sitnie odbyła się XXVIII Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Pod względem frekwencyjnych była to rekordowa edycja. - Rekord został pobity - cieszy się Ryszard Borowski, kierownik Ośrodka Szkoleniowo-Wystawienniczego ODR w Sitnie. - Wystawców było tak wielu, że sam wszystkiego nie zdołałem obejrzeć. Tradycyjnie hodowcy zaprezentowali najlepsze egzemplarze ze swoich stad. Były rasowe kury, kozy, owce, konie i krowy. Specjalnie na wystawę do Polski przyjechało też 20 rasowych krów z Danii. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się wystawa sprzętu rolniczego. - Tu na własne oczy widać jak wielki jest postęp technologii maszynowych - mówi Borowski. - Maszyny są coraz bardziej nowoczesne, ale też coraz droższe. Nie każdego na nie stać. Swoje towary prezentowali też producenci pasz, nawozów i środków ochrony roślin. Nie zabrakło też stoisk z produktami regionalnymi (miodami, nalewkami, ciastem).
Rozmowa z Tomaszem Latos z Rudnika Szlacheckiego, prezesem Stowarzyszenia Hodowców Królików Rasowych i Ptaków Ozdobnych
Klęski nie będzie, ale urodzajny zbiór maliny też się nie zapowiada - przewiduje Tomasz Solis, wiceprezes Związku Sadowników RP. Malina w skupie kosztuje ok. 5 złotych
Nie będzie handlu przy ul. Balladyny w Kraśniku. Wszyscy kupcy jesienią mają przenieść się na targowisko "Mój rynek niedaleko Fabryki Łożysk Tocznych. Póki co to miejsce oblegane nie jest. Czy handlują tam rolnicy wykaże kontrola, którą zapowiedział minister rolnictwa
Podczas trzydniowej imprezy (4-6 lipca) w Sitnie dużo emocji zawsze budzi prezentacja bydła mlecznego i mięsnego, koni, trzody chlewnej, owiec i kóz, a także zwierząt futerkowych i ptactwa. Najpiękniejsze okazy otrzymują tytuł czempiona, a ich hodowcy - puchary i nagrody.
Kupiłem czarny ciągnik. Alufelgi, ciemne szyby, pojemność dwa czterysta - śpiewał kiedyś zespół Blenders. Dziś skóra, klimatyzacja, komputer i zestaw audio to w nowych ciągnikach standard
Wystawa zwierząt hodowlanych i towarzyszące jej targi rolnicze to jedno z największych wydarzeń rolniczych w kraju
Chodelskie raki to bułki wypiekane w domu małżeństwa z Chodla. Pieczywo zdobyło już uznanie jury konkursu organizowanego przez Lokalną Grupę Działania "Owocowy Szlak z Opola Lubelskiego.
Prezentacja osiągnięć rolników, konkursy na najlepsze produkty ekologiczne, tradycyjne i lokalne - to niektóre punkty programu Dnia Otwartych Drzwi w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. Impreza odbędzie się w niedzielę.
Rolnicy z gminy Kłoczew skarżą się, że dziki niszczą im uprawy. Apelują, aby zwiększyć odstrzał tych zwierząt. - To nie takie proste. O tej porze roku dziki na polu trudno zauważyć - odpowiadają im myśliwi.
Rozmowa z prof. dr hab. Jerzym Demetraki-Paleolog z Katedry Biologicznych Podstaw Produkcji Zwierzęcej Uniwersytetu Przyrodniczego we Lublinie.
Nie z taśmą mierniczą i dokumentami w teczce, tylko z anteną satelitarną i laptopem. Tak wyposażeni inspektorzy ARiMR w lipcu pojawią się na polach
Ponad 1300 młodych rolników z naszego województwa stara się o przyznanie bezzwrotnej premii w wysokości 100 tysięcy złotych. Inni zainteresowani złożeniem wniosku mają czas tylko do soboty.