Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

27 sierpnia 2012 r.
12:46
Edytuj ten wpis

Zamość: Zmiany w rozkładzie MZK, likwidują niektóre linie

Wraz z początkiem roku szkolnego zmieni się również rozkład jazdy (Archiwum)
Wraz z początkiem roku szkolnego zmieni się również rozkład jazdy (Archiwum)

Zamość. Kolejne zmiany w rozkładzie jazdy wejdą w życie już we wrześniu. W sumie, dotknął aż 13 linii. Niektóre z nich zostaną zlikwidowane, inne będą kursować ze zmienionym rozkładem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– We wrześniu trzeba będzie na nowo zapoznać się z rozkładami jazdy. Zmiany mają usprawnić kursowanie komunikacji miejskiej i wyeliminować nierentowne kursy, gdzie liczba pasażerów jest naprawdę znikoma, tzn. 2–3 osoby – powiedział na antenie Radia Lublin prezes MZK Jarosław Maluha.

Od 1 września pasażerowie będą musieli liczyć się z tym, że kursy linii nr. 0 zostaną skrócone do osiedla Słoneczny Stok. – Zmiany funkcjonowały już w wakacyjnym rozkładzie jazdy i rozpoczęły się na początku sierpnia. We wrześniu, kiedy zacznie obowiązywać normalny rozkład, pojawią się następne. Wśród najistotniejszych będzie skrócenie linii nr 4. Autobus dojedzie do ul. Nadrzecznej. Wycofano kursy z ul. Krasnobrodzkiej i z Kalinowice Sklep. Z kolei 56 będzie wyruszać w trasę od godz. 5.56 – mówi Andrzej Kociubowski, kierownik dział eksploatacji ruchu.

Co się już zmieniło?: Linia 2: zmiany w godz. 11.40–15. W niedziele pierwszy kurs z Kalinowic rozpoczyna o godz. 8.15. Nie będzie kursów w dni świąteczne.

• Linia 3 – korekta czasu kursowania autobusu we wszystkie dni tygodnia.

• 7 – w dzień powszedni korekta czasu kursowania w godz. 7.55 – 16.50

• 10 – korekta czasu we wszystkie dni tygodnia

• 11 – w dzień powszedni skrócony czas kursowania do godz. 21.14. W niedziele i święta autobus kursuje do godz. 19.28

• 14 – korekta kursowania od godz. 9.20 – 16.30. Kurs z godz. 15.02 z Zamoyskiego do Pniówka, skierowany przez ul. Zagłoby i Wojska Polskiego, wycofany z ul. Kilińskiego

• 17 – korekta czasu kursowania autobusu w godz. 9.35 – 17.40 w dzień powszedni. W soboty, niedziele i św. skrócony czas kursowania do godz. 16

• 21 – w niedziele i święta rozpoczyna kursowanie od godz. 7.55 od przystanku Wyszyńskiego Rondo w kierunku Żdanówka. W soboty ze Żdanówka o godz. 20.10 oraz w niedziele i święta o 19.45 kurs bezpośrednio do ul. Lubelskiej i bazy MZK.

• 31 – w soboty kursem o godz. 17.40 z Hrubieszowskiej skrócony przejazd do Lubelskiej CPN. W niedziele i św. rozpoczyna kursem o godz. 9, od Lubelskiej w kierunku Hrubieszowskiej i Szopinka

• 49 – rozpoczyna o godz. 6.23 od Piłsudskiego Planty w kierunku Janówki. Kursem o 16.21 z Janówki do Zamościa dojazd do Lubelskiej.

• 56 – rozpoczyna kursowanie od Wysokie Remiza od godz. 5.55. W niedziele i święta korekta kursowania w godz. 6.20 – 7.36.

– Ze zmianami można zapoznawać się na przystankach autobusowych oraz naszej stronie internetowej www.mzk.zamosc.pl – mówi Kociubowski.

Pozostałe informacje

Motor w dwóch kolejkach w 2025 roku dopisał do swojego konta jeden punkt

Jagiellonia Białystok - Motor Lublin (relacja na żywo)

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Jagiellonia BIałystok - Motor Lublin. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30.

Jarosław Niemiec - związkowiec podczas strajku głodowego

Jak będzie przyszłość górników z Bogdanki? Jutro zaczyna pracę specjalny zespół

Jutro, 17 lutego, zacznie pracę powołany w ubiegłym tygodniu Zespołu ds. transformacji regionów. Chodzi o przyszłość górników z Bogdanki, ale także energetyków z Połańca czy Kozienic. Tymczasem zarząd kopalni poinformował rekordowym odpisie w wysokości 1 miliarda 249 mln zł.

Padwa Zamość wygrała w Legnicy 35:34

Padwa Zamość wygrała w Legnicy, AZS AWF gorszy od Stali Mielec

Nasze drużyny po wielu tygodniach przerwy w końcu wróciły do walki o punkty. KPR Padwa Zamość pokonała Siódemkę Miedź Huras Legnica. AZS AWF Biała Podlaska nie dał za to rady Handball Stali Mielec.

Domicjan Grabowski to puławianin, artysta, twórca grafik nawiązujących symboli miejskich, autor map oraz krytyk estetyki przestrzeni publicznej

"Żeby Puławy były bardziej puławskie"

Twórca najbardziej znanej, autorskiej mapy powiatu puławskiego nie spoczywa na laurach. O jego nowych projektach, miejskiej przestrzeni, architekturze, puławskich muralach, grafice oraz powodach wyrzucenia go z jednej z grup na facebooku rozmawiamy z młodym artystą, Domicjanem Grabowskim.

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Nawet do minus 15 stopni może miejscami spaść temperatura powietrza na Lubelszczyźnie w ciągu najbliższej doby. Ostrzeżenia przed mrozem dla ośmiu powiatów wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zarząd województwa lubelskiego jeszcze w lutym ma zamiar ogłosić konkurs na dyrektora kazimierskiego muzeum. Od lata zeszłego roku pełniącą obowiązki dyrektora tej placówki pozostaje była starosta puławska, Danuta Smaga.

Fiesta Latina
foto
galeria

Fiesta Latina

Gorące latynoskie rytmy i atmosfera przyciągają Was co tydzień do El Cubano. Sobotni wieczór jest do tego najlepszą okazją. Zobaczcie, co się działo w ostatni weekend w El Cubano.

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach
zdrowie

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach

Będą lepiej diagnozować, szybciej interweniować i skuteczniej leczyć urazy czaszkowo-mózgowe. Na Uniwersytecie Medycznym trwa szkolenie „Neuro - Trauma Days”.

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Dzisiaj przed godz. 11 na obwodnicy Lubartowa, drodze krajowej nr 19, zderzyły się dwa samochody. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Utrudnienia w ruchu potrwają kilka godzin.

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych
ZDJĘCIA
galeria

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych

To nie jest typowy bal karnawałowy, ale cieszy się dużym zainteresowaniem. Już po raz 29. katolicy bawili się na Balu Młodych.

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby
galeria

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby

Amfetamina, mefedron, marihuana i niemal 1400 tabletek MDMA - łącznie ponad 1,5 kilograma narkotyków policjanci znaleźli u mieszkańców powiatu radzyńskiego. Zatrzymane osoby mają od 18 do 25 lat. Najbliższe miesiące spędzą za kratkami.

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

W miniony weekend Puchar Świata gościł w japońskim Sapporo, a na skoczni królował reprezentant gospodarzy – Ryoyu Kobayashi

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie
zdjęcia
galeria

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie

W sobotę, 15 lutego, na studniówce bawiły się ostatnie klasy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida przy ul. Muzycznej w Lublinie. W odróżnieniu od większości szkół średnich, które swoje bale najczęściej organizują w hotelach i salach weselnych, "Plastyk" postawił na tradycję.

Urodzinowy weekend
foto
galeria

Urodzinowy weekend

Naprawdę trudno w to uwierzyć, ale Helium Club jest z nami już 10 lat. Jeden z najpopularniejszych klubów w Lublinie obchodził swoje urodziny. Impreza odbyła się w myśl zasady albo grubo albo wcale. Faktycznie tak było, co można zobaczyć w naszej fotogalerii. Zobaczcie, jak się bawił Lublin.

Przemysłowy Lublin w dobie PRL. Zobacz jak wyglądały lubelskie fabryki
historia, zdjęcia
galeria

Przemysłowy Lublin w dobie PRL. Zobacz jak wyglądały lubelskie fabryki

W czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej Lublin był jednym z liczących się ośrodków przemysłowych w ówczesnej Polsce. W mieście powstały nowe zakłady przemysłowe i fabryki: Fabryka Samochodów Ciężarowych, Zakłady Metalurgiczne „Ursus”, Lubelskie Fabryki Wag czy Lubelska Fabryka Maszyn Rolniczych.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium