Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Odwlecze się rozpoczęcie przebudowy pl. Litewskiego. To efekt zaskarżenia wyniku przetargu przez jedną z przegranych firm. Sprawą zajmie się teraz Krajowa Izba Odwoławcza. Oznacza to co najmniej dwa tygodnie poślizgu, a nie jest to jedyny możliwy scenariusz
Kończą się badania archeologiczne w kamienicy przy ul. Dominikańskiej 7. Natrafiono tam na tysiące znalezisk. Część z nich zostanie wyeksponowana w odnowionym gmachu
Mamy najnowsze zestawienie najbardziej niebezpiecznych ulic i skrzyżowań. Najwięcej wypadków w 2015 r. było na al. Witosa, najwięcej kolizji na al. Kraśnickiej, która pod tym względem znacznie się pogorszyła. Dla pieszych feralne były przejścia przez ul. Armii Krajowej. Co jeszcze widać w statystykach?
1 marca uczestnicy marszu od godz. 17 będą się gromadzić na placu Litewskim. Przejdą deptakiem w stronę Starego Miasta i zamku. Organizatorzy zachęcają do udziału i chcą by był to największy marsz w Polsce
W lutym portal Dziennika Wschodniego odwiedziło ponad 837 tys. internautów. Jakie teksty czytali najchętniej?
Czterech nowych wiceprezesów będzie miała PGE Dystrybucja – najbogatsza państwowa spółka w naszym województwie. Posady dostali m.in. dwaj radni wojewódzcy Prawa i Sprawiedliwości oraz związany z PiS wiceburmistrz Kraśnika
Policjanci zatrzymali 34-latka z Lublina, poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna ma do odsiedzenia wyrok za groźby i naruszenie sadowych zakazów. Chcąc zmylić mundurowych ukrył się w tapczanie.
Na wszechobecne błoto skarżą się osoby odwiedzające groby w najnowszej części cmentarza na Majdanku. Zdjęcia tego, jak wyglądały alejki po niedzielnym deszczu przesłał nam jeden z Czytelników
Od wczoraj ojciec Romuald Gustaw OFM, wieloletni dyrektor Bibliotek Uniwersyteckiej KUL ma swoja pamiątkowa płaskorzeźbę. Jej odsłonięciu towarzyszyła konferencja naukowa poświęcona osobie historyka Kościoła i bibliografa oraz problemom organizacji nowoczesnej biblioteki naukowej.
Dziś zmienił się rozkład jazdy i trasy niektórych linii komunikacyjnych.
Amelia swoje pierwsze urodziny będzie świętować …w 2020 roku. Dziewczynka przyszła na świat w poniedziałek w szpitalu przy ul. Lubartowskiej w Lublinie. Waży ponad 4 kilogramy i mierzy 56 cm.
- Od 1 kwietnia przestanę być rolnikiem, bo nie opłacam składek KRUS – oznajmił wczoraj Sławomir Sosnowski (PSL), marszałek województwa lubelskiego, który jest właścicielem 60-hektarowego gospodarstwa rolnego. Ludowcy wyliczają zagrożenia wynikające z planowanej zmiany przepisów w obrocie ziemią i zapowiadają spotkania z rolnikami. A PiS uspokaja: Na razie mówimy o projekcie
We wtorek nominację na lubelskiego kuratora oświaty odbierze Teresa Misiuk, dotychczasowa przewodnicząca Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność".
– Najwięcej wątpliwości budziło pytanie o to, kiedy można pobierać świadczenie na pierwsze dziecko – mówi Magdalena Suduł z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie, która w piątek podczas dyżuru redakcyjnego opowiadała na pytania związane z programem 500 plus. – Oczywiście wszystko zależy od kryterium dochodowego.
Pielęgniarka Anna Ś. podstępem miała przejąć mieszkanie niepełnosprawnego mężczyzny, którym się opiekowała. Kobieta nie przyznaje się do winy.
Tylko jedna oferta wpłynęła na przetarg na przebudowę stadionu lekkoatletycznego przy al. Piłsudskiego. Jeśli w dokumentach nie będzie błędów, to w połowie marca miasto będzie mogło podpisać umowę z wykonawcą. Prace potrwają dwa lata
Rozpoczął się proces 29-latka oskarżonego o zabójstwo prostytutki. Jak dowiedli śledczy, Rafał O. udusił kobietę, a potem wrzucił jej ciało do Wisły. Wszystko dla kilkuset złotych.
Centrum Kultury zaprasza na kolejne filmowe seanse nawiązujące do spektaklu Teatru Provisorium „Punkt Zero: Łaskawe”. W czwartek, 3 marca, o godz. 19 zobaczymy niezwykły film Roberta Benigniego „Życie jest piękne”.
Narodowy Fundusz Zdrowia zawrze ugody ze szpitalami, które w ubiegłym roku wykazały tzw. nadwykonania, czyli zabiegi ponad limit ustalony w kontrakcie z NFZ. Chodzi o 26 mln zł i trzy szpitale: wojewódzki w Białej Podlaskiej, „papieski” w Zamościu i w Łęcznej.
Lokatorów niemal 40 mieszkań czeka przymusowa przeprowadzka, bo miasto chce sprzedać nieruchomości z budynkami, w których mieszkają. Nowego właściciela Ratusz ma szukać m.in. dla atrakcyjnej działki przy Nałęczowskiej, czy też gruntów u stóp Starego Miasta.
Do późnego wieczora może potrwać przerwa w dostawie ciepłej wody użytkowej i grzewczej do wielu budynków na Czechowie.
Jutro zacznie się nabór do miejskich przedszkoli, który potrwać ma miesiąc. To, czy miejsc wystarczy dla wszystkich będzie zależeć od decyzji rodziców. Jeśli wielu z nich nie pośle dzieci do oddziałów przy podstawówkach, to będzie problem z miejscem dla trzylatków.
Mieszkańcy ul. Ustronie (na odcinku od Ponikwody do Wiejskiej) doczekają się drogi z prawdziwego zdarzenia.
Na kilka miesięcy ma być od dziś zamknięta ul. Muzyczna, co jest spowodowane trwającą przebudową ulicy i budową jej nowego odcinka wraz z mostem na Bystrzycy.
O powstrzymanie zabudowy nabrzeża Zalewu Zemborzyckiego apeluje do Ratusza jeden z miejskich radnych. Nie chce, by akwen został zasłonięty domami. Ratusz potwierdza, że problem jest realny, zaś receptą ma być nowy plan zagospodarowania okolic zalewu.