Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
O dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii \"elitarny” lub \"kwalifikowany”, mającej charakter pomocy de minimis, można ubiegać się już od 15 stycznia.
Będzie około 200 wystawców ze stoiskami – w tym około 25 nowych firm, kilkaset urządzeń i maszyn rolniczych, nie tylko nowych, ale też i używanych. W sobotę w Lublinie ruszają dwudniowe Targi Rolnicze Agro-Park. Organizatorzy spodziewają się nawet 20 tysięcy zwiedzających.
Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej – to kierunek, który do swojego programu nauczania wprowadza coraz więcej szkół. Jednak wciąż największą popularnością cieszą się kierunki typowo rolnicze.
Ruszyła budowa przetwórni owoców i warzyw w Kraśniku. Inwestor planuje produkować mrożonki warzywne i przetwarzać owoce. W sezonie pracę znajdzie tu około 50 osób
O skutecznej likwidacji szkód łowieckich i inwestycjach w gospodarstwach ze środków PROW 2014-2020 opowiedzą eksperci podczas Targów Rolniczych Agro Park w Lublinie. Dwudniowa impreza w Targach Lublin (ul. Dworcowa 11) rozpocznie się 7 marca.
Uprawa malin i porzeczek, prawidłowa ochrona pół i najnowsze trendy w sadownictwie – to były główne tematy XI Międzynarodowej Konferencji Sadowniczej. 13 i 14 lutego do Kraśnika zjechali plantatorzy maliny, borówki, porzeczki, jabłoni, ale też pszczelarze z całej Polski.
Sposób na biznes 7 tysięcy złotych – tyle kosztuje samica w ciąży. Ale jak przekonują hodowcy alpak, jest to biznes, który się opłaca
W Lubelskiem drożeją grunty rolne. Cena ziemi w zeszłym roku była o 30 proc. większa niż w 2013. Średnio hektar ziemi sprzedawanej przez Agencję Nieruchomości Rolnych kosztował ok. 16,5 tysiąca złotych.
Producenci serów tracą przez rosyjskie embargo. W przypadku Spółdzielczej Mleczarni Spomlek to strata rzędu ponad 30 mln złotych.
Zsiadłe mleko, serek wiejski \"Cottage Cheese” naturalny oraz jogurty owocowe Joguś – m.in. te `produkty Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Krasnystaw zostały nagrodzone certyfikatem \"Doceń polskie” i tytułem Top Produkt.
Na razie blokada na drodze krajowej nr 19 i 63 została zawieszona. Rolnicy z Radzynia Podlaskiego wybierają się w czwartek do Warszawy. Nadal trwa za to protest w centrum Parczewa. – W środę trochę odpoczniemy – zapowiadają protestujący, którzy również jadą na pikietę do stolicy.
Badacze z Puław zbadają wpływy nawożenia upraw na zmiany klimatu. - Chodzi o to, by zmierzyć emisyjność nawozów, które produkują Zakłady Azotowe Puławy od momentu rozpoczęcia produkcji do czasu kiedy znajdą się na polu – tłumaczy prof. Wiesław Oleszek, dyrektor Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa.
Jak poprawić efektywność nawożenia? Jak radzić sobie z coraz częściej występującymi, szczególnie w okresie kiełkowania, warunkami stresowymi? I w końcu pytanie, jak zmniejszyć koszty nawożenia w dobie rolnictwa precyzyjnego? - to aktualne oczekiwania polskich i światowych przedsiębiorców rolnych, którzy posiadają coraz większą wiedzę fachową na temat prowadzenia gospodarstw.
Plantatorzy malin, borówki i porzeczek ale też sadownicy i pszczelarze wezmą udział w XI Międzynarodowej Konferencji Sadowniczej. Dwudniowe spotkanie rozpocznie się w piątek.
Sadownicy z powiatu kraśnickiego otwierają mini przetwórnię. Firma Frux Solis chce przetwarzać na większą skalę owoce ze swojego sadu.
O możliwości zastosowania produktów pszczelich w onkologii i chorobach pszczół. O tym m.in. będzie mowa podczas trzydniowej konferencji w Pszczelej Woli, która rozpocznie się w piątek.
Gwałtowne ochłodzenie przy braku śniegu to największe zagrożenie dla upraw. Zboża zahartowały się już w grudniu. Ale jeśli temperatura gwałtownie spadnie, rośliny kolejny raz nie uodpornią się na mróz już tak jak za pierwszym razem
Blisko 93 tysiące ze 176 tysięcy rolników w Lubelskiem, którzy złożyli wnioski otrzymało już pieniądze z dopłat bezpośrednich. Pozostali mają otrzymać wypłatę do marca.
Działkowcy z Kraśnika szukają skutecznego sposobu na walkę z bobrami, przez które ich ogródki są zalewane. Podobny problem mają rolnicy z całego regionu.
Na terenie tzw. Inwestycyjnego Sporniaka w Poniatowej stoi nowiuteńki zakład. Czeka na odbiory techniczne i pierwsze truskawki, maliny, jagody, porzeczki, borówki. To nowa inwestycja grupy producenckiej Lubsad.
W związku ze stwierdzeniem w Europie dziewięciu ognisk bardzo zaraźliwego szczepu wirusa ptasiej grypy – H5N8 w całym kraju, w tym w województwie lubelskim ruszyła kampania informacyjna. Skierowana jest głównie do hodowców drobiu. Na tym działania się nie kończą.
Kamil Chęć z Poniatówki w powiecie chełmskim został Rolnikiem Roku 2014. W drugiej edycji naszego plebiscytu wzięło udział 12 osób, w tym trzy kobiety. Gala finałowa odbyła się we wtorek w Hotelu Luxor w Lublinie. Zobacz zdjęcia i przeczytaj tekst
Jakie są nasze atuty, a gdzie musimy się jeszcze podciągnąć. Jak zmieniało się polskie rolnictwo w przeciągu ostatnich 25 lat i jaka może być jego przyszłość. O tym wszystkim rozmawiano w środę w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym podczas konferencji "Nauka Biznes Rolnictwo.
Kamil Chęć z Poniatówki w powiecie chełmskim został Rolnikiem Roku 2014. W drugiej edycji naszego plebiscytu wzięło udział 12 osób, w tym trzy kobiety. Gala finałowa odbyła się we wtorek w Hotelu Luxor w Lublinie.
Z początkiem 2013 r. ustalono odrębną stawkę podatku akcyzowego na cydry i perry, co pozwoliło kolejnym rodzimym firmom z sukcesem wejść na polski rynek. Od tego momentu popularność cydru nieprzerwanie rośnie, a jego spożycie, do października 2014 r., jest już ponad 4-krotnie wyższe niż w roku ubiegłym.