Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
ROZMOWA z Krzysztofem Wróblem, właścicielem firmy Zielony Olej z Masłomęcza.
Robili to zanim stało się to modne. Dzięki temu wypracowali sobie opinię miejsca, które warto odwiedzać i w którym warto kupować. Mowa o hodowli alpak pod Lublinem.
ROZMOWA z dr n med. Tomaszem Ciszewskim, kierownikiem oddziału Onkologii Klinicznej i Chemioterapii Kliniki Chirurgii Onkologicznej z SPSK nr 1 w Lublinie.
ROZMOWA z Małgorzatą Zalewską, właścicielką firmy CoNieco Outlet z Bełżyc.
Rynek mieszkaniowy przeżywa... No właśnie, jak nazwać taką sytuację? Po niedawnym boomie nie ma śladu. Kryzysem tego nazwać nie można. Trudno mówić jednak też o stabilizacji.
To bardzo specyficzna branża, gdzie czule wspomina się pandemię, a hossa zależy od pogody. Już dziesięć lat temu informatory turystyczne wyliczały, że na Lubelszczyźnie działa dobrze ponad pół setki wypożyczalni kajaków. Dziś jest ich dużo więcej, bo spływy zrobiły się modne.
ROZMOWA z Rafałem Pikulem, prezesem firmy Deerhorn z Biłgoraja.
Łatwiej dziś znaleźć producenta tkaniny identycznej jak ta z czasów powstania styczniowego czy Bitwy Warszawskiej niż krawca. Krawca, który będzie umiał zdjąć miarę i idealnie dopasować mundur. Każdy mundur musi leżeć idealnie, nawet na kliencie, który ma większy obwód w pasie niż klatce piersiowej. W Lublinie jest firma, która szyje historyczne umundurowanie dla rekonstruktorów, aktorów, statystów. Właściciel prowadzi ją pod nazwiskiem zmarłego przyjaciela, z którym łączyła go miłość do kawalerii i koni.
Mają w portfolio realizacje unikatowe na skalę światową. A zaczęło się od...15 tys. zł pożyczki z urzędu pracy na założenie jednoosobowej firmy i objeżdżania regionu pożyczonym od rodziców oplem w poszukiwaniu klientów na urządzenia i podzespoły automatyki. Tak powstał Sitaniec Technology.
CREO – to ogłoszona przed kilkoma dniami oficjalna nazwa grupy gastronomicznej, która zamierza przebojem podbić lubelski rynek. Właśnie ogłosiła wyjątkowe przejęcie.
Zabawa dla dzieci i błogi odpoczynek na łonie natury dla dorosłych. To oferuje Las Odkrywców w Ułężu.
ROZMOWA z Edytą Tkaczyk, prezeską zarządu centrum handlowego E.Leclerc Lublin Zana.
ROZMOWA z Beatą Skoneczną, prezeską Polskiej Wywiadowni Gospodarczej.
W czwartek ogłosiliśmy zwycięzców XXVII edycji Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny Złota Setka 2022 organizowanego corocznie przez redakcję Dziennika Wschodniego.
Relacja z gali wręczenia najbardziej prestiżowych nagród we wschodniej Polsce ZŁOTA SETKA 2022, która odbyła się w czwartek, 15 czerwca.
Firmy rodzinne stały się dużymi przedsiębiorstwami, rolnicy są dziś biznesmenami, właściciele restauracji są prezesami prężnych grup – o tym jak zmienia się lubelski biznes mówi Anna Sztal, prezes zarządu Corner Media, wydawcy Dziennika Wschodniego.
27. edycja rankingu najlepszych firm województwa lubelskiego Złota Setka 2022 będzie miała swój finał w czerwcu. Dowiemy się wtedy, które firmy odbiły się z pandemicznego dołka, nie dały się szalejącej inflacji i nie odczuły zawirowań związanych z wojną w Ukrainie. Zobaczymy też czy zeszłorocznym finalistom uda się utrzymać dotychczasowe pozycje rankingu.
Na czele listy znajdują się największe i najprężniej działające firmy w regionie. Ale wśród 100 pozycji znajdują się same lubelskie perełki, o których często nie jest głośno. Przedstawiamy pełne zestawienie Złotej Setki 2021.
Firm o profilu dokładnie takim jak nasz nie ma - rozmowa z dr hab. n. med. Magdaleną Woźniak, prezes zarządu Eurodiagnostic sp. z o.o.
Od przeszło ćwierćwiecza rodzina Szymańskich produkuje meble chłodnicze. I chociaż na przestrzeni lat zmieniły się realia, a do kadry zarządzającej dołączyli przedstawiciele trzeciego już pokolenia właścicieli, w firmie obowiązują zasady, które zostały w niej ustalone na początku. Nieprzerwanie są to solidność i niezawodność.
Amerykański kapitał i prawdziwy skarb ukryty w głębi roztoczańskiej ziemi – z tego połączenia mogło powstać tylko coś dobrego. W Grabniku pod Krasnobrodem przeszło trzy lata temu rozpoczęła działalność rozlewnia wody mineralnej Rodowita z Roztocza. Na jej uruchomieniu korzystają cały czas i właściciele, i miejscowi.
Rozmowa z Waldemarem Ferschke, wiceprezesem firmy Medisept.
Pod żagiel, smukła i żeby pięknie szła. Takie zamówienia składają klienci idealni, którzy wiedzą jakiej łodzi potrzebują. Ale wszyscy, bez względu czy kupują małą czy dużą, są z nią gdy powstaje emocjonalnie związani. Nie mogą się doczekać. Potrafią przyjechać do szkutnika, żeby położyć się na chwilę w jeszcze niegotowej. Po polskich rzekach pływa blisko setka łodzi, które na dziobnicy mają od wewnątrz wypalony napis Basonia i inicjały MT, jak Mateusz Tabaka.
Rozmowa z Wojciechem Paprotą, pochodzącym z Lublina twórcą firmy Walletmor sprzedającej pierwszy na świecie implant płatniczy.
Gładź, szpachla, farba i tapeta są już passe. Na zwykłych na pozór ścianach można wyczarować prawdziwe dzieła sztuki. Wystarczy, że zabiorą się za to artyści z lubelskiej firmy Moore.