Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Chcę pokazać innym ludziom w podobnej sytuacji, że nie trzeba tkwić w niepełnosprawności do końca życia – tłumaczy Piotr Tchórz z Zamościa, który urodził się bez dłoni i przeszedł operację jej przeszczepu w szpitalu we Wrocławiu.
Prawdziwe oblężenie przeżywały w ciągu ostatnich trzech dni przychodnie, które pełnią dyżur w nocy oraz dni wolne od pracy. – Tak chorowitych świąt jak teraz, to już dawno nie było – przyznają lekarze. Dodatkowo w poniedziałek nie działał jeszcze system eWUŚ.
Szkolenia na symulatorach, nowoczesna aparatura i techniki operacyjne, certyfikaty, które będą uznawane w kraju i za granicą. W Lublinie powstanie Ponadregionalne Centrum Symulacji Medycznych i Robotyzacji dla lekarzy rozpoczynających specjalizację w dyscyplinach zabiegowych
Lekarze z Wrocławia przeszczepili dłoń 32-letniemu mieszkańcowi Zamościa. To pierwszy taki zabieg na świecie, bo pan Piotr urodził się bez tej części ciała
24 zł za jeden dzień domowej opieki nad pacjentem. Taką stawkę za świadczenia w pielęgniarskiej opiece długoterminowej w przyszłym roku ustalił lubelski NFZ. – To jedna z najniższych wycen w kraju, która przełoży się na jakość opieki – ostrzegają pielęgniarki.
Zaledwie 6 proc. Polaków zaszczepiło się w tym sezonie przeciwko grypie – wynika z sondażu CBOS. W Lubelskiem to 2–3 proc., a liczba zachorowań rośnie.
Dr n.med. Andrzej Nowakowski z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej został laureatem Nagrody Prezesów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, promującej wybitnych polskich badaczy, którzy w innowacyjny sposób łączą wiedzę naukową z praktyką. Nagroda honoruje ich dorobek naukowy i unikalność badawczą oraz postawę wobec pacjentów.
Janów Lubelski. Kierownicy szpitalnych oddziałów nie mają już zastępców. Nie będzie także ekipy zajmującej się m.in. remontami. Cięcia kosztów to część działań restrukturyzacyjnych w szpitalu.
Rośnie ilość wykonywanych operacji, efektywność pracy oraz ilość pacjentów, a tegoroczny wynik finansowy, mimo wypłaconych odpraw, może być zerowy – podsumował wczoraj dyrektor puławskiego szpitala. Związkowcy zarzucają, że zmiany pogorszyły sytuację zarówno pracowników jak i pacjentów.
Szpital „papieski” w Zamościu szósty wśród stu najlepszych lecznic w Polsce i pierwszy w województwie, a szpital neuropsychiatryczny w Lublinie piąty w kategorii placówek niezabiegowych – to wyniki tegorocznego rankingu „Rzeczpospolitej”
W czwartek wmurowano kamień węgielny pod nowy trzykondygnacyjny budynek SPSK1 w Lublinie, do którego zostanie przeniesiona Klinika Chirurgii Onkologicznej oraz poradnie chemioterapii i radioterapii. W pierwszej połowie 2018 roku będą z niego mogli korzystać pacjenci.
Rozmowa ze Zbigniewem Stopą, który we wtorek został dyrektorem Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.
Jak przygotować się do karmienia piersią? Jak prawidłowo karmić? Co zrobić w przypadku problemów z laktacją? To tylko niektóre zagadnienia w ramach bezpłatnego szkolenia e-learningowego, które uruchomił NFZ.
Ministerstwo Zdrowia chce, żeby tabletki ellaOne były dostępne tylko za zgodą lekarza. Teraz można je kupić bez recepty – wystarczy mieć skończone 15 lat.
Ponad 800 lekarzy z USA i Europy Zachodniej obserwowało przeprowadzane w Lublinie innowacyjne zabiegi udrożniania żył głębokich. Wszystko za sprawą transmisji dla uczestników międzynarodowej konferencji medycznej w Krakowie.
Modernizacja windy służącej do transportu pacjentów i dostosowanie budynku szpitala do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. Na te m.in. inwestycje zaplanowane na przyszły rok SP ZOZ w Świdniku weźmie ponad 900 tys. zł kredytu. Na tym lista inwestycji i planowanych zakupów się nie kończy.
Specjaliści z Kliniki Chirurgii Naczyń SPSK1 w Lublinie wykonują najwięcej innowacyjnych zabiegów udrożniania żył głębokich w kraju.
Zdrowa żywność nie musi być nudna – pod takim hasłem w Szkole Podstawowej nr 24 w Lublinie rozpoczął się program dotyczący zdrowej żywności i żywieniu.
W jesiennym naborze Lubelskie nie dostało żadnych miejsc dla lekarzy, którzy chcą się specjalizować m.in. w endokrynologii i kardiologii dziecięcej. Pojedyncze są w kardiochirurgii, chirurgii onkologicznej czy gastroenterologii. A w przyszłym roku ma być gorzej.
Rozmowa z Moniką Wójcik, która wygrała konkurs na Pielęgniarkę Roku szpitala wojewódzkiego im. Jana Bożego.
Za mało warzyw i owoców, wędliny kiepskiej jakości, za dużo smażonych potraw. Na 17 skontrolowanych szpitali w Lubelskiem, aż w 14 sanepid stwierdził nieprawidłowości w żywieniu pacjentów.
Bliźnięta Agnieszki Bhatti z Lublina prawdopodobnie nie dożyłyby do porodu. Ale dzięki wczesnemu wykryciu poważnego powikłania dzieci urodziły się zupełnie zdrowe. – Badania prenatalne to szansa dla dzieci, a nie krok do aborcji – przekonują lekarze.
Liczba zatruć dopalaczami w naszym województwie spadła w tym roku o ponad dwa razy. Ofiarami „narkotyków dla ubogich” najczęściej padają mężczyźni w wieku 19-30 lat.
Na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie można oglądać prototypy robotów wykorzystywanych we współczesnej medycynie. Mają one m.in. pomagać chorym na Alzheimera i badać pacjenta bez obecności lekarza.
Wczoraj w Lublinie odbyły się pierwsze w Polsce warsztaty anatomiczno-chirurgiczne, w ramach których symulacja operacji była wykonywana na ludzkich zwłokach. Było to wspólne przedsięwzięcie Kliniki Chirurgii Onkologicznej, Katedry Patologii z Uniwersytetu w Utrechcie oraz Zakładu Anatomii UM Lublin. To część międzynarodowej konferencji ,,Genetyka Nowotworów’’.