Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Co najmniej kilkanaście szczurów biega każdego dnia przy wiacie śmietnikowej przy ul. Kosmowskiej w Lublinie. Przerażeni mieszkańcy przysyłają nam filmy dokumentujące życie stada i proszą o pomoc. Ta jednak nie nadejdzie jeśli ich sąsiedzi nie zmienią starych przyzwyczajeń
Od piątkowego poranka (od godz. 9) można rezerwować bezpłatne wejściówki na tę część wydarzeń Nocy Kultury (1/2 czerwca), na które może być wpuszczona ograniczona liczba uczestników
Wojewoda Przemysław Czarnek odznaczył samorządy medalami wojewody lubelskiego za ochronę instytucji rodziny przed zagrożeniami ze strony destrukcyjnych ideologii, poprzez włączenie się w akcję „Samorząd wolny od ideologii LGBT”.
- Jestem zdruzgotany sytuacją w CSK i bezpardonowym atakiem na moja osobę. Starałem się wyjść naprzeciw zmianom i przekazać zarządzanie w sposób polubowny w porozumieniu z kancelarią Marszałka w obawie o program i losy pracowników, mimo obaw części środowiska kultury o za daleko idące ustępstwa z mojej strony - pisze Piotr Franaszek, były dyrektor CSK w odpowiedzi na zarzuty Marka Krakowskiego, nowego dyrektora instytucji.
Przywłaszczenie lodówki i fotela, wyłudzenia, niejasne umowy na promocję w lokalnym portalu, czy działanie na szkodę instytucji zarzuca pełniący obowiązki dyrektora Centrum Spotkania Kultur w Lublinie Marek Krakowski poprzedniemu szefowi instytucji. Piotr Franaszek zarzuty odpiera i zamierza skierować sprawę do sądu
Prezydent znalazł sposób na zebranie kwoty brakującej do przebudowy Al. Racławickich, ul. Lipowej i Poniatowskiego. Część pieniędzy chce zdobyć rezygnując z prac planowanych na ul. Sowińskiego i odcinku Głębokiej, inną część zamierza wygospodarować odkładając na później przebudowę ul. Bliskiej
Zaczęły się prace zabezpieczające nadpalony gmach dawnej szkoły odzieżowej przy ul. Spokojnej 10.
Lubelscy policjanci zatrzymali pięć osób biorących udział w przestępczym procederze, w tym pełniących funkcję prezesów, członków zarządu oraz prokurentów w spółkach zajmujących się działalnością pożyczkową, notariusza, zastępcę notarialnego oraz lekarza.
18 maja w sobotę, klub muzyczny Dom Kultury kończy siedem lat. Z tej okazji klub zaprasza na urodzinową imprezę organizowaną na dwóch scenach - na jednej królować będzie muzyka techno, drugą zdominuje hip-hop. Start o godz. 22.
Policjanci z Lublina razem z kryminalnymi z KPP w Lubartowie zatrzymali 31-letniego mieszkańca województwa śląskiego.
Owadobójczy karbofuran znaleźli naukowcy w wątrobach padłych piskląt sokoła wędrownego. Ptaki, to dwa z pięciu młodych z gniazda na kominie elektrociepłowni na lubelskim Wrotkowie.
IMGW wydało nowe ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego.
Zakończyło się przyjmowanie wniosków rekrutacyjnych do lubelskich szkół średnich. Sprawdźcie, które licea i technika w Lublinie cieszyły się największą popularnością oraz ilu było kandydatów z 8 klasy szkoły podstawowej i z 3 klasy gimnazjum na jedno miejsce.
Z hasłem „NIE dla nowych kopalni” wyjdą w piątek, 17 maja, na ulice Lublina członkowie nieformalnego ruchu „W obronie Polesia”. Demonstracja rozpocznie się o godz. 18 na deptaku pod Ratuszem.
Rozmowa z dr. n.med. Piotrem Dziemidokiem, kierownikiem Kliniki Diabetologii Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie
Do 201 urosła liczba zarejestrowanych projektów do budżetu obywatelskiego na rok 2020. Wśród nich można znaleźć komunikację tramwajową, ogólnodostępny prysznic nad zalewem oraz talent show dla imigrantów. Są także wyścigi uliczne, a nawet niedzielne pokazy wypasu owiec.
Tylu chętnych na jedno miejsce w szkołach średnich nie było już dawno. Wczoraj punktualnie o godz. 14 zakończyło się rejestrowanie kandydatów.
W ramach cyklu Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych w DDK Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się projekcja filmu "Morderstwo w Orient Ekspresie" z 1974 roku. Seans 30 maja o godz. 18.
Po protestach mieszkańców os. Piastowskiego władze miasta zapowiadają przygotowanie nowego projektu planu zagospodarowania terenu przy ul. Leszka Czarnego niedaleko stalowej kładki nad ul. Filaretów. Wcześniej urzędnicy chcieli tu umożliwić budowę mieszkań.
Wioząc karetką pacjenta muszę przeciskać się między autami, bo nikt nie kontroluje ile ich wjeżdża. Co jeśli będzie w stanie zagrożenia życia i nie uda mi się na czas przejechać? Kto weźmie za to odpowiedzialność? – skarży się na parking przy szpitalu przy ul. Jaczewskiego ratownik medyczny.
66. rocznicę powstania obchodziła w środę Politechnika Lubelska. Podczas uroczystości przyznano tytuły honorowych profesorów. Uczelnia otrzymała też prezent w postaci ministerialnej dotacji na budowę Centrum Technologii Informatycznych i Lingwistyki Technicznej.
Szeroka strefa z silnymi opadami deszczu i burzami nadchodzi nad woj. lubelskie. Ostrzeżenie pogodowe.
W kampanii wyborczej nie może zabraknąć wyborczych piosenek. Dwaj lubelscy kandydaci do Parlamentu Europejskiego postawili na disco polo. W inne tony uderzył europoseł Mirosław Piotrowski. Hymn jego ugrupowania skomponował Romuald Lipko.
Zwołania w trybie pilnym posiedzenia Komisji Edukacji, Kultury i Sportu sejmiku województwa domaga się radny Krzysztof Grabczuk (Koalicja Obywatelska). Jego wniosek dotyczy listu pracowników Centrum Spotkania Kultur, którzy zarzucają obecnemu dyrektorowi instytucji m.in. mobbing.
Jest nowy pomysł na budowę pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej. Pomnik Zgody Narodowej miałby stanąć na pl. Litewskim w 10. rocznicę tragedii. To jedna z propozycji zgłoszonych przez mieszkańców do budżetu obywatelskiego 2020.