Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rolnictwo

21 października 2020 r.
10:01

Lubelskie: Traktory i inne pojazdy blokują drogi w regionie. Protesty rolników

Autor: Zdjęcie autora eb pab
18 7 A A
Protest rolników w Łucce koło Lubartowa
Protest rolników w Łucce koło Lubartowa (fot. Piotr Michalski)

Blokady dróg organizują dziś rolnicy na wielu drogach województwa lubelskiego. Najnowsze informacje o utrudnieniach w ruchu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Godz. 13:00

Zdjęcia z protestu rolników w Międzyrzecu Podlaskim:

Protest rolników w Międzyrzecu Podlaskim

Godz. 11:56

W miejscowości Zaścianki na obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego protest odbywa się poprzez czasowe wstrzymywanie ruchu na około 20 minut. Protest jest nadzorowany przez policję - informuje GDDKiA w Lublinie. Nie wiadomo jeszcze kiedy protest może się zakończyć.

Godz. 11:45

Utrudnienia w ruchu w Moszczance na drodze krajowej nr 48 między Kockiem a Dęblinem - informuje GDDKiA w Lublinie. Przejazd kolumny ciągników rolniczych na odcinku: rondo Lubelska – rondo pod S17 węzeł Ryki Południe.

Godz. 11:27

A tak wygląda protest rolników na rondzie w Łucce koło Lubartowa, na drodze krajowej nr 19.

Protest rolników na rondzie w Łucce

Godz. 11:05

W Międzyrzecu Podlaskim rozpoczęła się blokada drogi. Zdjęcia z protestu.

Godz. 10:30

W Międzyrzecu Podlaskim protest ma ruszyć o godzinie 11.

Godz. 10:10

Miejscowość Stok, droga krajowa nr 63 Łuków – Radzyń Podlaski. Tutaj także są utrudnienia w ruchu z powodu protestu rolników.

>>>

Utrudnień w ruchu kierowcy mogą się spodziewać m.in. w Międzyrzecu Podlaskim, Łucce koło Lubartowa, albo w okolicach Chełma na drodze krajowej nr 12.

"Utrudnienia na #DK12 w okolicach Chełma. Tak wygląda przejazd ciągników w stronę Lublina" – ostrzega GDDKiA w Lublinie na Twitterze.

Ciągniki jeżdżą w eskorcie policji na trasie Chełm - Stołpie (stacja paliw) - Chełm.

Jak dodaje GDDKiA ciągniki blokują także przejazd na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 76 z drogą powiatową do Sięciaszki Drugiej (odcinek Stoczek Łukowski - Łuków).

Utrudnienia dla kierowców są również na drodze nr 74. "Kolumna pojazdów rolniczych jeździ od mostu na Wiśle do centrum Annopola i ponownie w kierunku mostu" – ostrzegają drogowcy.

Lubelska Policja wylicza miejsca utrudnień:

* Powiat bialski - Droga krajowa nr 2 w miejscowości Międzyrzec Podlaski zablokowana. Policjanci kierują samochody osobowe objazdem innymi ulicami miasta
 
* Powiat chełmski - droga krajowa nr 12 . Ciągniki rolnicze z małą prędkością jadą od Chełma w kierunku Lublina. Policjanci zorganizowali objazd przez miejscowość Staw.
 
* Powiat radzyński - Droga krajowa nr 63 miejscowość Stok jest zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy przez miejscowości Skrzyszew – Gąsiory. Droga krajowa nr 17 w miejscowości Borki rolnicy jadąc ciągnikami spowalniając ruch
 
* Powiat łukowski – Droga krajowa nr 74 zablokowana w miejscowości Sięciaszka. Objazd przez miejscowość Wólka Zastawska.
Droga wojewódzka nr 806, 807 i 808 rolnicy jadą ciągnikami w kierunku Łukowa spowalniając ruch.
 
* Powiat lubartowski - Droga krajowa nr 19 w miejscowości Łucka jest zablokowana. Dla jadących od Kocka policjanci wyznaczyli objazd przez miejscowość Kamionka. Samochody ciężarowe jadące od Lublina kierowane są w miejscowości Niemce objazdem przez miejscowości Garbów - Przytoczno
 
* Powiat kraśnicki - Droga krajowa nr 74 miejscowość ciągniki rolnicze przemieszczają się pomiędzy miejscowościami Annopol - Jakubowice utrudniając ruch pojazdów.
 
* Powiat rycki - Droga krajowa nr 48 w miejscowości Moszczanka ruch spowolniony z uwagi na przejazd rolników

***

Rolnicy sprzeciwiają się ustawie chroniącej zwierzęta. – Czekamy do końca tego tygodnia na rozmowę z premierem. Nie zgadzamy się na dalsze procedowanie piątki dla zwierząt. Ta ustawa jest szkodliwa, żądamy jej odrzucenia w całości – podkreśla Michał Kołodziejczak, szef Agrounii, która koordynuje protesty rolników.

Piątka dla zwierząt wróci teraz pod obrady Sejmu, choć w zmienionej przez Senat treści. Senatorowie chcą m.in. dłuższych terminów na wejście ustawy w życie. Zmiany dotyczą też zasad uboju rytualnego i hodowli zwierząt futerkowych.  W sumie Senat wprowadził 36 poprawek, które Sejm może jednak odrzucić.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Bramkarz Górnika Łęczna kontuzjowany

Bramkarz Górnika Łęczna kontuzjowany

Górnik Łęczna od wtorku zaczyna przygotowania do kolejnego meczu w Betclic I Lidze. W niedzielę zielono-czarni zagrają na wyjeździe z Wisłą Płock i będą musieli poradzić sobie bez swojego bramkarza

Zamojski Dom Kultury mieście się przy ul. Partyzantów 13
15 listopada 2024, 18:00

Sześć dekad domu kultury. Jubileuszowa gala wkrótce

Najpierw był powiatowym, później wojewódzkim, a od jakiegoś czasu już miejskim. Ale cały czas działa pod tym samym adresem i w swojej siedzibie zorganizuje galę z okazji jubileuszu. Zamojski Dom Kultury świętuje swoje 60-lecie.

29-latek zadźgał partnera swojej matki
WIDEO
film

29-latek zadźgał partnera swojej matki

Nawet dożywocie może grozić 29-latkowi, który oskarżony jest o zabójstwo 42-letniego partnera swojej matki. Mężczyzna przyznał się do dokonania zbrodni.

ilustracyjne zdjęcie
biała podlaska

Białorusin przez 5 lat szpiegował lotnisko. Pomagał mu Polak

Przez pięć lat Nikolay M. śledził lotnisko w Białej Podlaskiej. Prokuratura oskarża go szpiegostwo na rzecz białoruskiego wywiadu. Pomagał mu w tym Polak.

Osoby bezdomne najczęściej ukrywają się w pustostanach. Policja w okresie jesienno-zimowym prowadzi patrole prewencyjne sprawdzając czy koczują tam osoby potrzebujące pomocy

Pierwszy przypadek wychłodzenia na Lubelszczyźnie. Zwracajmy uwagę na bezdomnych

Policjanci z Opola Lubelskiego wyjaśniają okoliczności śmierci 49-letniej mieszkanki Karczmisk. Prawdopodobną przyczyną śmierci było wychłodzenie. To pierwszy przypadek w tym sezonie na Lubelszczyźnie.

Inwestycje drogowe na Ponikwodzie! Drogi, chodniki i węzeł przesiadkowy.
WTOREK NA DZIELNI
film

Inwestycje drogowe na Ponikwodzie! Drogi, chodniki i węzeł przesiadkowy.

Gdzie powstanie droga, a gdzie chodnik czy oświetlenie – o inwestycjach w poszczególnych dzielnicach Lublina w nowym programie "Wtorek na dzielni" pytamy dyr. Grzegorza Malca, szefa Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Lublinie.

Przedstawicielki Cementu-Gryfa Chełm stawały na podium zawodów w Krakowie

Dobre występy przedstawicieli Cementu-Gryfa Chełm podczas zawodów w Krakowie i Zgierzu

W Krakowie rozegrany został Międzynarodowy Turnieju im. Władysława Bajorka. Zawody odbyły się w trzech grupach wiekowych, wśród dzieci, młodzików i kadetów. Wzięli w nich udział zawodnicy z Polski, Węgier, Ukrainy, Czech, Armenii, Danii, Chorwacji, Jordanii i Słowacji.

Klaudia Kudełko
古典音樂

Z Zamościa do Pekinu z nieznanym utworem Chopina

Pekin, Szanghaj, Xiamen, Chengdu, Chongqing i Shenzhen – w tych miastach zagra Klaudia Kudełko, pianistka z Zamościa, zdobywczyni nagrody specjalnej Outstanding Performance Prize za najlepszy występ na żywo w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Co zagra? Nieznany dotąd utwór Chopina.

Jubileuszowa edycja Targów Energetycznych ENERGETICS w Lublinie
galeria

Jubileuszowa edycja Targów Energetycznych ENERGETICS w Lublinie

Premierowe produkty, usługi i rozwiązania dla energetyki, szkolenia produktowe, panele dyskusyjne, seminaria oraz specjalistyczny program konferencyjny – tak zapowiada się jedno z najważniejszych wydarzeń dedykowane branży energetycznej – 15 edycja Targów Energetycznych ENERGETICS, które odbędą się w dniach 19 – 21 listopada 2024 roku. (Targi Lublin S.A., ul. Dworcowa 11).

Lubelskie CBŚP zlikwidowali linię produkcyjną narkotyków
ZDJECIA i WIDEO
galeria
film

Lubelskie CBŚP zlikwidowali linię produkcyjną narkotyków

Blisko tonę narkotyków o łącznej wartości 43 mln złotych zlikwidowali policjanci Centralnego Biura Śledczego z Lublina. Decyzją Sądu zamieszani w sprawę zostali tymczasowo aresztowani.

Dlaczego warto zmienić opony na zimowe?

Dlaczego warto zmienić opony na zimowe?

Zbliżająca się zima to doskonały moment, aby zastanowić się nad zmianą opon na zimowe. Wiele osób zastanawia się, czy to konieczne. Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak, szczególnie jeśli zależy nam na bezpieczeństwie jazdy zimą. Opony zimowe są zaprojektowane tak, aby zapewnić lepszą przyczepność na śliskiej nawierzchni, co jest kluczowe podczas jazdy po oblodzonych czy zaśnieżonych drogach.

Hojność coraz większa. Rekordowa kwesta na cmentarzu
galeria

Hojność coraz większa. Rekordowa kwesta na cmentarzu

O blisko 3 tys. zł więcej niż rok temu trafiło do puszek kwestarzy podczas zorganizowanej w weekend w Zwierzyńcu zbiórki pieniędzy na ratowanie zabytkowych nagrobków.

Szymon Ładniak będzie miał okazję na występ w Grand Prix Makau

Szymon Ładniak wystartuje w prestiżowym wyścigu Grand Prix Makau

Szymon Ładniak idzie śladami Roberta Kubicy. Lublinian w listopadzie będzie miał okazję wystąpić w prestiżowym Grand Prix Makau.

Kury w ogrodzie - nowa moda w Polsce na woliery z siatki

Kury w ogrodzie - nowa moda w Polsce na woliery z siatki

W ostatnich latach rosnącą popularność zdobywa trend hodowania kur w przydomowych ogrodach. Moda ta, choć inspirowana przede wszystkim względami ekologicznymi i praktycznymi, nieustannie rozwija się w całej Polsce. Jednym z kluczowych elementów takiej hodowli są woliery z siatki z drobnym oczkiem, które pozwalają na utrzymanie ptaków w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach. W niniejszym artykule opowiemy o tym, dlaczego kury w ogrodzie stają się tak popularne oraz jakie zalety niosą przydomowe woliery. Musimy jeszcze nadmienić, że przygotowując się do napisania tego artykułu odwiedziliśmy kilku hodowców kur – hodowców hobbystów, którzy utrzymują swoje ptaki w celach rekreacyjnych i kulinarnych. Jak mówią Państwo Kosterscy z Ostrzeszowa którzy na działce ROD maja mały kurnik i wolierę – nic nie zastąpi swojego jajka, a tylko rosół z własnej kury smakuje wyśmienicie.

Atrakcje na event firmowy - jak zaskoczyć pracowników?

Atrakcje na event firmowy - jak zaskoczyć pracowników?

Zastanawiasz się, jakie atrakcje wybrać na event firmowy? Ta decyzja może przesądzić o sukcesie wydarzenia! Trafnie dobrane aktywności zapewnią świetną zabawę, wzmocnią integrację zespołu i poprawią atmosferę w firmie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium