Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Ponad 3,2 mln złotych wypłacił tej pory wojewoda lubelski przedsiębiorcom za straty związane ze stanem wyjątkowym.
Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 28 do 38 lat, którzy mogli mieć związek ze śmiercią 33-letniego mieszkańca Włodawy. Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut.
Informacje o śmierci mężczyzny policjanci otrzymali w piątek rano. Wcześniej lekarze alarmowali, że mógł być ofiarą pobicia.
- Drzewa w pasie drogowym powinny być tak usytuowane, żeby nie powodowały niszczenia nawierzchni drogi oraz nie utrudniały jej użytkowania - przekonuje Kamil Jakubowski, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie
Pilarze, którzy społecznie podjęli się wycinki, drewno wożą prosto na granicę. „Jesion nawet mokry pali się znakomicie, inne gatunki Żołnierze będą spalać pół na pół z suchym drewnem i gra gitara, wszyscy zadowoleni”
Zdjęcia wycinanych drzew na drodze nr 816 pokazaliśmy dr inż. Marzenie Suchockiej z Katedry Architektury Krajobrazu SGGW
Powstaje kontenerowe miasteczko dla żołnierzy wspierających funkcjonariuszy Straży Granicznej w ochronie granicy. Ma w nim zamieszkać około 500 osób.
Wojewoda lubelski interweniuje w sprawie dróg rozjeżdżanych przez wojskowe ciężarówki przy granicy z Białorusią. Na początek, samorządy mają oszacować koszty ich napraw.
„Suchy opał z trasy 816 trafia prosto nad Bug!” – chwali się w internecie firma z Horodyszcza i zamieszcza zdjęcia i filmy z usuwania największych drzew na trasie z Włodawy do Kodnia. Tu wyciętych zostaje 20, ale dalej w rejonie Zarządu Dróg Wojewódzkich Biała Podlaska na piły czeka kolejnych 166. Drewno zabiera stacjonująca przy granicy jednostka wojskowa.
1 676 062 zł – co najmniej tyle udało się zebrać wolontariuszom z województwa lubelskiego podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszyscy cieszą się z osiągniętych wyników, zwłaszcza że w zbiórce bardzo przeszkadzała pogoda oraz pandemia, która uziemiła wielu wspierających i zbierających.
Gdy drogowcy oznaczyli farbą stare drzewa w zabytkowej alei natychmiast zareagowali okoliczni mieszkańcy. W internecie pojawił się apel o powstrzymanie wycinki a w urzędach rozdzwoniły się telefony.
Jeżeli ktoś ma informacje o mężczyźnie, powinien skontaktować się z policją.
Mieszkańcom jest po prostu wstyd, gdy pod ich posesje podjeżdża nasz radiowóz wyposażony w aparaturę kontrolną – mówi Janusz Wójtowicz, komendant Straży Miejskiej w Świdniku. Dzięki coraz czulszym urządzeniom strażnicy mogą zdalnie sprawdzić, czym palimy w piecu. I czym trujemy i siebie, i sąsiadów.
Mimo nawiązania współpracy z PiS burmistrz Włodawy chce być członkiem Nowej Lewicy. Wiesław Muszyński przekonał lubelskich kolegów, że porozumienie z partią rządzącym dotyczy tylko samorządu. Ale będzie musiał się wytłumaczyć centrali swojej partii.
W czwartek, 20 stycznia zostaną otwarte dwa sklepy sieci Netto w Lubelskiem – we Włodawie i w Dorohusku. Tego samego dnia mają rozpocząć działalność także markety w innych częściach Polski m.in. w Białymstoku i Wałbrzychu.
Zabytkowemu kościołowi pw. św. Stanisława w Wereszczynie (gm. Urszulin) dodatkowego uroku przydają okalające go niemal równie stare lipy. Problem w tym, że w ciągu ostatnich czterech lat trzy z tych wiekowych drzew powaliły się na ziemię.
Jeszcze w tym roku we Włodawie ma powstać tężnia solankowa. Inwestycja ma zostanie sfinansowana z pieniędzy, jakie magistrat otrzymał z rządowego funduszu związanego z promocją szczepień przeciwko Covid-19.
Mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych otrzymał 55-letni rowerzysta z gminy Hańsk. Mężczyzna jechał na rowerze mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Wiesław Holaczuk jest od poniedziałku zastępcą burmistrza Włodawy. Nominacja wywołała zaskoczenie, bo Holaczuk jest działaczem PiS. Tymczasem miastem rządzi związany z lewicą Wiesław Muszyński. – Liczę, że pozwoli nam to na poszukiwanie dodatkowych środków rządowych dla rozwoju miasta – nie ukrywa burmistrz.
Najprawdopodobniej doszło do zwarcia instalacji elektrycznej – taka jest wstępna przyczyna wybuchu ognia w lokalu gastronomicznym w Okunince (powiat włodawski). W pożarze drewnianego budynku na szczęście nikt nie ucierpiał. Trwa szacowanie strat.
Po niedawnej obniżce akcyzy ceny paliw nieco spadły. Ale może być jeszcze taniej – jeżeli wybierzemy się na miejską stację benzynową. Plany ich uruchomienia ma kilka miast z naszego regionu.
Wypieka prawdziwe cuda. Jej pierniki trafiły do pałacu prezydenckiego, gdy zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Sposób na sukces”. W ciągu jednej nocy potrafi z piernikowego ciasta wyczarować bożonarodzeniową szopkę, kilka aniołów, a nawet wiejski pejzaż z podświetlanym stawem.
Tradycja postnego, ale świątecznego jedzenia przed świętem Bożego Narodzenia była w czasach Pociejów bardzo rozpowszechniona i pełna inwencji kulinarnej. Była także próbą pogodzenia dwóch żywiołów: postu, będącego wyrzeczeniem i wspaniałego, uroczystego smaku powiązanego ze spotkaniem, rytuałem, religią, czymś. co ludzi jednoczy – Rozmowa z prof. Jarosławem Dumanowskim, który kieruje Centrum Dziedzictwa Kulinarnego na Wydziale Nauk Historycznych UMK.
Dwie osoby trafiły do szpitala po tym, jak samochód, którym podróżowały, zderzył się z łosiem. Zwierzę nie przeżyło.
Do wypadku doszło przed godziną 7 na drodze wojewódzkiej nr 816 w pobliżu miejscowości Różanka.