W czwartek podczas uroczystej Gali Polskiego Radia Lublin Studiu Muzycznemu nadano imię Budki Suflera
W ty roku radio po raz pierwszy przyznawało statuetki Złotego MHz Radia Lublin. Otrzymały je osoby i instytucje, które wspomagały działalność Polskiego Radia Lublin poprzez wsparcie merytoryczne lub finansowe.
W kategorii „osoba” wręczono 4 Statuetki Złoty MHz Radia Lublin 2018. Trafiły do Krzysztofa Cugowskiego, do Romualda Lipki, do Tomasza Zeliszewskiego i do Mieczysława Jureckiego: za kilka dekad współtworzenia marki Radia Lublin i Studia Radia Lublin, od dzi-siaj Studia im. Budki Suflera.
W kategorii „instytucja” przyznano dwie statuetki. Pierwsza z nich trafiła do Grupy Azoty Zakładów Azotowych „Puławy” S.A. za objęcie mecenatem finansowym i wizerunkowym cyklu koncertów „Nie tylko rock’n’roll”, co umożliwiło Radiu zorganizowanie w ubiegłym roku około 50 cotygodniowych koncertów. Druga trafiła do Perły Browarów Lubelskich S.A. za finansowe wsparcie cyklu koncertów „Nie tylko rock’n’roll” oraz trzech kolejnych edycji Festiwalu Reportażu w Lublinie.
Ostatnia statuetka Złoty MHz Radia Lublin 2018 trafił do wykonawców koncertu 007 Bond Symfonicznie. Ten właśnie koncert zyskał najwięcej głosów w Plebiscycie na Najlepszy Koncert w Radiu Lublin w roku 2017.
W ostatniej części Gali rozstrzygnięto konkurs na Najlepszy reportaż 2017 rozgrywany w ramach III Festiwalu Reportażu w Lublinie. Wręczono trzy nagrody.
Statuetkę Kryształowa Karta Polskiego Reportażu w Kategorii Nagroda Prezydenta Lublina oraz nagrodę w wysokości 14 000 zł otrzymała Ewa Winnicka autorka książki Milionerka. Tajemnica Barbary Piaseckiej-Johnson.
Statuetkę Kryształowa Karta Polskiego Reportażu w Kategorii Nagroda Publiczności otrzymał Przemysław Semczuk za książkę Kryptonim „Frankenstein”.
Nagrodę Prezesa Radia Lublin, którą jest wydanie audiobooka, otrzymała Aleksandra Boćkowska autorka książki Księżyc z peweksu. O luksusie w PRL.