Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Producenci jabłek, cebuli i kapusty, który ponieśli straty w związku z prowadzeniem rosyjskiego embarga, mogą wystąpić o finansowe wsparcie. Wnioski w biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji można składać tylko do jutra.
Sadownicy mają pełne chłodnie jabłek, których nie mogą sprzedać. Na dziś zapowiedzieli protesty. Kierowcy mogą napotkać spore utrudnienia na drodze krajowej nr 74 w Annopolu
W Lubelskiem funkcjonuje dziesięć gospodarstw zajmujących się hodowlą ślimaków. Hodowcy mięczaków przekonują, że zajęcie nie jest łatwe
Podczas Targów Agro-Park w Lublinie rozstrzygnięto w sobotę konkurs Rolnik Lubelszczyzny.
Grupa Azoty zorganizowała pierwszą konferencję Agro Festa, na którą zaproszeni zostali przedstawiciele wiodących polskich gospodarstw rolnych. Konferencja odbyła się na początku października w Stężycy i Kazimierzu Dolnym.
Podczas dwóch dni 200 producentów z kraju i zagranicy pokaże nowoczesny sprzęt rolniczy. To największe tego typu przedsięwzięcie we wschodniej części kraju. W sobotę w Targach Lublin rozpoczyna się 7. edycja Agro-Park.
To już druga edycja naszego plebiscytu. Rolnika Roku wybierzemy w drodze głosowania SMS.
Niższe dopłaty do krów, upraw roślin strączkowych i motylkowych drobnonasiennych. W bieżącym roku nie będzie też uzupełniającej płatności podstawowej (UPO), która przysługiwała m.in. rolnikom uprawiającym zboża. Europejski Bank Centralny ogłosił oficjalny kurs euro, zgodnie z którym są przeliczane i wypłacane dopłaty bezpośrednie za 2014 r. Wynosi on 4,1776 złotych za euro.
Wśród 11 zweryfikowanych dotąd zgłoszeń nie wszystkie dotyczą mężczyzn. Po raz pierwszy do naszego plebiscytu zgłosiły się też kobiety.
Plantatorzy wiśni i czarnej porzeczki, którzy liczą straty z powodu niskich cen skupu tych owoców, mogą starać się o finansowe wsparcie. Od wczoraj powiatowe biura ARiMR przyjmują wnioski.
Aż 5 mln pszczół padło tej samej nocy ofiarą tajemniczego pomoru we wsi Przyczyna Dolna w woj. lubuskim. Odbudowa populacji zajmie wiele lat. W najbliższym czasie z tego powodu żadna roślina nie wyda plonów. Ucierpią nie tylko pszczelarze, ale i rolnicy. Pszczelarze są pewni, że za śmierć pszczół odpowiedzialność ponosi człowiek. Niejasne pozostaje, czy zatruł je przypadkiem, wskutek bezmyślności, czy też celowo.
Przedłużamy termin przyjmowania zgłoszeń do naszego plebiscytu Rolnik Roku 2014. Na zgłoszenia czekamy jeszcze do czwartku. Wśród zgłoszonych już kandydatów jest też kobieta - 22-letnia Patrycja Łukaszewska z Lechówki w powiecie chełmskim.
W najbliższą niedzielę w Końskowoli będzie można zrobić zakupy do ogrodu, ogródka czy na działkę. W Jesiennym Kiermaszu Materiału Szkółkarskiego Owocowego i Ozdobnego wezmą udział szkółkarze, głownie z powiatu puławskiego.
Najbliższe targi - pod koniec października. Organizatorzy zapowiadają zmiany od nowego roku. Dojdzie kolejny organizator i zmieni się termin imprezy
Miała trafić do potrzebujących, ale zalega w magazynach i za kilka dni może się zacząć psuć. Polska żywność, której z powodu embarga nie sprzedaliśmy do Rosji ciągle czeka, a są to już setki tysięcy ton. Są też problemy z odbiorem towarów. Rolnicy skarżą się, że rekompensaty są dla nich śmiesznie niskie. Do tego stopnia, że nawet nie opłaca im się zbierać owoców czy warzyw.
Wioska indiańska w gminie Krzczonów i szlak nordic walking na terenie gminy Bychawa - m.in. te projekty z terenu powiatu lubelskiego mają szanse na unijne dofinansowanie. Teraz wnioski wybrane przez Lokalną Grupę Działania "Kraina wokół Lublina musi zatwierdzić Urząd Marszałkowski.
Kamil Chęć z Poniatówki (powiat chełmski) to kolejny kandydat w naszym konkursie "Rolnik Roku 2014. 26-letni gospodarz specjalizuje się w hodowli bydła mlecznego.
Rada Ekspertów Mleczarstwa apeluje do ministra rolnictwa o pomoc w przesunięciu terminu wprowadzenia nowych etykiet na produktach. - Polskie mleczarnie są obecnie w bardzo trudnej sytuacji. Gorączkowo poszukują nowych rynków zbytu - argumentuje.
Żaden z rolników skontrolowanych dotychczas przez urzędników nie ma prawa ubiegać się o unijne rekompensaty. Chodzi o producentów owoców i warzyw, którzy stracili na rosyjskim embargu.
W ubiegłym roku 766 szkół podstawowych w Lubelskiem brało udział w programie "Owoce i warzywa w szkole. Wnioski na rok szkolny 2014/2015 podstawówki mogły składać do wczoraj.
Ponad 700 powiadomień od rolników z naszego regionu, który stracili na rosyjskim embargu wpłynęło już do lubelskiego oddziału Agencji Rynku Rolnego. O finansowe wsparcie mogą ubiegać się producenci m.in. pomidorów, marchwi, jabłek i śliwek.
Polska wystąpiła do Komisji Europejskiej z wnioskiem o podjęcie dodatkowych działań, mających na celu wsparcie rynku mleka, w tym rekompensaty dla producentów w związku z rosyjskim embargiem na przetwory mleczarskie - poinformował resort rolnictwa.
Ten sukces na pewno mi pomógł - przekonuje Adrian Kałkus, który w ubiegłym roku zwyciężył w naszym konkursie Rolnik Roku. Teraz ponownie szukamy przedsiębiorczych gospodarzy. Do wygrania jest 10 tysięcy złotych.
Dostaną rekompensaty, pod warunkiem, że przekażą owoce lub warzywa na cele charytatywne, zostawią je na polu lub oddadzą do biodegradacji. O mechanizmach pomocy producenci z powiatu bialskiego rozmawiali w środę z dyrektorem Agencji Rynku Rolnego w Lublinie.
Polscy rolnicy i producenci będą dziś protestować w Brukseli. - Chcemy uświadomić Komisji Europejskiej, że na rosyjskim embargu Polska straciła najwięcej - tłumaczy prezes Lubelskiej Izby Rolniczej.