Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Hieronim Zonik, burmistrz miasta Siedliszcze dołączył do Polski 2050 Szymona Hołowni.
Jest odpowiedź władz miasta na petycję mieszkańców, którzy nie chcą spopielarni zwłok w swojej okolicy. Nie ma podstaw prawnych, żeby urzędnicy wstrzymali inwestycję.
Nawet o narządy rozrodcze zahaczyła środowa dyskusja miejskich radnych, którzy odrzucili petycję prawicowych działaczy. Jej autorzy proszą, żeby miasto przestało utrzymywać Galerię Labirynt i nie dawało pieniędzy „skrajnie lewicowym” organizacjom.
Premier Mateusz Morawiecki powołał Janusza Cieszyńskiego na sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Odpowiada za realizację zadań z zakresu informatyzacji.
Szpital w Parczewie ma już nowego dyrektora. Konkurs wygrał Konrad Sawicki ze Świdnika, radny wojewódzki klubu PiS. Wcześniej placówką kierował Janusz Hordejuk, kojarzony ze środowiskiem ludowców.
Posłowie PO domagają się wyjaśnień dotyczących cyberbezpieczeństwa państwa. Lewica składa wniosek do NIK o kontrolę w KPRM ws. przepływu dokumentów elektronicznych.
Kto, co dokładnie zrobił i czyje są bardziej zasługi? – do ostrej wymiany zdań doszło na ostatniej sesji rady powiatu między obecnym starostą z Prawa i Sprawiedliwości Andrzejem Rollą a byłym starostą, obecnie radnym opozycyjnym, Andrzejem Majem z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Poszło o billboardy.
– Soboń sprzedał polskie górnictwo za srebrnik z Brukseli – krzyczał rozzłoszczony górnik podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Łęcznej.
Nie jest właścicielem żadnego domu ani mieszkania, nie ciąży na nim żaden kredyt. Znamy już oświadczenie majątkowe Krzysztofa Żuka, prezydenta Lublina.
Wrocław. - Bardzo dziwny tweet – powiedziała liderka opozycji na Białorusi Swiatłana Cichanouska poproszona o komentarz do wpisu wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego na jej temat. Szef klubu PiS napisał, że jeśli opozycjonistka chce "występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie". Cichanouska podkreślała, że w sprawie Białorusi "kraje się jednoczą, partie się jednoczą".
Radna powiatowa złożyła doniesienie do prokuratury. Jej zdaniem mogło dojść do przestępstwa - fałszowania dokumentacji związanej z budową drogi powiatowej, na którą władze dostały dotację z Funduszu Dróg Samorządowych. Chodzi o prawie gotowe, 3 km drogi w Sahryniu. Starosta uważa, że to pomówienia, a inwestycja była już kontrolowana
O tym, jakie zachowanie jest godne, a jakie nie, kto kłamie w mediach społecznościowych, dlaczego Puławy nie dostały rządowych pieniędzy, kto przypomina pustą beczkę, a kto "zachowuje się jak dziecko w piaskownicy" - tego wszystkiego można dowiedzieć się śledząc obrady puławskiej rady miasta.
„Toastem za wolność” uczcili 32. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów w powojennej Polsce członkowie Młodych .Nowoczesnych. Działacze partyjnej młodzieżówki .Nowoczesnej na pl. Wolności toast wznieśli symbolicznie, bezalkoholowym szampanem.
Pięć lat temu mieszkańcy Radzynia Podlaskiego zostali zaszczyceni wizytą Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Radzyński Ośrodek Kultury uznał moment za tak ważny w historii miasta, że aż zorganizował wystawę fotograficzną z okazji rocznicy spotkania. Niektórzy mieszkańcy przecierają oczy ze zdumienia.
To miała być wielka gala z okazji 60-lecia Zespołu Placówek Specjalnych w Łukowie. Swoją obecność zapowiedział minister edukacji Przemysław Czarnek. Tyle że wyszedł niesmak, bo z relacji rodziców wynika, że dzieci z Ośrodka Rewalidacyjnego nie były mile widziane na uroczystościach. Dyrekcja wszystkiemu zaprzecza. A szef resortu wzywa do przeprosin.
Władze miasta Puławy, prezesi spółek komunalnych, kierownicy wydziałów, dyrektorzy szkół oraz innych jednostek - zgodnie z przepisami, złożyli już oświadczenia majątkowe. Sprawdzamy, kto z nich w ubiegłym roku zarobił najwięcej.
Premier daje swojemu rządowi około 100 dni na przygotowanie pierwszych 10 projektów z „Nowego Ładu”.
Do małych chłopców w piaskownicy porównali w Międzynarodowym Dniu Dziecka członków zarządu województwa z PiS byli marszałkowie z PO i PSL. Poszło o niedawne sprawozdanie z połowy kadencji obecnych władz regionu, które według tych poprzednich, przypisały sobie ich sukcesy.
Posadę w państwowej spółce otrzymał Piotr Breś, miejski radny Prawa i Sprawiedliwości z Lublina. Z początkiem maja został pełniącym obowiązki dyrektorem w lubelskim oddziale Totalizatora Sportowego.
Po niespełna sześciu miesiącach Janusz Cieszyński żegna się ze stanowiskiem wiceprezydenta Chełma. Według medialnych doniesień były wiceminister zdrowia ma wrócić do pracy w rządzie.
Ewa Jankowska, dotychczasowa sekretarz miasta Świdnik, zostanie wiceprezesem spółki Tauron Wytwarzanie, należącej do państwowej grupy Tauron Polska Energia. Obowiązki zacznie pełnić od 1 czerwca.
Anna Ryfka nie jest już przewodniczącą Klubu Radnych Prezydenta Krzysztofa Żuka w Radzie Miasta Lublin. To efekt ustaleń wewnątrz koalicji skupionej wokół Żuka.
Były obietnice, rządowe delegacje, piękne słowa i zdjęcia polityków z modelami helikopterów – do dziś nie ma decyzji o kontrakcie dla PZL-Świdnik na modernizację 25 sztuk wojskowych Sokołów. MON wciąż analizuje, a fabryka z 70-letnią tradycją powoli zaczyna tracić oddech.
Trwają przygotowania do przedterminowych wyborów na wójta gminy Puławy. Zarejestrowano już cztery komitety, które ostatnie tygodnie poświęciły na zbiórkę podpisów poparcia dla swoich kandydatów. Znamy już ich nazwiska.
– W sprawie organizacji wyborów pocztowych jako skutku, opozycja podejmowała decyzje. To opozycja zablokowała, wbrew prawu i Konstytucji, przeprowadzenie wyborów w konstytucyjnym terminie – stwierdził minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do zarzutów z kontroli NIK ws. tzw. wyborów kopertowych, które nie odbyły się w maju 2020 r.