Kupowanie nowego auta przypomina smakowanie lizaka przez szybę. Żagiel zmienia to i jako pierwszy w Polsce, a być może na świecie, wprowadza możliwość zwrotu nowego samochodu, kupionego w salonie, po tygodniu użytkowania. Taką szansę mają osoby, które zdecydują się na Hondę lub Skodę w Żaglu, w ramach programu KTD.
Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę
KTD, to skrót od trzech słów – kupujesz, testujesz, decydujesz. Ten program kilka dni temu wprowadził Żagiel, lubelski dealer marek Skoda i Honda.
– Zasada jest prosta. Nabywca nowego auta ma 7 dni na gruntowne przetestowanie kupionego samochodu. Pozwala to na podjęcie przemyślanej decyzji o jego zatrzymaniu lub oddaniu – mówi Jacek Martynowski, szef salonu Żagiel Honda. – Jeżeli auto nie przypadnie do gustu, decyzja o jego zakupie została podjęta na podstawie chwilowego impulsu, to można ten problem rozwiązać oddając samochód kupiony w naszych salonach – dodaje Łukasz Woźniak, szef salonu Skoda Żagiel.
Oczywiście każdy rozsądny człowiek zapyta się o tzw. gwiazdki czy zapisy „małym drukiem”. – I słusznie, bo takich nie ma w naszym programie KTD. Zasada jest prosta. Każdy, kto chce skorzystać z tego programu kupuje auto po cenie cennikowej, bez możliwości negocjowania ceny. Jeżeli w dniu zakupu obowiązuje promocja ogłoszona przez importera, to oczywiście jest brana pod uwagę, z wyjątkiem bonusów dotyczących ubezpieczeń – dodaje Łukasz Woźniak, szef salonu Skody. Ale to nie koniec. – Po stronie osoby, która skorzysta z kupna auta w ramach KTD leży koszt minimalnego, miesięcznego ubezpieczenia OC i AC oraz rejestracja. Nie są to wielkie pieniądze, zamykające się w sumie kwotą 500 złotych – dodaje Łukasz Woźniak.
Oczywiście Żagiel stawia pewne warunki związane z użytkowaniem samochodu. – Auto w ciągu tego tygodnia nie może przejechać więcej niż 1500 km. Nie wolno w środku palić. Samochód musi do nas wrócić w takim samym stanie, jak wyjechał. To znaczy bez uszkodzeń, zadrapań, z kompletnym wyposażeniem. W przypadku zniszczenia czy uszkodzenia mamy prawo odmówić przyjęcia auta lub zażądać pokrycia kosztów doprowadzenia go do stanu salonowego – dodaje Jacek Martynowski. – Nie zwracamy także za wyposażenie dodatkowe zamówione przez użytkownika. Ale i na to jest rada. Aby nie ryzykować utratą swoich pieniędzy można zamówić auto z salonu bez dodatków. Tak zwane „ekstrasy” można zamontować dopiero pod podjęciu decyzji o pozostawieniu auta na dłużej – dodaje Jacek Martynowski.
W momencie oddawania samochodu dealer poprosi o wypełnienie specjalnej ankiety, w której można uzasadnić decyzję o rezygnacji z dalszego użytkowania wybranego pojazdu. Jednym słowem napisać, co się nie podobało w tym aucie. Żagiel ma 3 dni robocze na zwrócenie kwoty widniejącej na fakturze zakupu, z pominięciem wartości ewentualnego wyposażenia dodatkowego. Program KTD został wdrożony pilotażowo i będzie na razie obowiązywać do końca roku.