IV LIGA LUBELSKA

Klasyfikacja najlepszych strzelców Hummel IV ligi. "Myśliwy" nadal na czele

Na finiszu rundy jesiennej na czele klasyfikacji strzelców nadal znajduje się Paweł Myśliwiecki z Lewartu Lubartów. Doświadczony snajper ma już na swoim koncie 16 bramek.

Janowianka nadal liderem, Cisowianka ograła outsidera, a Start Krasnystaw wygrał na Wieniawie [zdjęcia]

W niedzielę na pierwsze miejsce w Hummel IV lidze wróciła Janowianka, która z problemami, ale jednak zdobyła trzy punkty w meczu ze Stalą Poniatowa (2:0). Na pełną pulę musiał się też napracować Start Krasnystaw, który wygrał na Wieniawie 2:1

Cztery gole w 41 minut, Stal Kraśnik wygrała w Międzyrzecu Podlaskim

Trzecia wygrana z rzędu Stali Kraśnik. Tym razem piłkarze Kamila Dydo łatwo uporali się w Międzyrzecu Podlaskim z tamtejszym Huraganem. Niebiesko-żółci już po 41 minutach prowadzili aż 4:0. Ostatecznie zawody zakończyły się wynikiem 4:1.

Seria niefortunnych zdarzeń, trenerski nos i Lewart lepszy od Gryfa

Po 40 minutach meczu Gryf Gmina Zamość – Lewart Lubartów wydawało się, że goście nie będą mieli problemów z wywalczeniem pełnej puli. Prowadzili 1:0, mieli przewagę i kolejne sytuacje. Zamiast drugiej bramki, w końcówce pierwszej połowy zrobiło się 1:1. Po przerwie gra była bardziej wyrównana, ale trenerski nos Grzegorza Białka zapewnił przyjezdnym trzy punkty

Huragan przerwał serię porażek, Łada wygrała w Poniatowej, a Gryf powalczył ze Stalą Kraśnik

Siedem porażek z rzędu jeszcze za kadencji Przemysława Sałańskiego. Ósma już pod wodzą Macieja Sygi. W niedzielę Huragan wreszcie przerwał złą passę w Tomaszowie Lubelskim, gdzie zremisował 1:1. Trzeba jednak od razu dodać, że niebiesko-biali uratowali punkt w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

Janowianka wygrała w Krasnymstawie. Dwie nieuznane bramki Startu

Mecz na szczycie dla Janowianki! Beniaminek zagrał bardzo dobrą, pierwszą połowę, po której zasłużenie prowadził 1:0. W drugiej na pewno lepiej spisał się już Start Krasnystaw. Gospodarze dwa razy wpakowali piłkę do siatki rywali, ale żadna z bramek nie została uznana, za co podopieczni Marka Kwietnia mieli wielkie pretensje do sędziów.

Sobota w IV lidze: Ogniwo Wierzbica i Kryształ Werbkowice grały do samego końca!

Długo wydawało się, że Kryształ Werbkowice zakończy mecz z Gromem Kąkolewnica bez choćby jednego punktu. Piłkarze Piotra Welcza w samej końcówce wyciągnęli jednak wynik z 1:2 na 3:2. Bardzo podobnie przebiegało starcie: Ogniwo Wierzbica – Opolanin. Do przerwy goście prowadzili 2:1. Podopieczni Karola Bujaka wyrównali w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, a w czwartej przechylili szalę na swoją stronę.

KS Cisowianka Drzewce po wygranej z Granitem Bychawa spędzi sobotę na fotelu lidera

Dziesiąty mecz z rzędu bez porażki beniaminka z Drzewc. KS Cisowianka w sobotę musiała się jednak trochę namęczyć na komplet punktów. Ostatecznie pokonała Granit Bychawa 2:1, a zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył oczywiście Karol Kalita. Dzięki temu drużyna Łukasza Gizy sobotę spędzi na fotelu lidera tabeli IV ligi.

Start Krasnystaw i Janowianka w niedzielę zagrają o fotel lidera IV ligi. Będzie darmowa transmisja

Kibice w Krasnymstawie i Janowie Lubelskim zacierają ręce. I trudno się dziwić. W niedzielę lider tabeli, czyli Start zmierzy się z drugą Janowianką w meczu na szczycie. Początek zawodów już o godz. 11.

Dziewięć goli Chełmianki w Pucharze Polski, a finał ze Startem Krasnystaw

W środę zostały rozegrane półfinałowe mecze pucharu Polski w okręgu chełmskim. Zgodnie z planem na placu boju pozostały już jedynie: Chełmianka i Start Krasnystaw.

Znamy pary 1/4 finału Pucharu Polski w okręgu lubelskim. Derby Świdnika jeszcze nie teraz

Poznaliśmy już pary 1/4 finału Pucharu Polski w okręgu lubelskim. Na razie nie trafili na siebie trzecioligowcy ze Świdnika. Piłkarzy Avii i Świdniczanki czekają wyjazdowe mecze z przedstawicielami Hummel IV ligi

Lublinianka postraszyła Janowiankę, nieudany debiut trenera i Start nadal liderem IV ligi

W sobotę na ławce trenerskiej Huraganu Międzyrzec Podlaski debiutował Maciej Syga. Wydawało się, że idealnym rywalem na przełamanie kiepskiej serii gospodarzy będzie Ogniwo Wierzbica, czyli ostatnia drużyna w tabeli. Tymczasem goście zaskoczyli rywali i zgarnęli trzy punkty.

Trzy gole w cztery minuty, Cisowianka Drzewce odwróciła losy meczu w Opolu Lubelskim

W niedzielę na boisku w Opolu Lubelskim spotkały się dwie drużyny z czołówki tabeli. Lepiej zawody rozpoczął Opolanin, ale Cisowianka Drzewce pokazała, że dysponuje wielką siłą ognia. W końcówce pierwszej połowy goście strzelili trzy gole w cztery minuty, a ostatecznie wygrali 5:2.

Rezerwy Motoru powalczyły ze Stalą Kraśnik, ale punktów nie zdobyły [zdjęcia]

Trzynastą kolejkę Hummel IV ligi otworzył mecz przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie. Motor II podejmował Stal Kraśnik i na pewno nudy nie było. W sumie padło sześć bramek, a niedawny lider tabeli ograł gospodarzy 4:2.

Szybka czerwona kartka, Brillant znowu strzela i Sygnał lepszy od Motoru II w derbach Lublina [zdjęcia]

Sygnał górą w derbach Lublina! Piłkarze Przemysława Drabika pokonali czwartoligowe rezerwy Motoru 1:0 w ramach czwartej rundy okręgowego Pucharu Polski. Goście od 20 minuty grali jednak w dziesiątkę, a później zmarnowali kilka świetnych okazji.

Huragan Międzyrzec Podlaski zmienił trenera

Po siedmiu porażkach z rzędu doszło do zmiany na ławce trenerskiej klubu z Międzyrzeca Podlaskiego. Przemysława Sałańskiego w roli szkoleniowca Huraganu zastąpił Maciej Syga, który ostatnio pracował w Orlętach Łuków.

W środę derby Lublina w Pucharze Polski, spacerki dla Avii i Świdniczanki?

Dzisiaj zostanie rozegrana czwarta runda Pucharu Polski w okręgu lubelskim. Do gry przystąpią już trzecioligowcy: Avia i Świdniczanka, które zmierzą się z niżej notowanymi rywalami. Ciekawie zapowiadają się też derby Lublina pomiędzy: Sygnałem, a rezerwami Motoru (godz. 15, na stadionie przy ul. Zemborzyckiej).

Lewart wygrał w Kraśniku, przełamanie Gryfa Gmina Zamość i reszta wyników Hummel IV ligi

Jednym z ciekawszych meczów weekendu w IV lidze było starcie w Kraśniku. Stal podejmowała Lewart Lubartów. I niespodziewanie trzy punkty zabrali ze sobą goście, którzy wygrali na boisku lidera aż 3:0. Bohaterem był Paweł Myśliwiecki, który ustrzelił hat-tricka.

Łada 1945 Biłgoraj wygrała z Lublinianką. „Za pierwszą połowę zasłużyliśmy na trzy punkty” [zdjęcia]

Po dwóch zwycięstwach z rzędu na Wieniawie liczyli na kolejne punkty. W sobotę mierzyli się jednak z mocnym beniaminkiem z Biłgoraja. Łada 1945 po 32 minutach prowadziła 2:0 i chociaż w końcówce najadła się sporo strachu, to wygrała 2:1. To siódme zwycięstwo drużyny Pawła Babiarza w tym sezonie.

Męczarnie w pierwszej połowie, niecodzienne gole w drugiej i pewna wygrana Startu Krasnystaw z Gromem

W starciu Startu Krasnystaw z Gromem Kąkolewnica zdecydowanym faworytem była pierwsza z ekip. Po 45 minutach faworyt remisował jednak bezbramkowo z beniaminkiem. Szybko po wznowieniu gry drużyna Marka Kwietnia zdobyła dwa gole, a później poszło już z górki, bo wygrała ostatecznie 4:0.

Górnik Łęczna zagra z Tomasovią na 100-lecie czwartoligowca, Motor kontra Radomiak

Fortuna I Liga w weekend pauzuje ze względu na przerwę reprezentacyjną. To nie znaczy jednak, że nasze drużyny mają wolne. Zarówno Górnik Łęczna, jak i Motor Lublin pojawią się na boisku i rozegrają mecze kontrolne.

Doświadczenie w cenie, czyli klasyfikacja strzelców Hummel IV ligi

Po jedenastu kolejkach dwóch zawodników ma na koncie dwucyfrową liczbę bramek. To doświadczeni napastnicy: Paweł Myśliwiecki (Lewart Lubartów) oraz Jurij Perin (Janowianka)

Łada zatrzymała Janowiankę, Cisowianka uratowała remis w ostatniej chwili i bez goli w Lubartowie

W ramach jedenastej serii gier Hummel IV ligi ciekawie zapowiadało się zwłaszcza starcie beniaminków: Łady 1945 Biłgoraj i Janowianki. Druga z ekip była w końcu liderem tabeli. Mecz zakończył się remisem 1:1, co spowodowało, że drużyna Ireneusza Zarczuka spadła na najniższy stopień podium.

Efektu nowej miotły nie było, Lublinianka wygrała w Kąkolewnicy

Adrian Świderski w sobotę zadebiutował na ławce trenerskiej Gromu Kąkolewnica. Nowy szkoleniowiec będzie musiał jednak poczekać na pierwsze punkty. Jego nowi podopieczni przegrali u siebie z Lublinianką 0:1. Dla przyjezdnych to druga wygrana z rzędu, a trzecia w sezonie.

Stal Kraśnik szybko odzyskała fotel lidera po wygranej z Górnikiem II Łęczna

Dwa gole Kamila Króla wystarczyły, żeby Stal wróciła na pierwsze miejsce w tabeli. Kraśniczanie pokonali w sobotę na swoim stadionie rezerwy Górnika Łęczna 2:0. Dopiero w niedzielę swoje spotkanie w Biłgoraju rozegra jednak Janowianka, która może odzyskać fotel lidera.