Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Przez całe wakacje możemy polecieć z Lublina do Gdańska. Kierunek typowo letni, bo wakacje kojarzą się z morskimi kąpielami. Pomorze ma nam jednak do zaoferowanie o wiele więcej.
Na uczelnianym lotnisku Akademickiego Portu Lotniczego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej dobiega końca budowa dróg kołowania. Drogowcy na uporanie się ze wszystkim potrzebują jeszcze około miesiąca.
W Porcie Lotniczym Lublin ruszył sezon wakacyjny. W niedzielę wykonane zostały pierwsze rejsy na trasach do Splitu i Burgas. W tegorocznej ofercie znalazły się jeszcze loty do Gdańska.
Zaczyna się sezon wakacyjny w Porcie Lotniczym Lublin. W niedzielę wylecą stąd pierwsze samoloty do Splitu i Burgas.
W terminalu Portu Lotniczego Lublin można zobaczyć model „Kubusia”. To szybowiec Tadeusza Góry, na którym pobił rekord świata.
Hangary do obsługi prywatnych samolotów mają powstać na terenie lotniska w Świdniku. Port Lotniczy Lublin szuka już firmy zainteresowanej taką inwestycją i powołuje się na „rosnące zainteresowanie posiadaniem samolotu”
Kolejny wakacyjny kierunek znajdzie się w letnim rozkładzie Portu Lotniczego Lublin. Od 13 czerwca do 11 września loty do bułgarskiego kurortu Burgas będą wykonywać niskokosztowe linie Wizz Air.
Od 19 czerwca z Portu Lotniczego Lublin będzie można polecieć do Gdańska. Wakacyjne loty w tym kierunku uruchomią Polskie Linie Lotnicze LOT.
Wakacyjne loty z Lublina do Splitu uruchomi linia lotnicza Wizz Air. Do chorwackiego kurortu będzie można polecieć dwa razy w tygodniu.
Jacek Szczot nie jest już wiceprezesem Portu Lotniczego Lublin. W czwartek ze stanowiska odwołała go rada nadzorcza spółki.
W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejna akcja płoszenia stada saren odwiedzających trawiaste lotnisko w Świdniku. Tym razem ma być skuteczna. Zarządca terenu starał się wcześniej o zgodę na odstrzał zwierząt, rozwiązanie okazało się łatwiejsze.
Co najmniej do końca marca potrwa przestój w Porcie Lotniczym Lublin. Do tej pory w rozkładach pozostaną jedynie loty do Londynu Luton. Na lotnisku ma powstać punkt wykonywania testów na koronawirusa tuż przed odlotem.
Jest nadzieja dla stada saren, które upodobało sobie trawiaste lotnisko w Świdniku. Zarządca terenu chce odstrzelić 30 zwierząt, ale świdnicki samorząd proponuje inne rozwiązanie
Ogłoszony przez syndyka masy upadłościowej przetarg na kupno Portu Lotniczego Gdynia-Kosakowo wygrała w grudniu spółka INBAP Intermodal z Białej Podlaskiej. Na razie jednak, sprzedaż określana jest jako „warunkowa”.
Fatalnie rozpoczął się nowy rok dla Portu Lotniczego Lublin. W styczniu na lotnisku obsłużono zaledwie niespełna trzy tysiące podróżnych. Luty zapowiada się jeszcze gorzej, bo z rozkładów zniknęły kolejne połączenia
Do Urzędu Marszałkowskiego trafiły już wszystkie opinie w sprawie planowanego odstrzału 30 saren, które odwiedzają trawiaste lotnisko w Świdniku. Ostateczną decyzję w tej sprawie mają podjąć radni sejmiku województwa.
Port Lotniczy Lublin otrzymał pozwolenie Urzędu Lotnictwa Cywilnego na prowadzenie dodatkowej działalności lotniczej w zakresie usług cargo. Jeszcze w tym roku chce uruchomić terminal towarowy.
Regionalna Rada Ochrony Przyrody negatywnie zaopiniowała projekt uchwały zezwalającej odstrzał 30 saren odwiedzających trawiaste lotnisko w Świdniku. To jedna z trzech opinii, o jakie poprosił Urząd Marszałkowski, zanim głosowaniem w tej sprawie zajmą się radni sejmiku.
Nieco ponad 4,6 tys. pasażerów w grudniu i niespełna 125 tys. w całym 2020 roku obsłużono w Porcie Lotniczym Lublin. Minione 12 miesięcy było trudne dla całej branży, a dla lubelskiego lotniska najgorsze w jego ośmioletniej historii.
Zielone światło dla odstrzału 30 saren odwiedzających trawiaste lotnisko w Świdniku dali radni sejmiku województwa lubelskiego. Czy zwierzęta można jeszcze uratować?