Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Ponad 50 stoisk kół naukowych i organizacji studenckich oraz niemal 100 warsztatów czeka na zainteresowanych już w najbliższy czwartek (7 marca). Na niektóre z paneli można się jeszcze zapisywać.
W poniedziałek w murach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbył się finał ogólnopolskiego konkursu języka włoskiego. Ponad 30 osób walczyło o złoty indeks na studia.
Co kryje się we łzach, wodzie z kałuży i rzeki, jak wygląda plazma niskotemperaturowa, jak projektuje się domy i drukuje za pomocą długopisu 3D - to część zagadnień, jakie poznawali dzisiaj młodzi uczestnicy warsztatów zorganizowanych na Politechnice Lubelskiej. Okazją był 4 marca - światowy dzień inżynierów.
Jak wskazuje Światowa Organizacja Zdrowia otyłość i nadwaga są chorobami cywilizacyjnymi. SPSK nr 4 i Uniwersytet Medyczny we wtorek organizują otwartą konferencję i warsztaty dla uczniów. O tym jak uzyskać prawidłową wagę i ją utrzymać zainteresowanym opowiedzą specjaliści.
W tym roku Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie obchodzi okrągłą, 80. rocznicę swojego istnienia. Z tej okazji planowane są liczne wydarzenia, które nie tylko uczczą bogatą historię uczelni, ale także zwrócą uwagę na jej osiągnięcia i przyszłe cele. Jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń będzie międzynarodowy kongres pod hasłem "Innowacja jest kobietą", nawiązujący do patronki Uniwersytetu.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej przygotował dla chętnych ponad 90 kierunków. Na tej liście jest kilkanaście nowości.
„MEDpedia – galeria medyczna” to nowy projekt, który zakłada stworzenie muzeum poświęconego dawnym praktykom w medycynie. To okazja do przyjrzenia się starym sprzętom, które stanowiły bazę dla dzisiejszych wysoko rozwiniętych technologii.
223. absolwentów kierunku pielęgniarskiego, pochodzących z 63. krajów świata m.in. Nigerii, Egiptu, Filipin, Turcji czy Zimbabwe, odebrało dyplomy ukończenia studiów pierwszego stopnia w Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie.
W tym roku wyjątkowo wcześnie kuszenie potencjalnych przyszłych studentów zaczyna Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Uczelnia na swój dzień otwarty zaprasza już w najbliższy czwartek, 29 lutego. Oprócz atrakcji dla tegorocznych maturzystów, w programie są m.in. warsztaty dla nauczycieli.
Nawet tysiąc uczniów z całego regionu ma wziąć udział w Dniach Otwartych Akademii WSEI. Wydarzenie organizowane przez uczelnię z ul. Mełgiewskiej rozpoczęło się dziś i potrwa do piątku.
Największy lubelski uniwersytet nie ma szczęścia do planów związanych z przebudową uczelnianej biblioteki. Najpierw niemal dwukrotnie wzrosły koszty inwestycji. Gdy udało się znaleźć brakujące środki, a nawet rozstrzygnąć przetarg, pojawiły się nowe, niespodziewane okoliczności.
Trwają już prace nad stworzeniem systemu ze sztuczną inteligencją do rozpoznawania chorób oczu. W ramach Lubelskiej Unii Cyfrowej, trzy uczelnie biorące udział w projekcie będą współpracować, aby wspólnie stworzyć innowacyjny standard diagnostyczny.
19 lutego, czyli w rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. Święto jest uznaniem dla polskich naukowców, którzy wzorem badacza z XVI wieku, przyczyniają się do postępu i rozwoju wiedzy.
Przedstawiciele 217 lubelskich firm zostali wyróżnieni za współpracę ze szkołami zawodowymi. Młodzież dzięki nim zdobywa doświadczenie, a nawet pierwszą pracę.
Wojciech Andrusiewicz został dyrektorem Akademii Nowoczesnych Mediów i Komunikacji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Dla byłego rzecznika ministra zdrowia, a ostatnio Narodowego Banku Polskiego, jest to powrót do Lublina po kilku latach pracy w Warszawie.