Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Źle będzie niedzielę nad jeziorem wspominał 41-latek z Rejowca Fabrycznego. Z Okuninki wrócił w kajdankach.
Nie była to akcja może tak spektakularna, ale polała się krew. Włodawscy policjanci musieli jechać do Okuninki, żeby poskromić włamywacza. Mężczyzna nie wytłumaczył im, z jakiego powodu wszedł bez pytania do wagonu pocztowego. Efekt jest taki, że czeka go długa odsiadka. Pod uwagę będzie brany jeden, dosyć istotny szczegół
Policja zatrzymała poszukiwanego mężczyznę. I to jest dopiero początek tej miłosnej opowieści,.
Wczoraj policjanci zatrzymali trzy młode kobiety, które uczestniczyły w bójce w Okunince. Do regularnej walki kobiet doszło nad brzegiem jeziora pod koniec lipca.
Widząc jadącego całą szerokością jezdni kierowcę microcara postanowili interweniować. Kierowcy toyoty i ciężarówki zabrali kluczyki 66-latkowi. Ich podejrzenia, co do stanu trzeźwości mężczyzny się potwierdziły.
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej we Włodawie ma problem z modernizacją z ciepłowni. Do ogłoszonych przez spółkę dwóch przetargów nie zgłosił się żaden chętny. Lekarstwem miało być zamówienie z wolnej ręki, ale i tu pojawił się kłopot. Postępowanie trzeba było unieważnić, bo urzędnicy wysłali zapytanie... nie pod ten adres
Krytykowane przez przyrodników zasieki nad Bugiem mają być zlikwidowane. Zajmą się tym żołnierze. Ale optymizmu u mieszkańców nadbużańskich terenów nie widać.
Urlop lekarza nie powinien oznaczać zawieszenia pracy całego oddziału, a tak się jednak niestety dzieje. Dezorganizacja pracy szpitalnych oddziałów w regionie nie wynika tylko z sezonu urlopowego – po prostu lekarzy jest za mało.
Włodawscy strażacy i policjanci pomogli w nocy 54-latkowi, który ugrzązł w bagnie.
Zanosi się na podwyżki opłat za ciepłą wodę i ogrzewanie z sieci. Do zmiany cen szykują się już wytwórcy energii cieplnej oraz firmy dostarczające ją do mieszkań. I już wiadomo, że to nie koniec.
Ilu uczniów poszczególnych szkół w powiecie włodawskim zdało egzamin maturalny? Jakie wyniki otrzymali z egzaminów na poziomie podstawowym? Znamy statystykę.
Do tragicznego wypadku doszło na drodze między Włodawą a Chełmem. Dwie kobiety w toyocie yaris wjchały wprost pod tira.
Lato jeszcze na dobre się nie zaczęło, a policja informuje o kolejnych przypadkach utonięć w woj. lubelskim. W piątek życie w ten sposób straciły dwie osoby. Dzisiaj służby prowadzą poszukiwania zaginionego 17-latka, którego rzeczy znaleziono nad zalewem w Zamościu
Podczas kilkudniowej wyprawy ekolodzy chcą dotrzeć do samorządowców, mieszkańców i turystów. I uświadomić im zagrożenia wynikające z działalności górniczej w okolicach Poleskiego Parku Narodowego. – Nasza wyprawa jest wezwaniem do rozmowy, czy Polesie ma być po lesie, czy po węglu – podkreśla Krzysztof Gorczyca.
Tradycyjne pieśni Polesia Lubelskiego i Wołyńskiego będzie można usłyszeć w najbliższą niedzielę w Urszulinie. Wyjątkowy koncert odbędzie się na terenie siedziby Poleskiego Parku Narodowego (wejście od ul. Chełmskiej) o godz. 17.
– Od dwóch lat nastawiamy się na ewentualność, że sezonu może nie być. Ale co roku się udaje, ludzie dzwonią i teraz też jesteśmy dobrej myśli – mówi właściciel jednego z ośrodków nad jeziorem Białym. Popularna miejscowość letniskowa szykuje się do sezonu wakacyjnego
Sprawa została dawno temu umorzona, ale wrócili do niej specjaliści z policyjnego Archiwum X. Tak udało się namierzyć sprawcę śmiertelnego wypadku z 2001 roku.
Po 10 miesiącach różnych restrykcji, do 68 przygranicznych miejscowości na Lubelszczyźnie wraca normalność. Przestanie tu obowiązywać „zakaz przebywania” wprowadzony w odpowiedzi na falę migracji przez polsko – białoruską granicę.
Świetna wiadomość dla sympatyków urokliwego miejsca. Po dwóch latach przerwy do Holi wraca doroczny jarmark. W święto patrona prawosławnej cerkwi stojącej nieopodal, znów przyjadą wystawcy i turyści
Rozpoczęły się prace przy rozbiórce pomnika „walk i męczeństwa wojsk polskich i sowieckich” przy ul. Czworobok. Za likwidacją monumentu w przeprowadzonej przez Urząd Miasta ankiecie opowiedzieli się mieszkańcy.
To najrzadszy gatunek sowy w Polsce, a do tego jeden z największych na świecie. Jest szczególnie związany z Lubelszczyzną i gniazduje w lasach w okolicach Włodawy. Puszczyk mszarny podlega ścisłej ochronie, dlatego spotkanie go graniczy z cudem. Ale dzięki przyrodnikom i zamontowanej przez nich kamerze możemy podglądać jego codzienne życie w naturalnym środowisku.
Główne zadanie samca to zdobywanie jedzenia dla dwóch młodych, a samica pilnuje porządku w gnieździe. Puszczyk mszarny to niezwykle rzadka sowa, której domem jest Lubelszczyzna. Teraz, dzięki kamerze internetowej, możemy podglądać te ptaki w ich naturalnym środowisku w Sobiborskim Parku Krajobrazowym.
Dobiegają końca prace przy rewitalizacji włodawskiego rynku. W tym tygodniu wykonano próby oświetlenia elewacji Czworoboku i okolicznej zieleni. Oficjalne otwarcie zaplanowano na lipiec, a władze miasta liczą, że weźmie w nich udział prezydent Andrzej Duda.
Mieszkańcy nie chcą pomnika „walk i męczeństwa żołnierzy polskich i sowieckich” w centrum miasta. Tak wynika z przeprowadzonej przez magistrat ankiety. Decyzja w sprawie przyszłości monumentu ma zapaść w najbliższych dniach
W maju w ramach trasy Sceny Reduta Teatr Osterwy odwiedzi trzy kolejne miejsca w województwie: Hrubieszów, Chełm i Włodawę.