Łada lepsza od Lewartu. „Wydarliśmy zwycięstwo poświęceniem, ambicją i walką”

Pierwsza porażka Lewartu w rundzie wiosennej. Drużyna z Lubartowa nie przywiozła ani jednego punktu z Biłgoraja, gdzie przegrała 0:1. A tamtejsza Łada 1945 po falstarcie na inaugurację wywalczyła cztery punkty w meczach z czołówką.

Kilkanaście kartek i zero goli. Avia tylko zremisowała u siebie z Podhalem

W Świdniku wszyscy liczyli na przełamanie. Niestety, Avia dobrze zaczęła mecz z Podhalem jednak już od 21 minuty grała w liczebnym osłabieniu. I ostatecznie musiała się zadowolić jednym punktem. Efekt? Trzecie domowe spotkanie w tym roku bez zwycięstwa (remis i dwie porażki).

Bartosz Zmarzlik zaliczył podczas Memoriału Edwarda Jancarza kompletny występ

Kibice ciągle czekają na pierwszy mecz PGE Ekstraligi, a Bartosz Zmarzlik już prezentuje mistrzowską formę. Kapitan Orlen Oil Motoru w sobotę był poza konkurencją, przy okazji Memoriału Edwarda Jancarza w Gorzowie. Lider „Koziołków” wygrał wszystkie siedem biegów i zakończył zawody z kompletem 21 punktów.

Mecz na szczycie dla Janowianki. Lider odskoczył Stali Kraśnik już na pięć punktów

Po rundzie jesiennej Janowianka i Stal miały na koncie po 40 punktów. Wystarczyły jednak trzy kolejki na wiosnę, aby drużyna Ireneusza Zarczuka odskoczyła rywalom aż na pięć „oczek”. W sobotę, przy okazji starcia na szczycie beniaminek z Janowa Lubelskiego pokonał drużynę z Kraśnika 1:0.

Koncertowa gra Górnika Łęczna w Rzeszowie przed przerwą, a później wielkie nerwy

Znakomita pierwsza połowa i wielkie nerwy po przerwie. Tak w skrócie można opisać wyjazdowe spotkanie Górnika Łęczna w Rzeszowie przeciwko tamtejszej Resovii. Na szczęście zaliczka z pierwszych 45. minut okazała się wystarczająca i zielono-czarni wywalczyli w stolicy Podkarpacia komplet punktów

Lublinianka pokonała Tomasovię. Wiosna nadal z kompletem [zdjęcia/wideo]

Trzeci mecz rundy wiosennej i trzecie zwycięstwo. Lublinianka tym razem pokonała u siebie Tomasovię 1:0 i zepsuła powrót na Wieniawę Markowi Sadowskiemu, obecnie trenerowi niebiesko-białych.

Wyjątkowa sobota w IV lidze. Sadek znowu na Wieniawie i mecz na szczycie w Janowie Lubelskim

W ramach dwudziestej kolejki Hummel IV ligi oczy kibiców będą zwrócone przede wszystkim na trzy spotkania. O godz. 12 Lublinianka podejmie Tomasovię. A to oznacza, że na Wieniawie po latach znowu pojawi się Marek Sadowski, obecnie szkoleniowiec niebiesko-białych, a w przeszłości klubu z Lublina. Godzinę później w Janowie Lubelskim tamtejsza Janowianka zagra ze Stalą Kraśnik. Z kolei o 14 w Biłgoraju zmierzą się Łada i Lewart.

W sobotę Polski Cukier Start Lublin podejmie Dziki Warszawa

Przed drużyną z Lublina ważny mecz. Polski Cukier Start zmierzy się w hali Globus z Dzikami Warszawa (godz. 17.30). Zwycięstwo może przybliżyć zespół Artura Gronka do gry w fazie play-off.

Górnik Łęczna w sobotę wraca do walki o ligowe punkty

Po przerwie związanej z meczami reprezentacji narodowych do walki o ligowe punkty wracają piłkarze Górnika Łęczna. W sobotę zielono-czarni zagrają na wyjeździe z Resovią (godz. 12.40)

Bogdanka LUK Lublin zagra na wyjeździe z Exact Systems Hemarpol Częstochowa

Na zakończenie 28. kolejki Plus Ligi Bogdanka LUK Lublin zmierzy się na wyjeździe z Exact Systems Hemarpol Częstochowa. Spotkanie rozpocznie się w przedświąteczną Wielką Sobotę o godzinie 20.30

Mikołaj Raczyński (Wisła Grupa Azoty Puławy): Wierzę, że od teraz zaczniemy marsz w górę tabeli

Wisła Grupa Azoty Puławy sprawiła swoim kibicom trochę radości z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych i w efektownym stylu pokonała Olimpię Elbląg 4:0. Jak czwartkowe spotkanie podsumowali trenerzy obu drużyn?

Koniec sagi transferowej. Wilfredo Leon zostanie siatkarzem Bogdanki LUK Lublin

Wszystko wskazuje na to, że Wilfredo Leon od nowego sezonu będzie zawodnikiem Bogdanki LUK Lublin.

Azoty Puławy kończą rundę zasadniczą domowym meczem z Górnikiem Zabrze

Na zakończenie sezonu zasadniczego Azoty Puławy zmierzą się w sobotę z Górnikiem Zabrze. Pierwszy gwizdek o godzinie 15.

Wielka ulga w Puławach. Wisła Grupa Azoty przerwała klątwę meczów bez zwycięstwa

Bardzo dawno piłkarze Wisły Grupy Azoty nie zaznali smaku zwycięstwa. Jednak w czwartek trwająca od siódmego października zła passa została wreszcie przerwana. Duma Powiśla pokonała na swoim stadionie Olimpię Elbląg i złapała głębszy oddech w kontekście walki o utrzymanie

Edach Budowlani Lublin mają wolną sobotę

Nie odbędzie się mecz 12. kolejki: Edach Budowlani Lublin - Budo 2011 Aleksandrów Łódzki, który był planowany na sobotę.

Motor Lublin wzmacnia sztab szkoleniowy. Nowy asystent z Finlandii

Sporo pozmieniało się w ostatnich tygodniach, jeżeli chodzi o sztab szkoleniowy Motoru. Goncalo Feio w roli pierwszego trenera zastąpił Mateusz Stolarski. Prawą ręką 31-latka został za to Przemysław Jasiński. A w czwartek klub z Lublina poinformował, że w zespole pojawił się nowy asystent – pochodzący z Finlandii Rasmus Jansson.

Województwo lubelskie wesprze finansowo Motor Lublin

W czwartek wicemarszałek województwa lubelskiego Zbigniew Wojciechowski poinformował, że Motor Lublin otrzyma 400 tysięcy złotych w ramach promocji gospodarczej regionu.

Hetman z pewną wygraną w meczu otwarcia 18. kolejki zamojskiej okręgówki

W meczu otwarcia 18. kolejki najciekawszej ligi świata Hetman Zamość pokonał bez żadnych problemów Potok Sitno

PZL Leonardo Avia i Bogdanka Arka z porażkami na koniec rundy zasadniczej

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Bogdanka Arka Chełm i PZL Leonardo Avia Świdnik zgodnie przegrały swoje mecze.

Do srebra jeszcze daleko, nieudany występ MKS FunFloor Lublin w Kobierzycach

Nie tak środowe spotkanie z KPR Gminy Kobierzyce wyobrażali sobie kibice z Lublina. MKS FunFoor miał zrobić kolejny krok w stronę srebrnego medalu, a tymczasem przegrał wysoko 21:29. Efekt? Przewaga drużyny trener Edyty Majdzińskiej nad rywalkami zmalała już tylko do dwóch punktów.

LNBA: W meczu Flying Foxes z Devils zadecydował jeden rzut

W Konferencji B zakończono sezon zasadniczy. Po Świętach Wielkanocnych rozpocznie się faza play-off

Orlen Oil Motor Lublin ma nowego kapitana. "Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu"

W nowy sezon z nowym kapitanem. Orlen Oil Motor w środę przedstawił następcę Jarosława Hampela, który pożegnał się z „Koziołkami” po zakończeniu poprzedniego sezonu. Zaskoczenia na pewno nie ma, bo drużyna jednogłośnie wskazała, że kapitanem w sezonie 2024 będzie Bartosz Zmarzlik.

Avia Świdnik chce w końcu zacząć punktować, Patryk Małecki wkrótce wróci na boisko?

Misja prześcignięcia Wieczystej Kraków od początku wydawała się trudna do zrealizowania. Zwłaszcza po zimowych transferach lidera. W Świdniku liczyli jednak, że Avia dłużej powalczy o awans. A tymczasem już po czterech kolejkach rundy wiosennej przewaga drużyny Sławomira Peszki wzrosła do 12 punktów.

Dzisiaj mecze ostatniej kolejki fazy zasadniczej siatkarskiej Tauron 1. Ligi

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego PZL Leonardo Avia Świdnik zagra z KGHM SPS Głogów. Wyjazdowym przeciwnikiem Bogdanki Arki Chełm będzie Lechia Tomaszów Mazowiecki. Środowe spotkania rozpoczną się o godzinie 18

Wygrywa najtańszy. Szkolne boisko w Zamościu odnowi firma z Mazowsza

Sześć ofert złożono w przetargu na przebudowę piłkarskiego boiska przy Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu. Już wybrano firmę, która się tym zajmie. Wygrała, bo była najtańsza.