Blokady dróg organizują dziś rolnicy na wielu drogach województwa lubelskiego. Najnowsze informacje o utrudnieniach w ruchu.
Godz. 13:00
Zdjęcia z protestu rolników w Międzyrzecu Podlaskim:
Protest rolników w Międzyrzecu Podlaskim
Godz. 11:56
W miejscowości Zaścianki na obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego protest odbywa się poprzez czasowe wstrzymywanie ruchu na około 20 minut. Protest jest nadzorowany przez policję - informuje GDDKiA w Lublinie. Nie wiadomo jeszcze kiedy protest może się zakończyć.
Godz. 11:45
Utrudnienia w ruchu w Moszczance na drodze krajowej nr 48 między Kockiem a Dęblinem - informuje GDDKiA w Lublinie. Przejazd kolumny ciągników rolniczych na odcinku: rondo Lubelska – rondo pod S17 węzeł Ryki Południe.
Godz. 11:27
A tak wygląda protest rolników na rondzie w Łucce koło Lubartowa, na drodze krajowej nr 19.
Protest rolników na rondzie w Łucce
Godz. 11:05
W Międzyrzecu Podlaskim rozpoczęła się blokada drogi. Zdjęcia z protestu.
Godz. 10:30
W Międzyrzecu Podlaskim protest ma ruszyć o godzinie 11.
Godz. 10:10
Miejscowość Stok, droga krajowa nr 63 Łuków – Radzyń Podlaski. Tutaj także są utrudnienia w ruchu z powodu protestu rolników.
>>>
Utrudnień w ruchu kierowcy mogą się spodziewać m.in. w Międzyrzecu Podlaskim, Łucce koło Lubartowa, albo w okolicach Chełma na drodze krajowej nr 12.
"Utrudnienia na #DK12 w okolicach Chełma. Tak wygląda przejazd ciągników w stronę Lublina" – ostrzega GDDKiA w Lublinie na Twitterze.
Ciągniki jeżdżą w eskorcie policji na trasie Chełm - Stołpie (stacja paliw) - Chełm.
📢 Utrudnienia na #DK12 w okolicach Chełma. Tak wygląda przejazd ciągników w stronę Lublina. pic.twitter.com/57r3Dl5lbb
— GDDKiA Lublin (@GDDKiA_Lublin) October 21, 2020
Jak dodaje GDDKiA ciągniki blokują także przejazd na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 76 z drogą powiatową do Sięciaszki Drugiej (odcinek Stoczek Łukowski - Łuków).
Utrudnienia dla kierowców są również na drodze nr 74. "Kolumna pojazdów rolniczych jeździ od mostu na Wiśle do centrum Annopola i ponownie w kierunku mostu" – ostrzegają drogowcy.
Lubelska Policja wylicza miejsca utrudnień:
***
Rolnicy sprzeciwiają się ustawie chroniącej zwierzęta. – Czekamy do końca tego tygodnia na rozmowę z premierem. Nie zgadzamy się na dalsze procedowanie piątki dla zwierząt. Ta ustawa jest szkodliwa, żądamy jej odrzucenia w całości – podkreśla Michał Kołodziejczak, szef Agrounii, która koordynuje protesty rolników.
Piątka dla zwierząt wróci teraz pod obrady Sejmu, choć w zmienionej przez Senat treści. Senatorowie chcą m.in. dłuższych terminów na wejście ustawy w życie. Zmiany dotyczą też zasad uboju rytualnego i hodowli zwierząt futerkowych. W sumie Senat wprowadził 36 poprawek, które Sejm może jednak odrzucić.