Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W sprzedaży internetowej oraz w tradycyjnych aptekach są preparaty, które zawierają substancje z listy substancji psychoaktywnych. Mają takie działanie jak narkotyki – mówił na konferencji prasowej poświęconej rynkowi suplementów diety Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK.
Na podłodze na karimacie, rozkładanym fotelu lub wypożyczonym ze szpitala łóżku. Każda placówka sama określa zasady na jakich mogą nocować rodzice małych pacjentów. I stawki jakie muszą za to zapłacić.
Do końca roku gotowe ma być Centrum Symulacji Medycznej budowane przy ul. Chodźki. Gmach wznoszony przez Uniwersytet Medyczny powstaje obok Collegium Pharmaceuticum.
Kiedy utracisz ciążę, przyniosą ci ankietę i zapytają, czy potrzebujesz księdza albo czy chciałabyś dostać „jakąś formę pamiątki po dziecku”.
Rozmowa z Agnieszką Karczewską, wojewódzkim konsultantem ds. pielęgniarstwa diabetologicznego.
– Nie udało się ograniczyć występowania zagrożeń dla zdrowia psychicznego, ani polepszyć jakości życia osób z zaburzeniami psychicznymi i ich bliskich. Nie poprawiła się też dostępność świadczeń opieki psychiatrycznej w latach 2011-2015 – czytamy w pokontrolnym raporcie Najwyższej Izby Kontroli.
Ponad 1,3 mln zł. To łączna wartość sprzętu i aparatury medycznej, które do tej pory kupiło Stowarzyszenie Przyjaciół Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, które co roku razem ze szpitalem organizuje bal charytatywny „I Ty możesz pomóc choremu dziecku”. W sobotę w Collegium Novum Uniwersytetu Medycznego w Lublinie odbyła się jego jubileuszowa 20. edycja.
Od października Państwowa Szkoła Wyższa w Białej Podlaskiej uruchomi nowy kierunek - dietetykę. A od połowy marca przy uczelni zacznie działać Profesorska Przychodnia Zdrowia.
Zapowiedzi dotyczące reformy służby zdrowia w Puławach przyjmowane są ze spokojem. Zdaniem dyrektora SP ZOZ Piotra Rybaka pacjentów z powiatu puławskiego czekają pozytywne zmiany, a sam szpital ma awansować ze szczebla powiatowego do regionalnego.
77-letnia kobieta, która zmarła w szpitalu w Zamościu to pierwsza śmiertelna ofiara grypy w województwie lubelskim w tym roku.
W ubiegłym tygodniu w Bierzwniku w woj. zachodniopomorskim doszło do tragedii.
– Mamy znaczący wzrost zachorowań. Można już mówić o epidemii – alarmuje dyrektor lubelskiego sanepidu. Przed ogromną falą zachorowań ostrzega też Główny Inspektorat Sanitarny.
Rozmowa z Anną Gradziuk, lekarzem koordynującym pobrania organów w szpitalu „papieskim” w Zamościu
90 proc. leków może zniknąć ze sklepów spożywczych, kiosków i stacji benzynowych do końca tego roku – alarmuje Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty
Tomasz Kalita zmarł w poniedziałek wieczorem.
Torakochirurgia, urologia dziecięca, znieczulenie zewnątrzoponowe przy porodzie i leczenie przewlekłego bólu. Pacjenci wojewódzkiego szpitala im. Jana Bożego mogą już korzystać z nowych świadczeń.
Rozmowa z doktorem Riadem Haidarem, ordynatorem neonatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej i szefem bialskiego sztabu WOŚP.
– Złożyliśmy już wniosek o dofinansowanie projektu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Umożliwiłoby to nam kompleksową rewitalizację XIX-wiecznego Dworku Sachsów, który powoli staje się ruderą, a prowadzimy tam warsztaty terapii zajęciowej oraz oddział dziennego pobytu – mówi Jeremi Karwowski, rzecznik szpitala neuropsychiatrycznego w Lublinie.
Oddział ratunkowy bialskiego szpitala przejdzie modernizację. Przybędzie też nowego sprzętu medycznego.
W całej Europie na różne postaci alergii cierpi ok. 150 mln ludzi. W Polsce objawy tej choroby wykazuje 40 proc. społeczeństwa. Szacunki pokazują, że w ciągu najbliższej dekady ponad połowa Europejczyków będzie dotknięta chorobami alergicznymi.
Szykują się kolejne cięcia w kardiologii. – Odbije się to na finansach szpitali i pacjentach, którzy będą musieli się przygotować na jeszcze dłuższe kolejki – prognozują lekarze.
Lubelski NFZ uzgodnił z placówkami medycznymi warunki finansowania umów do czerwca tego roku.
W styczniu zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące zasad korzystania z Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Chodzi o osoby, które w chwili wizyty u lekarza rodzinnego nie były ubezpieczone.
Rozmowa z prof. Robertem Rejdakiem, kierownikiem Kliniki Okulistyki Ogólnej i Ponadregionalnego Centrum Terapii Urazów Oka SPSK1 w Lublinie.
36 tys. osób z Lubelskiego zachorowało na grypę w okresie od września do grudnia. To o 30 proc. więcej niż w ubiegłym roku. Najlepszą profilaktyką jest szczepionka, nie wszyscy jednak chcą z niej korzystać.