Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Myślę, że wszystkie osoby zakładające firmę muszą liczyć się z tym, że nie będzie łatwo przez cały czas - mówi Dorota Sawa, właścicielka biura podróży Włóczykij.
Lockdowny i poprzedzający je szturm na sklepy. Potem spadek sprzedaży. Otwieranie nowych placówek i skokowy rozwój internetowej konkurencji. Rynek sprzedaży produktów spożywczych to dziś istny rollercoaster.
Pewnie wielu osobom, które mają więcej niż 30 lat, zdarza się, mijając jakieś miejsce, przypominać sobie, co było tam kiedyś. Patrząc na bank lub restaurację wspominają znajdujące się tam kiedyś sklepy, w których robili zakupy z rodzicami lub dziadkami. Są jednak firmy, które funkcjonują w jakimś miejscu "od zawsze". Jednym z nielicznych w centrum Lublina jest „Ada & Przyjaciółki”.
Ogromne straty finansowe - tak prywatne przychodnie wspominają wiosnę ubiegłego roku. Pomogły nowe usługi, które wymusiła pandemia SARS-CoV-2.
Stare, wysokie lipy, a za nimi drewniany, zielony dom z czerwonym dachem. Kiedyś była tu wiejska szkoła, potem remiza strażacka. Teraz jest tu Etno Roztocze, czyli Ogród Zabaw i pracownia. To jedno z najciekawszych miejsc w regionie do spędzenia wolnego czasu z dziećmi. Kreatywnie i zupełnie inaczej.
W Gościeradowie znajduje się największy zakład firmy Erkado, rodzinnego przedsiębiorstwa, które 70 lat temu zaczęło produkować drzwi. Firma zatrudniająca łącznie ponad 700 osób, produkuje blisko 780 tysięcy drzwi rocznie. I na tym ich plany się nie kończą.
Był taki moment, że sprzedaż była tak duża, że zakłady meblowe nie dawały rady zaspokoić potrzeb rynku – mówi Janusz Fijałek, właściciel firmy Meble Polskie z Zamościa.
Epidemia koronawirusa przyśpieszyła rozwój nowych technologii nazywanych czwartą rewolucją przemysłową. Dynamiczne zmiany widać także w Lublinie.
Uroczyście wręczyliśmy nagrody jubileuszowej, XXV edycji Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny Złota Setka 2020. Tegoroczna edycja przyniosła rewolucyjne zmiany
Znamy już wyniki najnowszego rankingu gospodarczego. W czwartek wieczorem odbyła się uroczysta gala Złota Setka 2020.
Trwa gala XXV. edycji Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny Złota Setka 2020, której organizatorem jest Dziennik Wschodni.
Kiedy 25 lat temu Dziennik Wschodni organizował pierwszy plebiscyt „Złota Setka. Ranking największych firm Lubelszczyzny” prawdopodobnie nikt nie przypuszczał, że stanie się on tak prestiżowym wydarzeniem, a przedsiębiorcy będą nas zasypywać pytaniami, kiedy startujemy z kolejną jego edycją.
W czwartek wraz z Dziennikiem Wschodnim oddajemy w ręce czytelników jubileuszowe, już 25. wydanie Złotej Setki, rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny.
Jak przedsiębiorcy przetrwali trudny okres pandemii? Czy w ciężkim dla biznesu czasie ich dochody zmalały, czy mimo wszystko wzrosły, bo ich branża okazała się wyjątkowo odporna? Już we września odpowiemy na te pytania, publikując kolejny ranking największych firm województwa lubelskiego Złota Setka 2020.
Rozmowa z Waldemarem Ferschke, lekarzem epidemiologiem, wiceprezesem lubelskiej firmy Medisept, producentem środków do dezynfekcji
Wszyscy pamiętamy, jak tzw. warszawka naśmiewała się z mieszkańców naszego województwa, którzy w piątki wracali ze stolicy do domów, by już w niedzielę z torbami wypchanymi słoikami z jedzeniem wracać do pracy i na studia w Warszawie. „Słoiki” – jak nas określano – przylgnęły na stałe. Ale inni z tej naszej lubelskiej przezorności i zapobiegliwości postanowili zrobić interes i styl życia.
Rodzinna firma z Orchówka pod Włodawą jest bardziej znana na świecie niż w Polsce. Nawet mało kto w okolicy wie, że to jeden z dwóch najbardziej liczących się w międzynarodowej skali producentów odzieży dla miłośników paintball czy rugbystów.
Zaczęło się, jak w przypadku wielu dziś dużych firm, skromnie, od dwóch modeli drzwi. Po 30 latach Pol-Skone to jeden z największych producentów stolarki budowlanej w Polsce.
Epidemia koronawirusa sprawiła, że portal nocowanie.pl, na który co miesiąc zaglądało 3 miliony turystów szukających noclegów przed podróżą, musiał szukać nowego sposobu na siebie, a także na przyciągnięcie nowych i utrzymanie starych klientów.
Ostro, Bombardino, Tratoria Bombardino Aperitivo, Bombardino Botanik, Ciao, Paprika Kebab, Pani z wypiekami – to wszystko lokale z gastronomicznej Grupy Lublin stworzonej przez Katarzynę i Marcina Polańskich.
Dla Anmaru, małej, rodzinnej firmy z Łąkoci w gminie Kurów, ten rok był najtrudniejszy w kilkunastoletniej historii. Epidemiczny kryzys załamał sprzedaż, ale przedsiębiorstwo prowadzone przez Marka i Roberta Pecio wychodzi na prostą.
Fabryka Łożysk Tocznych w Kraśniku szykuje się do uruchomienia nowej linii produkcyjnej. Łożyska – piasty do samochodów osobowych i dostawczych – zakład chce zacząć produkować już za kilka miesięcy.
Planujemy budowę nowej fabryki, w której będzie produkowany lek Onko BCG. Zainteresowanie naszym produktem jest tak duże, że cała produkcja jest już sprzedana, również na rynki zagraniczne w ramach kontaktów z naszymi partnerami m.in. w Niemczech i Turcji – mówi Marcin Piróg, prezes spółki biotechnologicznej Biomed-Lublin.
Według historyków, tym złocistym trunkiem raczyły się już słowiańskie plemiona. W kraju zbyt zimnym, by dojrzały winogrona, miodosytnictwo kwitło. Tradycja, która na wiele lat zanikła, dziś powoli się odradza. Polska to jedyny na świecie producent miodu pitnego na skalę przemysłową, a lubelski Apis to największy jego producent na świecie
Powstała w Lublinie zaczynając od kilku sklepów. Dziś jest już siecią, która w listopadzie otworzy swój 700 sklep. Stokrotka, bo o niej mowa, powstała w 1994 roku. W tej chwili ma ponad 670 sklepów zlokalizowanych w całej Polsce. Większość z nich działa w formule: supermarket na osiedlach dużych miast, w parkach i galeriach handlowych. Ale e ostatnich latach Stokrotka z sukcesem wkroczyła do mniejszych miejscowości, w których rozwija sklepy w formule „market”.